Sú nás tu stovky a všetci si môžeme pomáhať! V diskusnom fóre je priestor pre každú otázku a diskusnú tému.

Chcete sa niečo spýtať alebo diskutovať? Skvelé! Toto je to správne miesto pre Vaše otázky a diskusné témy. Začnite vyplnením formuláru "NOVÝ PRÍSPEVOK" nižšie.

Chcete niečo zdieľať? Vaše pozvania na udalosti, zdieľanie noviniek, stránok, videí, Vašich reportáží z udalostí, ktoré ste navštívili - to patrí do AKTUALÍT.

 Ďalší priestor na diskusiu je FB skupina Dieťa s poruchou sluchu.

 • prepláca dôvera komponenty ku KI?
  prepláca dôvera komponenty ku KI?
  Ahojte, máte skúsenosť že by dôvera preplatila novú baterku do KI? stará sa nám porúčala za dúhový most, tak len zisťujem či náhodou Dôvera neprispeje. Písala som tam ,ale bez odpovede. Vďaka
 • financovanie NA
  financovanie NA

  Prajem Vám pekný deň.Píšem v mene známej, ktorej synovi dg v 5. rokoch jednostrannú perc. poruchu sluchu. Ešte sa len chystajú na otlačky na NA. Ako je to teda s financovaním, na čo sa má rodič po finančnej stránke pripraviť?Za Vaše odpovede Vám ďakujemKatka Sališová

