O posunkoch

 • Posunkuj s nami
  Posunkuj s nami
  Kurz posunkového jazyka: pre začiatočníkov, pre pokročilých(precvičenie), pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať posunkový jazyk. V Košiciach vo Vymenníku Važecká 09.05.2019 o 18:00.
 • KURZ POSUNKOV - jún
  KURZ POSUNKOV - jún
  Ahojte, posúvam informácie aj o dalšom kurze posunkového jazyka :) Bude organizovaný vďaka Centre špeciálnopedagogického poradenstva v júni v Trenčíne. Poskytné základné informácie o spôsobe komunikácie s nepočujúcimi, slovnej zásobe a bude prebiehať interaktívnou formou aj s nácvikom praktických situácii. Viac informácii a prihlasovanie nájdete v priloženom letáku :)Držíme palce v posunkovaní:)
 • KURZ POSUNKOV - Košice - Už budúci týždeň
  KURZ POSUNKOV - Košice - Už budúci týždeň
  Ahojte, posúvam informácie o kurze posunkového jazyka  :) Už tento týždeň 11-13.05.2018 Ave Prosperita organizuje kurz posunkového jazyka v Košiciach. Viac informácii nájdete v priloženom letáku. Kurz je víkendový, v rozsahu 20 hodín sa za 2,5 dňa naučíte základom komunikácie v posunkoch. Kurz je určený pre každého kto pracuje v službách a prichádza do kontaktu s nepočujúcimi,alebo by mohol prísť. (napr. ak pracujete v obchode, na úrade, polícii,nemocnici, v sociálnych službách, iných pomáhajúcich profesiách, reštaurácií,čerpacej stanici, máte nepočujúceho v rodine, chcete si vedieť vypýtať kebab,atď.) Aj pre tých, ktorí majú záujem naučiť sa ho.Viac o organizátoroch a kurzoch nájdete tu:  www.facebook.com/www.aveprosperita.sk/
 • Intenzívny kurz
  Intenzívny kurz
  Aj pre Teba je tu možnosť učiť sa hovoriť rukami a dorozumieť sa s Nepočujúcimi. Príď si k nám osvojiť základy krásneho posunkového jazyka
 • rodinné kurzy posunkového jazyka
  rodinné kurzy posunkového jazyka
  Rodinné kurzy posunkového jazyka

  Milé rodiny s deťmi so sluchovým postihnutím. Chceli by sme Vám ponúknuť možnosť absolvovať predĺžený víkendový kurz posunkového jazyka. Predbežne zisťujeme záujem, a podľa toho sa rozhodne o organizácii týchto kurzov.

  Ide o 3 dni, v krasnom prostredí Hrušovských lazoch, pri Veľkom Krtíši (mesto s najvyšším počtom tlmočníkov v prepočte na počet Nepočujúcich a taktiež centrum Nepočujúcich podnikateľov a rodisko DEAF KEBABu :-) Obec Hrušov je známa organizovaním Hontianskej parády.

  Ubytovanie v novootvorenom rodinnom penzióne www.ubylinkarky.sk

  Kurz plánujeme na tri dni. Príchod a ubytovanie je štvrtok večer, a koniec kurzu v nedeľu poobede. (teoreticky stačí dovolenka v praci na jeden deň piatok)

  Ubytovanie je bez stravy, ale je tam zariadená kuchyňa, resp, vieme dovisť jedlo z reštaurácie. Je to na dohode s rodinami.

  Kurz bude s lektorom s bohatými skúsenosťami a pre mnohých z Vás sú to známe mená:
  Robo Šarina, dlhoročný lektor na kurzoch, ktoré organizovala nadácia Pontis, alebo
  Ľubka Šarinová, tlmočníčka, lektorka ale najmä matka úspešného nepočujúceho syna
  a ak sa podarí možno prehovoríme na niektoré kurzy aj Agatku Čermákovú, resp, iného zaujimavého lektora.

  Obsah kurzu vieme prispôsobiť rodinám ktoré sú prítomné. Je možné urobiť kurz podľa požiadaviek presne na mieru.

  Jeden kurz je pre 4 rodiny (max 3 ľudia, v jednej izbe 2 postele a prístelka)

  Cena je 170 € na jednu rodinu/ izbu (3 ľudia) bez stravy na tri noci.

