O vyšetrovaní sluchu

 • Nenamerane emisie 4m syn
  Nenamerane emisie 4m syn
  Dobry den, dnes sme boli na meranie emisii so 4mesacnym synčekom, znova nic nenamerali...prosim ako postupovat dalej?akeho lekara (specialistu) by ste odporučili Presov a okolie?? Nereaguje ani na meno ani na hračkuĎakujem
 • Kde na vyšetrenie BB,BA?
  Kde na vyšetrenie BB,BA?
  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať a zároveň poradiť. Synčekovi už v pôrodnici nezaznamenal prístroj pravé uško. Absolvovali sme vyšetrenie aj v Ružomberku. ORL vyšetrenie stále nechce zachytiť to pravé uško a my nevieme, či malý počuje, na koľko percent počuje alebo nepočuje vôbec. Doktor nám kázal prísť na kontrolu, opäť až o rok a že ak sa nám bude zdať, že malý nereaguje na to pravé uško (čo u malého dieťaťa je ťažko presne zistiť alebo vôbec zistiť), že máme prísť na kontrolu skôr. Chcem ísť aj na vyšetrenie k ďalším odborníkom, nie len k jednému dr. Naša pani doktorka vravela, že robia vyšetrenie v BB a v BA, kde mi budú vedieť povedať percentuálne, na koľko počujeme. Má s tým niekto skúsenosť? Kde je lepšie, v BB alebo v BA? Ďakujem veľmi pekne za reakcie a odpovede.
 • Surdoped logoped
  Surdoped logoped
  Dobry den, vedeli by ste poradit surdopeda a logopeda? Z audiometrie nam odporucili navstevu ale nemame s tym skusenosti. Mame synceka 9mes. ma NA na odoch uskach a strednu poruchu sluchu. Dakujem za pomocPrajem pekny den
 • Vyšetrenie v Brne
  Vyšetrenie v Brne
  Dobrý deň, chcem sa opýtať na vyšetrenie sluchu v Brne. V čom je lepšie, iné, než vyšetrenie na Slovensku? Mám 16 mesačného chlapčeka, ktorému bola diagnostikovaná porucha sluchu. Vyšetrovali ho v Banskej Bystrici ASSR. Pred 2 týždňami dostal načúvacie prístroje. Mali by sme sa aj my objednať na vyšetrenie do Brna? Ďakujem.
 • Vyšetrenie sluchu na Antolskej v BA
  Vyšetrenie sluchu na Antolskej v BA
  Ahojte, včera sme boli v BA v Antolskej nemocnici na vyšetrení sluchu našej 2 mesačnej dcérky. BERA jej nevyšlo, potom robili tie diodky na hlavku (myslím že sa to volá ASSR, ale mám v tom už hokej, neviem ktoré vyšetrenie sa ako volá) Tam nám vyšlo že na pravé uško nepočuje vôbec, ľavé sme nedovyštrovali, pretože som celý čas malú kojila a pogrckala sa, došli sme po 60decibelov ktoré tiež nepočula, takže to vyzerá tak že aj na to ľavom ušku bude nejaká tažšia porucha :( Chcem sa spýtať prosím vás, či toto vyšetrenie je naozaj už 100%, a aké máte skúsenosti vy? Nemala by pri tom byť úplne v spánku (myslím tým či to nemohlo ovplyvniť to že papala popri tom)?  Myslíte že je Antolská dobrá voľba, alebo máme skúsiť ísť aj niekam inam? Sme z Banskej Bystrici. Rozmýšľam samozrejme už aj dopredu.. takže pozerala som už aj tie implantáty atd..kedy najskôr môžu dieťa operovať? Ďakujem vám pekne za prečítanie a rady.
 • porucha sluchu pri razstepe
  porucha sluchu pri razstepe
  drahe mamicky a oteckovia,mam 8 tyzdnovu dcerku,ktora ma razstep podnebia a pery. od narodenia nepocuje na lave usko a vcera pri kontrole uz zistili,ze ohluchla aj na to prave..... sme zufali,prosim vas,ma tu niekto skusenosti s razstepovymi detmi a ich poruchou suchu? da sa to po operacii do poriadku,ci nam uz zostava len sa stym zmierit? dakujem za odpovede :*
 • Prosím o radu aj my máme dg, ťažká porucha sluchu obojstranne
  Prosím o radu aj my máme dg, ťažká porucha sluchu obojstranne