 • kompenzacia na kupu fm systemu k nacuvatkam
  kompenzacia na kupu fm systemu k nacuvatkam
  Dobry den ziadali ste o kompenzaciu na kupu fm systemu k nacuvacim pristrojom phoniak?
 • chcem pomôcť, ale neviem ako
  chcem pomôcť, ale neviem ako
  Dobrý deň, začala som robiť v detskom domove ako špeciálny pedagóg a mám chlapca s poruchou sluchu - nie vrodenou. Je to chlapec, kt. momentálne navštevuje 2. ročník ŠZŠ, okrem iného má aj ADHD, načúvací aparát odmieta nosiť. Čiže spolupráca veľmi veľmi ťažká. Slovná zásoba takmer nulová -  ak mu ukazujem obrázky nevie pomenovať takmer nič - zväčša ani veci bežnej potreby. Navyše je nervózny, že on nevie čítať a on to robiť nebude - opakujem nečíta, len pomenuváva obrázky - chápem, že je frustrovaný, lebo má pocit, že to nevie. Vôbec netuším ako s ním pracovať, ako ho motivovať (namotivovať sa dá skutočne len na pár minút). Ako s ním komunikovať, lebo stále len kričím, gestikulujem a snažím sa ho udržať aspoň 15 min pri nejakej činnosti. ďakujem za každú hodnotnú radu. 
 • logoped
  logoped
  Hladam logopeda Bratislava a okolie?koho mi odporucate?dakujem
 • Prvé nastavenie NA
  Prvé nastavenie NA
  Dobrý deň. Našej dcére pred pár dňami diagnostikovali obojstrannú percepčnú stratu sluchu. V tomto čase mám veľmi veľa otázok a málo odpovedí a preto by som Vás chcela poprosiť a Vaše skúsenosti/rady. Budem vďačná za každú odpoveď. Dcérka má 6mesiacov a máme objednaný prvý NA a tiež sme objednaný na diagnostický pobyt v BA. Zatiaľ sme boli vyšetrovaný len v DFNsP v BB. Chcela by som Vás poprosiť o rady ako prebieha prvé nastavenie, vyšetrenie s NA. A tiež ako dieťa bude reagovať na NA (viem, u každého je to individuálne, ale snáď by mi trošku pomohlo vedieť skúsenosti niekoho kto to zažil, alebo vie viac ako ja). Na čo sa pri vyšetrení pripraviť a ako zistím, že NA je nastavený dobre. Za každú odpoveď vopred veľmi pekne ĎAKUJEME. 
 • logoped
  logoped
  Dobry den chcem sa spytat co chodite k logopedovi je nejaka moznost prispevku na logopeda?dakujem velmi pekne za odpoved..
 • Vyšetrenie v Brne
  Vyšetrenie v Brne
  Dobrý deň, V centre včasnej intervencie nam odporučili vyšetrenie sluchu v Brne.  Údajne vedia zmerat sluch aj bez anestezy (ASSR na Kramaroch len v CA). Viete niekto o tom niečo prosím? Alebo viete aspoň, akú kliniku kontaktovať? FN v Brne to nerobí,  tam som volala včera! Vopred veľmi pekne ďakujem za info!
 • Stretnutie Uškových kamarátov 19.8.
  Stretnutie Uškových kamarátov 19.8.
  Milí naši Uškoví kamaráti :)Opäť sa môžeme vidieť! V nedeľu 19.8. o 15:00 pozývame vás, aj vašich súrodencov, kamarátov zo škôlky či od susedov (no doooobre, zoberte aj rodičov :)) do Bibiany (Panská ul. 41, Bratislava).Zmysel to má aj bez zmyslov je interaktívna výstava, v ktorej sa detskí návštevníci prostredníctvom hry dozvedia o živote detí s rôznymi špeciálnymi potrebami a zažijú si, že byť iný je úplne OK a svet prijímajúci rôzne formy “inakosti” je bohatší. Komu bude málo, môžeme si pozrieť aj ostatné výstavy, naučiť sa pri tom pár posunkov a zakončiť veselé poobedie napríklad na zmrzline. Bude fajn, ak v evente na Facebooku zakliknete, kto plánujete prísť, aby sme s vami počítali a počkali sa pred vstupom. Tešíme sa na vás!Tím OZ Nepočujúce Dieťa                  www.facebook.com/events/212700709406347/
 • Vyšetrenie na Kramároch
  Vyšetrenie na Kramároch
  Ahojte, prosím vás aké máte skúsenosti s vyšetreniami na Kramároch? My po dvoch vyšetreniach ASSR v prirodzenom spánku na Antolskej, kde malej vyšlo pravé uško 80dcb a ľavé cca 75dcb, sme išli na Kramáre s tým, aby jej spravili ASSR v narkóze - viem že to nerobia hned, ale išli sme tam s tým aby ju vyšetrili aj oni a následne tú narkózu, aby to bolo presnejšie, pretože na tej Antolskej spala možno prvých 10 - 15 minút potom sa zobudila a robila jej to aj tak ďalej. Nakoľko viem že dieťa má spať a byť bez pohybu, chceli sme to takto riešiť na tých Kramároch.. Lenže DR Homolová (po dohovore s DR Langovou) nám povedala, že malá narkózu nepotrebuje, kedže už má 2 vyšetrenia ASSR za sebou (podotýkam že prvé ASSR robili pri kojení tam nevyšlo pravé uško vôbec, ľavé sme mali nedokončené, a to druhé vyšetrenie dopadlo ako som už písala vyššie) Takže to nepovažujeme za presné. Tvrdila mi že je malá ešte (3 mesiace) že sa jej aj sluchová dráha aj zvukovod ešte mení, takže nás objednali o 2 mesiaci a spravia jej to isté - AABR čo je do 35 dcb a do 60dcb - čo je pre nás zbytočné, kedže vieme že porucha sa pohybuje niekde okolo tých 75-80dcb, a povyšetrení za foniatričkou s ktorou budeme riešiť NA. A To nepíšem o tom že ked sme tam prišli najprv nás nenašli v systéme, chodili sme hore dole medzi poschodiami, potom nás už našli v počítači, na tri krát sme išli robiť to AABR, lebo vždy keď malá zaspala  museli sme ísť vyčistiť ušká, alebo sme proste museli čakať :( no bolo to hrozné...Antolská čo sa týka prísťupu určite lepšie, ale na druhej strane viem, že ked už budeme mať načúvatka a chodiť na kontroly, na Kramároch kontorlujú tou VRA metodou s nasadenými NA. V oboch nemocniciach sme objednaní na august, a ja naozaj teraz neviem kde máme ísť, aby sme už chodili len do jednej. Som zúfalá, viem že od 6 mesiaca už môže mať NA a bojím sa že strácame čas, neviem koľko trvá pridelenie NA ak chceme kupovať sami tie Phonaky ( nie od foniatra).. Budem veľmi veľmi vďačná za akúkoľvek radu a skúsenosť. Ďakujem