Celoslovenské stretnutie rodín a priateľov detí s poruchou sluchu

Chcete sa s deťmi naučiť niečo nové a zabaviť sa? Potom nemôžete chýbať na najväčšom stretnutí rodín a priateľov detí s poruchou sluchu. Doprajte deťom zábavu s kamarátmi s rovnakými „uškami“, aké majú ony, porozprávajte sa s rodičmi ako vy a objavte nové informácie. OZ Nepočujúce Dieťa Vás srdečne pozýva na jednodňové stretnutie 16.9.2017 do rodinného areálu Villa Betula v Liptovskej Sielnici. Stretnutie sa uskutoční od 10:00 do 17:00.

 

Na dospelákov čakajú zaujímavé prednášky, na ktorých sa dozvedia viac o poruche sluchu, jej kompenzácií, rozvoji svojho dieťaťa a o posunkoch. Prídu aj odborníci, ktorí Vám radi poskytnú individuálne konzultácie a poradia vám s aktuálnymi problémami. Chýbať nebudú ani stánky firiem a organizácií, ktoré poskytujú produktu alebo služby pre deti s poruchou sluchu. 

ODBORNÉ PREDNÁŠKY - nové informácie znamenajú nové možnosti:

10:50 - 16:50

10:50 - SURDOPEDICKÁ TÉMA - Rozvoj detí s poruchou sluchu v ranom veku (od 0 rokov až po nástup do základnej školy)

Mgr. Miroslava Robinson, surdopéd, logopéd, riaditeľka Súkromného špeciálno-pedagogického centra Stálicová 2

- Ako u môjho dieťaťa rozvíjať sluchové vnímanie?

- Čo využiť pri osvojovaní si schopnosti počutia?

- Ktoré stratégie môžu napomôcť rozvoju komunikácie u môjho dieťaťa?

11:30 - ŠKOLA A ŠKÔLKA - Ako sa rozhodnúť a na čo nezabudnúť

Mgr. Miroslava Robinson, surdopéd, logopéd, riaditeľka Súkromného špeciálno-pedagogického centra Stálicová 2

- Akú materskú školu vybrať?

- Kedy je integrácia prínosom a kedy sa rozhodnúť pre špeciálny typ materskej školy?

- Ako pripraviť kolektív pedagógov a spolužiakov?

- V čom je nezastupiteľné a v čom môže pomôcť centrum špeciálno-pedagogického poradenstva?

- Kedy je dieťa s poruchou sluchu zrelé pre nástup do školy, čo znamená prípravný ročník?

12:00 - OBED

13:00 - KOCHLEÁRNA IMPLANTÁCIA

Zástupcovia spoločností Cochlear a MED-EL

- Implantovať obojstranne? Aké sú výhody a ako na to?

- Aké sú najčastejšie otázky a obavy pred implantáciou

- Aké sú najčastejšie otázky a komplikácie po implantácií

- Prezentácia produktov Cochlear a MED-EL

14:10 - PRESTÁVKA

14:20 - LEKÁRSKA TÉMA - Aby naše deti dobre počuli
MUDr. Richard Kulich, foniater

- Má moje dieťa nastavené načúvacie prístroje, implantát, či BAHA najlepšie ako sa dá?

- Kedy je čas opustiť načúvatká a rozmýšľať nad KI?

- Ako sa starať o uši SP dieťaťa?

- Aké sú najčastejšie lekárske problémy SP detí a ako ich riešiť? 

14:55 - CVI - Centrá včasnej intervencie

- Čo sú to CVI a aké služby ponúkajú?

- Kde ich nájsť a ako sa k nim zapísať?

15:10 - PRESTÁVKA

15:20 - ÚSPEŠNÉ DIEŤA - Odborníci pri rozvoji dieťa a ich spolupráca

PhDr. Anna Šmehilová, PhD., odborná garantka poskytovaných služieb, o. z. EFFETA - Stredisko sv. F. Saleského

- Akí odborníci môžu SP dieťaťu pomôcť?

- Ako by mala vyzerať ideálna spolupráca medzi týmito odborníkmi?

- Ako vyzerá príklad dobrej praxe z centra Effeta?

15:35 - PSYCHOLOGICKÁ TÉMA - Prekonanie postihnutia rodičom, dieťaťom a rodinou

PaedDr. et Mgr. Marta Zaťková, PhD., psychologička, o. z. EFFETA - Stredisko sv. F. Saleského

- Ako sa zmieriť s tým, že moje dieťa je iné?

- Ako podporiť dieťa, keď sa ono začne pýtať “prečo nepočujem?”

- Ako reagovať na pohľady a otázky na ihrisku?

- Ako podporiť pri prekonávaní diagnózy blízku rodinu?

