Rodičia, je tu pre vás mapa odborníkov

pred 3 rokmi

V našom tíme OZ Nepočujúce dieťa sa v tomto období cítime trochu ako Santovi škriatkovia. Aj oni sa usilujú pripraviť počas roka v tichosti a bez pohľadov verejnosti vianočné prekvapenia (a to nielen pre poslušné deti) a potom sa v čase Vianoc tešia z radosti, ktorú nimi urobili.

My sme takto v priebehu roka najskôr rozmýšľali, radili sa s múdrejšími a nakoniec vymysleli projekt, ktorý okrem zisťovania skúseností rodičov nepočujúcich detí  ponúka aj konkrétnu pomoc. Dnešná doba je zahustená informáciami, no je len málo zdrojov, kde si môžu tieto rodiny vyhľadať odborníkov. Tých, ktorí im vedia pomôcť s rozvojom ich dieťaťa v ich bezprostrednom okolí. A pritom my vieme, že takýto odborníci a odborníčky sa na Slovensku nájdu.

Rozhodli sme sa, s pomocou dotácie Ministerstva spravodlivosti SR, vybudovať na našom webe interaktívnu mapu odborníkov. V nej si každý používateľ bude môcť vyhľadať špecialistu, zariadenie alebo organizáciu podľa vlastnej potreby a miesta, kde žije. V tichosti sme pracovali, zbierali dáta, programovali stránku a všetko testovali, až vám dnes ako predvianočný darček môžeme ponúknuť hotovú mapu odborníkov na našom webe v záložke Mapa odborníkov.

alebo na tomto linku: https://www.nepocujucedieta.sk/mapa-odbornikov


Na mapu práve pribúdajú prvé desiatky kontaktov. Postupne budeme dopĺňať ďalšie, na ktoré ste nás upozornili aj v Prieskume rodičovských skúseností. Vďaka za to! Takto bude mať čoraz viac detí s poruchou sluchu na celom Slovensku prístup ku včasnej, odbornej a cielenej pomoci. 

Pokiaľ sa Vám mapa páči, používajte ju a poraďte aj druhým, kde nájdu potrebné informácie. Pokiaľ viete o niekom, kto by určite v mape nemal chýbať a zatiaľ ste ho tam nenašli, dajte mu vedieť, aby nám napísal na info@nepocujucedieta.sk a my s radosťou doplníme kontakty o ďalšie užitočné informácie.

Lebo k týmto Vianociam si prajeme viac zvukov pre všetky deti s poruchou sluchu!


Vaši škriatkovia z OZ Nepočujúce dieťa 

 

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá NepocujuceDieta.sk

Komentáre (0)

Pridaj komentár