Posunkuj so mnou - kniha so základnou posunkovou zásobou pre deti

pred 6 rokmi

Skvelá správa pre všetkých rodičov detí s poruchou sluchu a aj ich priateľov, ktorí sa chcú naučiť základné posunky!


Tento týždeň sa nám dostala do rúk krásna 200 stranová knižka" Posunkuj so mnou ", so základnou posunkovou zásobou pre deti so sluchovým postihnutím. Jej vnútro skrýva bezmála 400 posunkov rozdelených do 10 tém, ktoré využije každý rodič na začiatku učenia sa posunkov so svojimi deťmi. Nájdete tam fotografické zobrazenie jednotlivých posunkov a pri nich krásny čierno-biely obrázok daného posunku, ktorý si môžete s deťmi vymaľovať a vytvoriť tak doslova hravé učenie posunkov. Okrem posunkov sa tiež naučíte princípom, ako posunkový jazyk používať, čo je kedy dôležité, spoznáte rôzne typy posunkového jazyka a spoznáte aj základy osvojovania si jazyka deťmi s poruchou sluchu.

Nájdete v nej tieto témy:
- Rodina
- Jedlo a nápoje
- Oblečenie
- Môj domov
- Farby
- Čísla a čas
- Zvieratá
- Doprava
- Ročné obdobia a mesiace
- Škola
+ cenné informácie o posunkovom jazyku

V mene všetkých rodičov a priateľov detí s poruchou sluchu srdečne ĎAKUJEME autorkám Prof. PaedDr. Darine Tarcsiovej, PhD. a Mgr. Štefánii Koudelkovej za vytvorenie tejto cennej publikácie a možnosť ju sprostredkovať rodinám. Ďakujeme tiež Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis za podporu vydania tejto knižky.

Ak vás kniha zaujala vás táto publikácia a chceli by ste si ju kúpiť, nájtete ju napríklad v tomto kníhkupectve.

Držíme prsty v posunkovaní!
Tím OZ Nepočujúce Dieťa

Komentáre (5)

  • Teším sa novej knihe a verím, že časom sa aj "naposunkuje" na DVD, bolo by to veľmi dobré. 
  • Aj sa si knihu určite objednám..síce dcerka rozprava ma KI ,ale minule ked sa nam stala tá nehoda zo sprchou a nepočula bola komunikácia velmi ťažká..takže v istých chvílach sa posunky hodia a pomožu sa nám lepšie sa dohovorit..
  • Mozem sa opytat ci sa ta kniha da este zakupit?
  • Dobrý deň Mirka, ak máte záujem o knižku môžte si vybrať z dvoch možností - knižku si osobne vyzdvihnúť u nás v Petržalke (min.14,90€) na Mánesovom námestí 4/A, alebo vám ju môžeme zaslať poštou (min. 17,90€).  Darovať môžete na  www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/nepocujem-ale-rozpravat-mozem Prosím po dare nám napíšte na info@nepocujucedieta.sk, pre akú formu ste sa rozhodli, aby sme mohli ostať v kontakte. Do skorého počutia :) 
  • Mozem sa opytat ci sa ta kniha da este zakupit?
Pridaj komentár