rodinné kurzy posunkového jazyka

 • rodinné kurzy posunkového jazyka
  rodinné kurzy posunkového jazyka
  Rodinné kurzy posunkového jazyka

  Milé rodiny s deťmi so sluchovým postihnutím. Chceli by sme Vám ponúknuť možnosť absolvovať predĺžený víkendový kurz posunkového jazyka. Predbežne zisťujeme záujem, a podľa toho sa rozhodne o organizácii týchto kurzov.

  Ide o 3 dni, v krasnom prostredí Hrušovských lazoch, pri Veľkom Krtíši (mesto s najvyšším počtom tlmočníkov v prepočte na počet Nepočujúcich a taktiež centrum Nepočujúcich podnikateľov a rodisko DEAF KEBABu :-) Obec Hrušov je známa organizovaním Hontianskej parády.

  Ubytovanie v novootvorenom rodinnom penzióne www.ubylinkarky.sk

  Kurz plánujeme na tri dni. Príchod a ubytovanie je štvrtok večer, a koniec kurzu v nedeľu poobede. (teoreticky stačí dovolenka v praci na jeden deň piatok)

  Ubytovanie je bez stravy, ale je tam zariadená kuchyňa, resp, vieme dovisť jedlo z reštaurácie. Je to na dohode s rodinami.

  Kurz bude s lektorom s bohatými skúsenosťami a pre mnohých z Vás sú to známe mená:
  Robo Šarina, dlhoročný lektor na kurzoch, ktoré organizovala nadácia Pontis, alebo
  Ľubka Šarinová, tlmočníčka, lektorka ale najmä matka úspešného nepočujúceho syna
  a ak sa podarí možno prehovoríme na niektoré kurzy aj Agatku Čermákovú, resp, iného zaujimavého lektora.

  Obsah kurzu vieme prispôsobiť rodinám ktoré sú prítomné. Je možné urobiť kurz podľa požiadaviek presne na mieru.

  Jeden kurz je pre 4 rodiny (max 3 ľudia, v jednej izbe 2 postele a prístelka)

  Cena je 170 € na jednu rodinu/ izbu (3 ľudia) bez stravy na tri noci.

  Časovo je kurz rozdelený do 5 blokov po 3 hodiny. (3 doobedu a 3 poobede v piatok a sobotu a 3 doobedu v nedeľu.) Toto ľahšie tempo sme zvolili aby si rodiny aj oddýchli a prežili spolu príjemný čas. Taktiež je potrebné venovať čas vareniu.

  Nádherné okolie umožňuje prežiť krásny rodinný víkend s inými rodinami s podobným príbehom. Môžete si navzájom navariť, alebo niečo dobre ugrilovať. Okolie ponúka možnosť turistiky a neďaleko sa nachádza zrúcanina hradu Čabraď. V penzióne sa taktiež nachádza wellnes za doplatok, takže nič nebráni užiť si krásny víkend a spojiť príjemné s užitočným. Oddýchnuť si, naučiť sa nové posunky a utužiť rodinné vzťahy a priateľstvá.

  Kurzy sme sa snažili prispôsobiť potrebám rodín. Všetko je podmienené cene. Ubytovanie je nové, krásne a čisté, šetríme na strave. Myslím že 4 rodiny si dokážu kuchyňu rozdeliť a navariť jeden pre druhého a spoločne pri varení si oddýchnuť aj sa spoznať. Lektor dochádza z Veľkého Krtíša a neplatí sa mu ubytovanie. Plus môže nakúpiť vždy čerstvé pečivo a suroviny na varenie. Ako núdzovú alternatívu je strava na objednávku, pizza alebo kebab :-) V nedeľu kurz končí doobedňajším blokom a už sa nevarí. Preto treba počítať s návštevou reštaurácie cestou domov.

  Kurz sa otvorí v prípade že sa nájdu 4 rodiny, ktoré by chceli kurz absolvovať a nájdeme voľný termín v penzióne.

  Svoj predbežný záujem prípadne komantáre a postrehy môžete napísať do komentárov.

Komentáre (2)

 • Super...uz som sa hlasila cez fb. A este sa tie 4 rodinky nenasli? 
 • zatial dve rodiny... vy a este jedna... este dve potrebujeme.... a termin asi koncom marca a zaciatkom aprila.... to sa dohodneme
Pridaj komentár