16:05 - SURDO-LOGOPEDICKÁ TÉMA - Ako budovať komunikáciu

Odborníčky z o. z. EFFETA - Stredisko sv. F. Saleského:

Mgr. Renáta Bírová, surdopédka; Mgr. Monika Ukropcová, logopedička; Mgr. Jaroslava Szokolová Heringhová, špeciálna pedagogička,

- Čo je komunikačný kanál a ako ho spoločne budovať v spolupráci so surdopédom, logopédom, špeciálnym pedagógom a rodičom

- Ako často a ako intenzívne pracovať na budovaní komunikácie?

- Praktické ukážky hier, cvičení, pomôcok a aplikácií 

16:35 - SOCIÁLNE PORADENSTVO - Pomoc štátu pre rodiny SP detí

PhDr. Anna Šmehilová, PhD. - PhDr. Naďa Šimová, sociálne pracovníčky, o. z. EFFETA - Stredisko sv. F. Saleského

- Na čo mám nárok od štátu?

- Za akých okolností?

- Aký je postup?

17:00 - ROZLÚČKA A POĎAKOVANIE

17:15 - VEČERA

 

ODBORNÉ KONZULTÁCIE - poraďte sa počas 2 hodín priamo s odborníkmi

15:00 - 16:50

- Zástupcovia značiek Cochlear a MED-EL, konzultácie ku kochleárnej implantácií

- Mgr. Miroslava Robinson, surdopédka, logopédka

- MUDr. Richard Kulich, foniater

- PhDr. Anna Šmehilová, PhD., odborná garantka poskytovaných služieb v o. z. EFFETA - Stredisko sv. F. Saleského a sociálna pracovníčka

- PaedDr. et Mgr. Marta Zaťková, PhD., psychologička

- Mgr. Renáta Bírová, surdopédka

- Mgr. Monika Ukropcová, logopedička

- Mgr. Jaroslava Szokolová Heringhová, špeciálna pedagogička

- PhDr. Naďa Šimová, sociálna pracovníčka

 

AKTIVITY PRE DETI - nebudú chcieť odísť domov!

To, čo čaká na deti sa nedá ani slovami opísať. Krásny areál Villa Betula je rajom pre detskú dušu a tak sa môže stať, že vaše deti nebudú chcieť večer odísť domov smile Nájdu v ňom obrovské preliezky, skákacie hrady, trampolíny, lanové dráhy, autodráhu, zvieraciu farmu, vnútorné detské ihrisko v prípade zlého počasia a veľa ďalších atrakcií. O zaujímavý program, pri ktorom sa deti nielen zabavia, ale aj niečo nové naučia, sa im postarajú veselé animátorky, ktoré, ako inak, ovládajú posunkový jazyk.

 

Piatok 15. septembra je štátny sviatok, ktorý doslova pozýva na vychutnanie si predĺženého víkendu na Liptove! Príďte o deň skôr a vychutnajte si do sýtosti rodinný areál Villa Betula, neďaleký Aquapark Tatralandia, či krásne okolie Liptova. Vo Villa Betula získate ako účastníci stretnutia zľavu 20% na ubytovanie. Možnosti ubytovania a ceny nájdete na stránke Villa Betula. V prípade záujmu si môžete ubytovanie rezervovať na villabetula@villabetula.sk a ako heslo ku zľave uveďte "OZ Nepočujúce Dieťa". 

 

Vstupné na celoslovenské stretnutie rodín a priateľov detí s poruchou sluchu je 5 € na osobu (deti do 1 roka vstupné neplatia). Môžete si objednať aj obed alebo večeru a tak si budete môcť vychutnať celý deň na jednom mieste. Viac informácií nájdete v priloženom letáku. Vstupné sa uhrádza prevodom na účet po registrácií.

PRIDAJTE SA K NÁM! Registrácie iba do piatka, 8.9.2017

 

Obsaďte si svoje miesto čo najskôr, vyplnením registračného formuláru.

Registrácia je možná iba do piatku, 8.9.2017.

 

Celoslovenské stretnutie rodín a priateľov detí s poruchou sluchu je najväčšia akcia, ktorú tento rok OZ Nepočujúce Dieťa organizuje. Veríme, že bude užitočná pre rodičov a nezabudnuteľná pre naše deti. Tešíme sa na vás a už odpočítavame dni do septembra wink

Komentáre (15)

