O udalostiach a zážitkoch

 • Stretnutie Uškových kamarátov 19.8.
  Stretnutie Uškových kamarátov 19.8.
  Milí naši Uškoví kamaráti :)Opäť sa môžeme vidieť! V nedeľu 19.8. o 15:00 pozývame vás, aj vašich súrodencov, kamarátov zo škôlky či od susedov (no doooobre, zoberte aj rodičov :)) do Bibiany (Panská ul. 41, Bratislava).Zmysel to má aj bez zmyslov je interaktívna výstava, v ktorej sa detskí návštevníci prostredníctvom hry dozvedia o živote detí s rôznymi špeciálnymi potrebami a zažijú si, že byť iný je úplne OK a svet prijímajúci rôzne formy “inakosti” je bohatší. Komu bude málo, môžeme si pozrieť aj ostatné výstavy, naučiť sa pri tom pár posunkov a zakončiť veselé poobedie napríklad na zmrzline. Bude fajn, ak v evente na Facebooku zakliknete, kto plánujete prísť, aby sme s vami počítali a počkali sa pred vstupom. Tešíme sa na vás!Tím OZ Nepočujúce Dieťa                  www.facebook.com/events/212700709406347/
 • Prvý bezbariérový festival Paráda v Piešťanoch - budeme tam!
  Prvý bezbariérový festival Paráda v Piešťanoch - budeme tam!
  Tím OZ Nepočujúce Dieťa bude súčasťou prvého bezbariérového festivalu Paráda. Vidíme sa 16.6  od 9:30 do 16 na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Čakajú vás športové, zábavné, integračné aktivity, hudobný i literárny program, vzdelávacie prednášky, tvorivé dielne. Po celý deň k dispozícii stánky s muzikoterapiou, canisterapiou, pre sluchovo i zrakovo postihnutých, prezentácia špeciálnych pomôcok na komunikáciu a zdravotníckych pomôcok. K dispozícii budú fyzioterapeuti - cvičenie Bobath koncept, Vojtova metóda, rady a odporúčania, poradňa a aktivity piešťanského ADELI MEDICAL CENTER aj integračné hry, tvorivé dielne a aktivity, športy. V prednáškovom stane si máte možnosť vypočuť viacerých odborníkov. Na deti čakajú súťaže s odmenami. Na všetkých vystúpenia - Baby Band, Sima Martausová, Byia, Fragile, Anton Lauček. Bude aj občerstvenie a tombola:) Viac na www.genetickesyndromy.sk/domov/akcie-a-podujatia/ruka-v-ruke/
 • Pozývame priateľov z Popradu a okolia na Juniáles
  Pozývame priateľov z Popradu a okolia na Juniáles
  Juniáles pre rodiny s deťmi s poruchou sluchu pre vás pripravilo Centrum špeciálnopedagogického poradenstva v spolupráci s OZ Nepočujúce dieťa a OZ Korálky. Čo všetko vás čaká 16. 6. 2018 od 10:00 do 12:00 na školskom dvore Spojenej školy na Partizánskej ulici 2 v Poprade? V úvode programu deti aj dospelých zabaví Ujo Ľubo. Pre deti aj dospelých sú pripravené súťaže a hry a príjemná atmosféra pre vzájomné spoznávanie sa. Rodiny prosíme o prinesenie malého prineseného občerstvenia (koláčik, ovocie), pitný režim bude zabezpečený.  Je plán potom v spoločnom programe pokračovať obedom v blízkej reštaurácii a presunúť sa Farmársky jarmok v Poprade - Spišskej Sobote. Teší sa na vás tím CŠPP Poprad.                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Na akciu je potrebné sa prihlásiť www.survio.com/survey/d/W9D2X2J8K3A7L0H5G
 • Festival živých kníh - POČÚVAJ - PREMÝŠLAJ - ZMEŇ už 14. a 15. 6
  Festival živých kníh - POČÚVAJ - PREMÝŠLAJ - ZMEŇ už 14. a 15. 6
  Počúvaj – Premýšľaj – Zmeň – aj to je názov dvojdňového festivalu našich priateľov z Edumy, ktorého budeme s OZ Nepočujúce Dieťa súčasťou. Uskutoční sa už tento týžden -14. a 15. júna v Design Factory v Bratislave. Čaká vás bohatý program plný príbehov a zážitkových aktivít, ktoré vám pomôžu pochopiť dennodenné životy ľudí prekonávajúcich prekážky v našej spoločnosti.Odporúčame navštíviť stránku -  eduma.sk/zazite-najvacsi-festival-zivych-knih-a-vnimavosti/ pre viac informácii. Festival je vhodný nie len pre nás, rodičov, ktorých bude čakať integrácia našich detí, ale aj pre pedagógov našich najmenších. Odporučte im ho :) Zaujímavými môžu byť napr. štvrtkové workshopy a praktické ukážky príbehov v MŠ a ZŠ na rozvíjanie vnímavosti detí. Je to niečo, čo bude riešiť, alebo už rieši každý z nás, kto má dieťa s poruchou sluchu v bežnej škole.Veríme, že tento festival bude pre vás, či pedagógov vašich detí inšpiráciou. Tešíme sa na vás :)
 • Divadielko - Perfektný kamarát
  Divadielko - Perfektný kamarát
  Je vaše dieťatko staršie ako 3 roky a miluje rôzne divadielka? Ak áno, určite sa prídite nielen zabaviť, ale tiež naučiť, ako byť dobrým kamarátom a že k tomu ani veľa nepotrebujete. Naučíte sa tiež, že spievať sa dá nielen ústami, ale tiež rukami :)  Viac informácii v priloženom letáku alebo na našom facebooku www.facebook.com/nepocujucedieta Tešíme sa na vás :)
 • Deň nepočujúcich detí
  Deň nepočujúcich detí
  Ahojte priatelia :)Už o týždeň vás srdečne pozývame osláviť nielen Medzinárodný deň detí ale tiež Deň nepočujúcich detí! :) Oslavovať ho budeme spolu s našimi priateľmi zo ZSI Drotárska 1.6. 2018 od 9:00 - 12:00. Už teraz sa na vás tešíme! :) Viac inforácii nájdete v priloženom letáku alebo na našom facebooku -  www.facebook.com/nepocujucedieta/Tešíme sa na vás :)
 • ZUČ 2018 - Benefičný koncert 27.4.2018
  ZUČ 2018 - Benefičný koncert 27.4.2018
  27.4.2018 o 19,00 hod. sa v Aréne koná už 25. ročník benefičného koncertu v rámci celoslovenského festivalu záujmovo umeleckej činnosti detí a mládeže so sluchovým postihnutím. Vstupenky možno kúpiť na mieste - cena 5 Euro.
 • Letná grilovačka
  Letná grilovačka
  Ahojte priatelia, chcela by som Vás pozvať na letnú grilovačku, ktorá sa uskutoční 08.07.2017 od 13:00 v Košiciach na sídlisku Nad jazerom. Chýbať nebudú športové a vedomostné aktivity pre deti, maľovanie na tvár a mini kurz posunkového jazyka. Rodičia si oddýchnu pri grilovaní a ochutnávke gulášu, ktorý nebude chýbať. V prípade zlého počasia sa akcia presunie na iný termín. V prílohe zasielam pozvánku + mapu ako sa k nám dostanete. Príďte sa zabaviť a stráviť s nami peknú sobotu. Tím Aj ty môžeš rozumieť.
 • Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Hľadáte kreatívny program pre vás a vaše deti na tento víkend?
  Prídite na každoročný detský rozprávkový festival plný kreativity a invenčnosti už tento víkend do starej tržnice.

