otazka

 • otazka
  otazka

  uz by mohol niekto konecne riesit aj kostne vibratory Baha alebo ak je daco podobne.uz aj ja chcem konecne vediet s tejto stranky nieco viac a nieco co sa tyka mojho synka Simonka a nasho trapenia.co tu ozaj taky nikto neni?

Komentáre (3)

 • Pani Stanova, rozumiem, ze ste nešťastná a robíte maximum pre svojho syna, ale tieto stránky neposkytujú univerzálne návody, ale skúsenosti rodičov. Zatiaľ pravdepodobne nikto z tu prihlásených rodičov nemá s Bahou toľko skúseností, aby napísal príspevok.

   

  Za informáciami o Načúvacích Aparátoch a Kochleárnom implantáte sú hodiny študovania materiálov nami rodičmi. Len málokrát sme sa stretli s ústretovosťou (česť výnimkám) pri získavaní informácií a preto ich zdieľame, aby sme ušetrili drahocenný čas ostatným rodičom.

   

  Takže odpoveď na vašu otázku či by mohol niekto riešiť Bahu, je odpoveď, že vy by ste mohli riešiť Bahu. Všetko čo zistíte, môžete použiť pre svojho syna a ak sa podelíte so skúsenosťami, budú vám ostatní rodičia vďační. 

   

  Ja osobne som sa o Bahe rozprával s p. Winklerom z firmy Cochlear, ale len o tom, že aj také niečo existuje. Kontakt na neho Vám pošlem na vyžiadanie cez súkromnú správu na tomto portáli. Je to veľmi ochotný človek a možno bude vedieť odpovedať aspoň na niektoré vaše otázky.

   

  Čo a týka sociálnych dávok a príspevkov, treba kontaktovať Úrad práce soc. vecí a rodiny a zistiť, aké sú možnosti financovania od štátu, prípadne od zdravotných poisťovní. 

   

  Čo sa sluchovej výchovy a týchto vecí týka, je škoda, že ste sa nedostali do mobilného pedagóga, ale hľadajte vo svojom okolí ľudí, ktorí vám budú vedieť pomôcť, surdopéda, logopéda, prípadne špeciálnych pedagógov. Nikto však pre vášho syna neurobí toľko, ako vy sama. Aj títo ľudia vám pomôžu len nasmerovaním, ale so synom budete musieť pracovať najmä vy sama.

   

  Verím, že sa vám podarí čo najskôr nájsť odpovede na vaše otázky a pomôžete tak svojmu synovi.

 • dobry vecer pan Letkovic.pana Winklera poznam,mam aj cislo,komunikujeme spolu.od neho mame Bahu a riesime aj dalsi pristroj.mame aj surdopeda,aj logopeda aj dvoch.len smutne je ze za vsetko platime.a mozno som netrpezliva.a mozno tuzim len niekoho spoznat s tymto pristrojom a nieco si precitat,ako to robia ony.otazky a odpovede budeme riesit cely zivot.

 • Tu na stránke, keď si kliknete na mapu používateľov, tak je tam aj filter kompenzačná pomôcka a zistíte, že aktuálne sú na stránke okrem vás ešte dve rodiny s BAHOU. Deti sú v podobnom veku ako vaše, môžete ich skúsiť priamo kontaktovať.

   

  Bohužial pomoc surdopéda a logopéda nie je vždy preplácaná zo zdravotného poistenia, s týmto bojujú všetky rodiny :(. Neviem aké skúsenosti má váš logopéd so sluchovo postihnutými deťmi, ale stretol som sa už s rodičmi, od ktorých len logopéd bral peniaze, ale nerobil s deťmi tak ako by potrebovali, lebo nemal s takými deťmi skúsenosti.

Pridaj komentár