 • dobry deň, prosím o radu, vypisovali sme si formulár na celoslovenské stretnutie rodín, uz to budu cca dva tyzdne, ale neprisli nam ziadne podklady ku platbe. Dá sa s tým niečo urobiť?  ďakujem pekne za odpoveď.
 • Dobrý deň,
  informácie budeme posielať spoločne v Júli, určite sa k Vám dostanú.
  Tešíme sa, že sa spolu uvidíme ;-)
 • oki super myslela som ze mi niečo neprešlo :) dakujem
 • Dobry vecer, chcem sa informovat, ak vyplnim registracny formular a zaplatim vstupne pre celu rodinu na podujatie a nahodou predtym ochorie nejaky clen, je mozne vratit zaplatenu sumu? Vdaka.
 • Dobrý deň Lucka. Aby sa nám podarilo akciu úspešne zorganizovať, potrebujeme vedieť počet účastníkov. Preto robíme registráciu. Registrácia je záväzná, avšak vo výnimočných prípadoch budeme samozrejme ľudskí a poplatok vrátime - choroba je jedným z takýchto prípadov. Bude stačiť takáto odpoveď? :-)
 • Dakujem za rychlu odpoved. Iba som sa chcela informovat, kedze byvame dost casto chori a choroba sa vo viacerych pripadoch neda predvidat. A 20 e tiez nie je lacny peniaz... Ale dufam, ze sa tam stretneme, pocasie mam bude priat a uzijeme si to vsetci spolu s detmi ;-) 
 • Dobry den aj my mame zaujem o stretnutie rodin len newiem ci vam prisla registracia. dakujem 
 • Prajem krásny deň :)

  Dva týždne dozadu som Vám všetkým, ktorí ste sa prihlásili do našého formuláru na Celoslovenské stretnutie rodín posielala informácie ohľadne platby. Ak Vás môžem poprosiť pozrite si maily, aby ste uskutočnilii platby :) Všetky potrebné informácie ku platbe máte v mailoch. Prosím skontrolujte si údaje, či sme ich zaevidovali správne 

  Pekný deň prajem Lenka  
 • Dobry den, prosim Vas ja som sa registrovala minuly tyzden, neviem ci to este bolo mozne. Ak ano, prosim Vas o zaslanie informacii, aby sme mohli platbu uskutocnit.

  Dakujem a prajem pekny den.
 • Dobry vecer, aj my poprosime o zaslanie informacii ohladne uskutocnenia platby. Vdaka.
 • Dobrý večer, máme pre Vás DÔLEŽITÚ SPRÁVU:

  K naplneniu minimálneho počtu účastníkov chýba ešte 6 rodín. Ak váhate, či prísť, neváhajte :-) čaká Vás príjemný a užitočný deň. REGISTRUJTE SA, PROSÍM, DO ŠTVRTKA, 17.8.

  Ohľadom platieb, Informácie budeme posielať o pár dní, po uzavretí registrácií.

  Keď ich rozpošleme, napíšeme komentár pod tento príspevok.

  Ďakujeme a tešíme sa na Vás ;-)

 • Dobré správy, minimálny počet účastníkov sa podarilo nie len naplniť, ale aj celkom slušne prekročiť :-) Stretnutiu teda už nič nestojí v ceste a my pre Vás už horlivo pripravujeme zaujímavé aktivity ;-)Ďalšie rodiny sa môžu registrovať do 8.9, takže ak viete o rodinách, ktorým by takéto stretnutie prišlo vhod, dajte im o ňom vedieť ;-)
 • Ahojte! Wow! Už nás je 38 rodín! Pridajte sa k nám aj Vy! Program bude skutočne bohatý - pripravených je 10 prednášok, ktoré Vás naučia nové veci, 9 odborníkov, ktorí Vám poradia s Vašimi otázkami (viď. vyššie v texte) a na deti čakajú neobyčajné zážitky s animátorkami. Registrácia je otvorená už iba do tohto piatku - 8.9.2017. Tešíme sa na Vás ;-) PS: dajte o stretnutí vedieť ďalším rodičom a zdieľajte aj na Facebooku:  www.facebook.com/events/2051130684912910/?active_tab=about 
 • Spoločnosť MED-EL, výrobca kochleárnych implantátov, je jedným z partnerov, vďaka ktorým môžeme organizovať Celoslovenské stretnutie rodín detí s poruchou sluchu na Liptove. Okrem samotnej podpory sa s nami prídu podeliť aj o množstvo zaujímavostí vo svojej prednáške, kde predstavia produktové novinky MED-EL a porozprávajú aj o najčastejších otázkach a obavách rodičov. Konzultácie k implantácií a nastavovaniu procesora bude poskytovať špeciálny hosť, biomedicínsky inžinier z Rakúska. Nenechajte si to ujsť, registrácia prebieha UŽ LEN DO ZAJTRA! Viac informácií na www.nepocujucedieta.sk/liptov
 • Dnes je POSLEDNÁ ŠANCA na registráciu na Celoslovenské stretnutie rodín detí s poruchou sluchu na Liptove. Vidieť sa môžeme aj vďaka podpore výrobcu kochleárnych implantátov Cochlear. Okrem podpory si pre nás pripravili aj prednášku o obojstrannej implantácií a produktových novinkách Cochlear. Nebude chýbať ani stánok, kde môžete všetko vidieť a na všetko sa spýtať. A veríme, že nebudete chýbať ani Vy ;-) Viac na www.nepocujucedieta.sk/liptov, poponáhľajte sa!
Pridaj komentár