Len tak - všehochuť

 • Logopédia
  Logopédia
  Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu na nejakého dobrého logopéda v Žiline. Ďakujem
 • Surdoped,logoped Prešov
  Surdoped,logoped Prešov
  Dobry den,chcela by som vas poprosit o radu.Od akeho veku je najlepsie zacat chodit k surdopedovi,logopedovi? Teraz ma syncek rok a pol,nacuvacie aparaty ma od pol roka.A viete mi niekto aj konkretne odporucit surdopeda a logopeda v Presove?DAKUJEM
 • Objednanie na Kramare
  Objednanie na Kramare
  Dobry den ako objednam syna na Kramare ku p. LANGOVEJ.? Pisala som uz aj maily a ked volat tak ze p.dr ma svoje terminy ze oni nas neobjednaju.neviem ako by sme sa tam dostali.potrebujeme ist na kontrolu po roku... dakujem vopred za odpoved
 • Prvy pobyt v nemocnici
  Prvy pobyt v nemocnici
  Dobrý den, zajtra nas cakaju vysetrenia na presne zistenie poruchy sluchu v narkoze. Syn ma 6.5 mesiaca. Co nas caka v nemocnici pocas 3 dni? Naco sa pripravit? 
 • Vyšetrenie na Kramároch
  Vyšetrenie na Kramároch
  Ahojte, prosím vás aké máte skúsenosti s vyšetreniami na Kramároch? My po dvoch vyšetreniach ASSR v prirodzenom spánku na Antolskej, kde malej vyšlo pravé uško 80dcb a ľavé cca 75dcb, sme išli na Kramáre s tým, aby jej spravili ASSR v narkóze - viem že to nerobia hned, ale išli sme tam s tým aby ju vyšetrili aj oni a následne tú narkózu, aby to bolo presnejšie, pretože na tej Antolskej spala možno prvých 10 - 15 minút potom sa zobudila a robila jej to aj tak ďalej. Nakoľko viem že dieťa má spať a byť bez pohybu, chceli sme to takto riešiť na tých Kramároch.. Lenže DR Homolová (po dohovore s DR Langovou) nám povedala, že malá narkózu nepotrebuje, kedže už má 2 vyšetrenia ASSR za sebou (podotýkam že prvé ASSR robili pri kojení tam nevyšlo pravé uško vôbec, ľavé sme mali nedokončené, a to druhé vyšetrenie dopadlo ako som už písala vyššie) Takže to nepovažujeme za presné. Tvrdila mi že je malá ešte (3 mesiace) že sa jej aj sluchová dráha aj zvukovod ešte mení, takže nás objednali o 2 mesiaci a spravia jej to isté - AABR čo je do 35 dcb a do 60dcb - čo je pre nás zbytočné, kedže vieme že porucha sa pohybuje niekde okolo tých 75-80dcb, a povyšetrení za foniatričkou s ktorou budeme riešiť NA. A To nepíšem o tom že ked sme tam prišli najprv nás nenašli v systéme, chodili sme hore dole medzi poschodiami, potom nás už našli v počítači, na tri krát sme išli robiť to AABR, lebo vždy keď malá zaspala  museli sme ísť vyčistiť ušká, alebo sme proste museli čakať :( no bolo to hrozné...Antolská čo sa týka prísťupu určite lepšie, ale na druhej strane viem, že ked už budeme mať načúvatka a chodiť na kontroly, na Kramároch kontorlujú tou VRA metodou s nasadenými NA. V oboch nemocniciach sme objednaní na august, a ja naozaj teraz neviem kde máme ísť, aby sme už chodili len do jednej. Som zúfalá, viem že od 6 mesiaca už môže mať NA a bojím sa že strácame čas, neviem koľko trvá pridelenie NA ak chceme kupovať sami tie Phonaky ( nie od foniatra).. Budem veľmi veľmi vďačná za akúkoľvek radu a skúsenosť. Ďakujem
 • Slovenské titulky k filmovým rozprávkam
  Slovenské titulky k filmovým rozprávkam
  Dobrý deň. Venujem sa amatérskym prekladom filmov vo forme titulkov. Jedným zo žánrov, ktorým sa venujem, sú aj staršie ruské rozprávky, ktoré sa u nás v TV dlhodobo alebo vôbec nikdy nevysielali. Pred pár dňami som si na YouTube založil účet, kde by som chcel tieto rozprávky s mojimi slovenskými titulkami postupne uverejňovať. Sem píšem z toho dôvodu, keďže sa venujete deťom so sluchovým postihnutím, či by ste nemali prípadne záujem informovať deti o takejto možnosti sledovania rozprávok. Priznám sa, v rodine ani v mojom okolí sa našťastie sluchovo postihnuté deti nenachádzajú, preto neviem, aký je trend u takýchto detí, či využívajú tie, čo už vedia lepšie čítať, takéto titulky.Tu je odkaz na spomínanú stránku www.youtube.com/channel/UC3xB_ncHALT4_D3wnw8W-ZA/videos?disable_polymer=1Ďakujem za každú prípadnú priazeň či odozvu :-)
 • Dotazník kvality života
  Dotazník kvality života
  Dobrý deň prajem, chcela by som Vás poprosiť či by ste si našli chvíľku času a vyplnili by ste dotazník, ktorý je súčasťou bakalárskej práce. Dotazník môžu vyplniť rodičia , ktorí sa starajú o dieťa so zdravotným postihnutím , alebo súrodenci. Dotazník je anonymný. Bola by som Vám veľmi vdačná . Ďakujem pekne www.survio.com/survey/d/J9X6L0N1G7E5J4H4C
 • Vaše 2% pomôžu rozozvučať svet detí s poruchou sluchu
  Vaše 2% pomôžu rozozvučať svet detí s poruchou sluchu
  Dobrý deň priatelia,