  Ahojte chcela by som sa s vami poradiť.Nášmu predčasne narodenému synovi Jankovi 4r.(nar.v 29tt) zistili minulý týždeň ťažku poruchu sluchu. Vyšetrenie nám robili vo vojenskej nemocnici v RK. Informovali ma, že ľavé uško bude potrebovať implantát po zvládnutí načúvatiek. Hneď nás aj objednali ku foniatrovi (Mudr. Štullerová) a na CT. Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s touto pani doktorkou a či niekto z nášho blízkeho okolia (Ružomberok) navštevuje s dieťatkom ORL vo vojenskej nemocnici. Ako ste postupovali? Uvažujem či radšej nenavštíviť detskú ORL v Banskej Bystrici. Ďakujem za každú cennú radu.
 • Porucha sluchu
  Porucha sluchu
  Väčšina rodičov vie iba to aká je strata sluchu jeho dietata.Pred 20-rokmi som bol na rodičovskom združení v BA Mudr.Klačanský hovoril nám že rodičia nevedia či je poškodené vonkajšie,stredné alebo vnútorné ucho.Lebo klasická audiometria určuje iba sluchový prah.V tej dobe bol v republike iba jediný prístroj ktorý dokázal určit ktorá čast ucha je poškodená.Bolo to na Zochovej ul. v Bratislave,odporúčam rodičom aby sa na to informovali.Niektorí foniatri v poliklinikách na túto otázku tažko odpovedajú lebo sa cítia dotknutí.Lebo vonkajšie a stredné ucho sa dá chirurgicky vyliečit.
 • Hľadáme ľudí na preklad do Nemčiny pre iných rodičov
  Hľadáme ľudí na preklad do Nemčiny pre iných rodičov
  Ahojte, hľadáme ĽUDÍ NA PREKLAD Z/DO NEMČINY pre počujúcich rodičov sluchovo postihnutých detí. Tieto deti chodievajú na vyšetrenie do Viedne a jedna mamička žijúca vo Viedni, ktorá im pomáhala s jazykovou bariérou, teraz nejakú dobu nebude môcť. Vyšetrenia sú 1x týždenne, zvyčajne celý deň. Hľadáme teda niekoho, kto sa vie takto na jeden deň uvoľniť od iných povinností a vie plynulo po nemecky (nemusí byť vyštudovaný prekladateľ). Ideálne ak by žil/študoval/pracoval vo Viedni, ale ak sa nepodarí, pomôžu aj záujemcovia zo SR. Finančná odmena je neveľká, ale je to veľmi zmysluplná a záslužná práca. Ak by ste vedeli pomôcť, alebo niekoho takého poznáte, napíšte, prosím, na info@nepocujucedieta.sk. Ďakujeme.
 • Vyšetrenie sluchu vo Viedni alebo v Brne
  Vyšetrenie sluchu vo Viedni alebo v Brne
  Mili rodičia detí s poruchou sluchu,
  OZ Nepočujúce dieťa dobrovoľníckych organizuje vyšetrenia sluchu vo Viedni a v Brne. V oboch mestách realizujú vyšetrenie sluchu s nadasenými načúvacími prístrojmi, a teda zisťujú, čo s nimi dieťa reálne počuje. Následne upravujú nastavenia tak, aby frekvencie, ktoré dieťa počulo slabšie, zosilnili a poskytli mu tak najlepšie možné počutie.

  Presné skúmanie toho, čo dieťa počuje s načúvacími prístrojmi je základom pre presné nastavenie načúvacích prístrojov, ktoré je následne základom pre úspešné osvojenie si reči.

  Žiadateľov o vyšetrenia je veľa a dostupných termínov málo (keďže obe zariadenia musia v prvom rade obslúžiť svojich štátnych príslušníkov). Preto, ak máte záujem o takéto vyšetrenie, prosíme Vás o vyplnenie tohto registračného formuláru:  www.nepocujucedieta.sk/poradna, v prvej otázke vyberte možnosť "Vyšetrenie v zahraničí".

  Vyšetrenie je vhodné aj pre deti s kochleárnym implantátom alebo BAHA, tieto však na uvedených klinikách nenastavujú - spíšu teda odporúčanie pre technika tu na Slovensku.

  Viac sa dozviete v samotnom formulári a v pripravovaných článkoch na NepocujuceDieta.sk.

  Ďakujeme