  Časovo je kurz rozdelený do 5 blokov po 3 hodiny. (3 doobedu a 3 poobede v piatok a sobotu a 3 doobedu v nedeľu.) Toto ľahšie tempo sme zvolili aby si rodiny aj oddýchli a prežili spolu príjemný čas. Taktiež je potrebné venovať čas vareniu.

  Nádherné okolie umožňuje prežiť krásny rodinný víkend s inými rodinami s podobným príbehom. Môžete si navzájom navariť, alebo niečo dobre ugrilovať. Okolie ponúka možnosť turistiky a neďaleko sa nachádza zrúcanina hradu Čabraď. V penzióne sa taktiež nachádza wellnes za doplatok, takže nič nebráni užiť si krásny víkend a spojiť príjemné s užitočným. Oddýchnuť si, naučiť sa nové posunky a utužiť rodinné vzťahy a priateľstvá.

  Kurzy sme sa snažili prispôsobiť potrebám rodín. Všetko je podmienené cene. Ubytovanie je nové, krásne a čisté, šetríme na strave. Myslím že 4 rodiny si dokážu kuchyňu rozdeliť a navariť jeden pre druhého a spoločne pri varení si oddýchnuť aj sa spoznať. Lektor dochádza z Veľkého Krtíša a neplatí sa mu ubytovanie. Plus môže nakúpiť vždy čerstvé pečivo a suroviny na varenie. Ako núdzovú alternatívu je strava na objednávku, pizza alebo kebab :-) V nedeľu kurz končí doobedňajším blokom a už sa nevarí. Preto treba počítať s návštevou reštaurácie cestou domov.

  Kurz sa otvorí v prípade že sa nájdu 4 rodiny, ktoré by chceli kurz absolvovať a nájdeme voľný termín v penzióne.

  Svoj predbežný záujem prípadne komantáre a postrehy môžete napísať do komentárov.
 • Kurz posunkov Bratislava - Jar 2017
  Kurz posunkov Bratislava - Jar 2017
  AKTUÁLNE KURZY NÁJDETE NA TÝCHTO STRÁNKACH: www.nepocujucedieta.sk/posunky/kurzy-posunkoveho-jazykawww.nepocujucedieta.sk/projekty/kurzy-posunkov-oz-nepocujuce-dieta. Dobrý deň,všetkých záujemcov o posunkový jazyk by sme radi upozornili, že Kresťanské centrum Nepočujúcich v Bratislave spúšťa kurz posunkového jazyka, už od 6. februára 2017. Viac informácií:  kcnba.nawebe.net/kurzy/
 • Kurzy posunkového jazyka
  Kurzy posunkového jazyka
  Ahojte priatelia chceme Vás informovať, že sa otváraju kurzy posunkového jazyka. 
 • posunkova rec
  posunkova rec

  Dobry den tento tyzden diagnostikovali mojmu 6 mes. synovi tazku poruchu sluchu na oboch uskach. Bude mat nacuvacie aparaty ale pravdepodobne mu nepomozu tak potom implantat. Chcem sa teda spytat ci mam pouzivat posunky aby som sa s nim dorozumela alebo cakat na to ako zareaguje na strojcek popripade implantat. A je nejaka knizka kde by som sa posunky mohla ucit nasla som tuto ale to je pre pocujuce deti :Zaklady znakove reci pro miminka od Monta Z. Briant . Za odpovede dakujem

 • prosba
  prosba

  Dobrý deň,

  v prvom rade sa Vám chcem tak isto poďakovať za to, že existuje táto stránka a mne ako mamičke nepočujúceho dieťaťa veľa pomáha. No mám pár otázok: diagnostikovali nám ťažkú poruchu sluchu, malá ma 6,5 mesiaca a včera dostala prvé aparátiky, no bohužiaľ sme zistili, že jej nepostačujú a Nelka nereaguje vôbec na zvuky okolo, a keďže lekár k nám chodí každé 2 týždne tak musíme čakať a prinesie nám nové silnejšie aparáty, no keď ani tie nepomôžu tak sa konzultovalo o implantácii KI, tak netuším čo bude. Ale rada by som sa opýtala ako mám vlastne začať s posunkami, aby som si s malou vytvorila akú takú komunikáciu, existujú nejaké príručky? alebo stačí posunkovať zatiaľ len základné slovíčka?(mama, oco, piť, jesť..) Netuším vôbec, kde mám začať a hlavne ako :( a druhou otázkou je, že malá nám veľa výska, bľaboce a tak.. je to normálne? samozrejme, že som rada, len som počula, že nepočujúce deti po čase prestanú bľabotať.. ďakujem