Ako najlepšie zvládnuť nástup do školy či škôlky

pred 2 rokmi

Aj keď sa nám prázdniny ešte neprehupli cez polovicu, my v OZ Nepočujúce dieťa stále myslíme na to, čo užitočné by sme vám mohli aj v tomto letnom období ponúknuť. A to tak, aby sme nijak nenarušili vaše prázdninové plány. 

Vieme, že prázdniny sú o oddychu, avšak máme zažité aj to, že v nejednej rodinke sa už počas leta nádejní škôlkari a školáci tešia na svoj prvý deň v škôlke či škole. A možno pre niektorých koniec prázdnin prináša aj isté obavy a otázky, ako len zvládnu túto novú životnú zmenu. Je to významné obdobie v živote každého dieťaťa i jeho rodiny. Jeho bezproblémové zvládnutie môže častokrát ovplyvniť vzťah dieťaťa k učeniu, ku kolektívu a škole na celý život. Radi by sme vám preto sprostredkovali práve v tomto období informácie, ako vykročiť do školského alebo predškolského zariadenia tou správnou nohou. Veď pri všetkých veľkých a dôležitých projektoch je základom dobrá príprava. Keď ju zvládneme správne a zodpovedne, všetko ostatné už môže ísť ako po masle. 

                 Radi by sme vám ponúkli priestor na diskusiu, v ktorom si rodičia detí s poruchou sluchu navzájom poradia a inšpirujú sa v tom, čo nezanedbať, čomu sa venovať a ako zvládnuť nástup dieťaťa do školy či škôlky. Vzájomne si povieme o tom, čo sa komu v minulosti osvedčilo pri nástupe dieťaťa do škôlky či školy. Špecifiká, ktoré so sebou prináša porucha sluchu pri zaradení dieťaťa do kolektívu, či už v špeciálnom školskom zariadení, alebo integráciou v klasickej škole, si častokrát vyžadujú prípravu dieťaťa, školských asistentov, pedagógov, spolužiakov a niekedy i vedenia samotného školského zariadenia.

Po dobrej skúsenosti z online stretnutí, ktoré prekonávajú vzdialenosti naprieč Slovenskom, sme sa rozhodli pozvať vás porozprávať sa na túto tému do našej rodičovskej online kaviarne. Vytvoríme spoločne miesto, kde si o tom všetkom povieme viac už čoskoro:
                 Do našej online kaviarne, vás pozývame už tradične v prvý štvrtok v mesiaci, každý druhý mesiac. Vidíme a počujeme sa 5. augusta 2021 od 18.00. Našou témou na diskusiu bude „Bezproblémový nástup dieťaťa do školy a škôlky“.


Registrovácia do Rodičovskej online kaviarne je už spustená. Prihlásiť sa môžete kliknutím sem.. Sledujte nás na našom webe https://www.nepocujucedieta.sk  alebo ak ste na našej stránke registrovaní, je to ešte jednoduchšie: pozvánka vám príde priamo do vašej mailovej schránky. Skontrolovať si túto možnosť viete vo svojom nastavení profilu. Ak ešte nie ste registrovaní na našej webovej stránke, kliknite na tento odkaz: https://www.nepocujucedieta.sk/registracia/registracia-rodic 

 

Ak vás táto téma zaujala a chceli by ste sa o nej dozvedieť viac, využite skvelé zdroje od najlepších odborníčiek z našej uškovej problematiky! Či je vaše dieťa v škôlkarskom, predškolskom, alebo školskom veku - informácie ku každému veku nájdete v knihe Máme dieťa s poruchou sluchu 2 kliknutím sem. Ak zvažujete integráciu, vrele odporúčame webinár odborníčiek z OZ Infosluch a CŠPP Poprad.

 


Tešíme sa na vás a pohodové letné dni želáme! 

Srdečne
Tím OZ Nepočujúce dieťa

Komentáre (0)

Pridaj komentár