  Už ste sa rozhodli, či niekomu venujete svoje 2%? A viete, že by ste mali? 2% sú významným zdrojom príjmov neziskoviek, ktoré pomáhajú zlepšovať našu krajinu.

  Vaše 2% môžu napríklad rozozvučať svet sluchovo postihnutých detí. Občianske združenie Nepočujúce dieťa vzdeláva a spája rodičov, aby dokázali už od prvých dní po diagnóze pomáhať svojmu dieťaťu.. To môže zmeniť celý zvyšok života dieťaťa k lepšiemu.

  Ak ešte neviete, komu svoje 2% venovať, prečítajte si viac o aktivitách OZ Nepočujúce dieťa na tejto stránke: bit.ly/2lr1L8o. Nezabudnite, že ako prvý krok je potrebné požiadať Vašu mzdárku o vykonanie ročného zúčtovania do 15.2.2017. Potom máte čas na rozhodnutie a podanie tlačiva “Vyhlásenie” na daňový úrad do 02.05.2017.

  Ak ste pravidelný darca, prosím, dajte si pozor na nové údaje, ktoré sa vypĺňajú do tlačiva “Vyhlásenie”. Predvyplnený formulár nájdete na rovnakom odkaze.

  Veľkou pomocou bude aj zdieľanie tohto príspevku na FACEBOOKu: bit.ly/2kuGGfX, či preposlanie tohto emailu Vašim kolegom, či priateľom.

  Ďakujem, že svoje 2% venujete na dobrú vec, či už nášmu OZ, alebo komukoľvek inému s dobrým úmyslom.

  Prajem krásny deň,

  František Majtán
  Predseda OZ Nepočujúce dieťa


  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PS: Ak by ste mali chuť podporiť nás aj iným spôsobom, môžete tak spraviť cez Dobrú krajinu na tejto stránke: www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/nepocujem-ale-rozpravat-mozem. Ďakujeme!
 • financne prispevky
  financne prispevky

  ahojte ..uz asi rok nam navrhuju nech si podame o finacne prispevky pre dcerku nosi aparaty na obe uska...neviem ci mam sa do toho pustit ci nam nieco patry alebo nie....chcely bi som sa opitat ci niektora mate skusenosti a schvalily vam nieco...dakujem vopred

 • otazka
  otazka

  uz by mohol niekto konecne riesit aj kostne vibratory Baha alebo ak je daco podobne.uz aj ja chcem konecne vediet s tejto stranky nieco viac a nieco co sa tyka mojho synka Simonka a nasho trapenia.co tu ozaj taky nikto neni?