  Čakajú vás rôzne kreatívne workshopy, ktorých prehľad nájdete na - www.kdebolotambolo.com
  Zabavíte sa pri varení jedla, kreatívnych dielnach, hudobnom workshope, tanečnom workshope, spoznáte inšpiratívne príbehy, postavíte krásne architektonické stavby, spoznáte cestu za architektúrou,vyrobíte svoj prvý model oblečenia, zahráte zaujímavé hry a spolu s nami z OZ Nepočujúce Dieťa sa zabavíme s posunkami :) . 

  Nájdete tam tiež tlmočníka do posunkového jazyka, aby sme si všetci lepšie rozumeli. :) Pre tých, ktorí ešte hovoriť rukami nevedia sme pripravili sobotu aj nedeľu od 10:00 - 11:00 parádne workshopy. Naučíte sa hravo hovoriť rukami, zahráte si posunkové pexeso, zaspievame si riekanky v posunkoch, pozriete si divadielko a spoznáte naše milé postavičky - Počujkov. V sobotu od 10:00 - 15:00 nás nájdete na Trhu chránených dielní, kde si Posunkové pexeso, či iné krásne veci budete môcť aj zakúpiť a ich kúpou podporiť našu činnosť. 

  Neváhajte, určite sa oplatí prísť :) 
  Kliknite na www.kdebolotambolo.com a pozrite sa na program
  Tešíme sa na vás! 

 • Bubnový workshop v EFFETE
  Bubnový workshop v EFFETE
  Srdečne vás - deti aj rodičov - pozývame osláviť deň detí v Effete bubnovým workshopom pod vedením RYTMIKA Etnobubnová škola z Bratislavy. Okrem bubnovania sa naučíme aj nové posunky a zažijeme pritom veľa zábavy. Každé dieťa bude čakať sladká odmena. Aby bola atmosféra ešte krajšia, rodičia môžu priniesť malé občerstvenie. Prihláste sa najneskôr  do 02. 06. 2017 emailom na projekty@effeta.sk alebo telefonicky/sms na 0905 173 292. Tešíme sa na vás!