Adventná ponuka od nás pre vás!

pred 2 rokmi

 

 

Ani sme sa nenazdali a je tu DECEMBER. Na ten sa tešia malí aj veľkí a my vám chceme k tejto radosti dnes ešte kúsok pridať. Ponúknuť vám zopár možností, ako si čas do Vianoc ešte viac spríjemniť. Vybrať si môžu rodičia, deti aj zapojiť sa spoločne! 


1. Rodičovská pozvánka:
Po dvoch mesiacoch rodičov detí s poruchou sluchu pozývame tradične vo štvrtok, tentokrát 9. decembra, do adventnej online kaviarne. Spoločne si užijeme príjemnú atmosféru s vareným vínkom, punčom a dobrými priateľmi, ako náhradu za zatvorené adventné trhy a trochu aj za Mikulášske stretnutia. Stretneme sa od 18.00 na cca hodinku a pol. Podporíme sa a podebatujeme, ako kto zvláda toto náročné obdobie, ako sa pripravujeme a tešíme na Vianoce. Prihláste sa tu: https://forms.gle/6Z4v5tBUvvDmcYwBA   

 

2. Pozvánka do Uškového adventného kalendára:
Spolu priateľmi z OZ Umenie počuť sa s Vami chceme podeliť o projekt Uškový online kalendár 2021. Každý deň vám prinesie jeden tip na aktivitu, ktorú môžete robiť spoločne: rodičia, deti, starí rodičia, súrodenci či kamaráti. Samozrejme, v mnohom budú témy "uškové" v zimnom ladení. Tešíť sa môžete na hranie, vyrábanie, čítanie, maľovanie, učenie a aj posunkovanie! Pozývame vás a vašich známych, priateľov, klientov....odpočítavať dni do Vianoc v uškovom duchu.
Nech sa páči, vstúpte: https://calendar.myadvent.net/?id=b8fb92a95a130f1a43a22ad4b747bf95  

 

3. Pozvánka k vianočným inšpiráciam stmeľujúcim a podporným rodinu:
Spolu so špeciálnou pedagogičkou Soňou Pekarovičovou z CentrumDys sa s vami chceme podeliť o vianočné adventné inšpirácie.  Aby sme nemysleli na ťažkosti, ktoré dnešná doba prináša a neboli nečinný pod perinou snehu a lockdownu, ponúkame vám nielen návod na vytvorenie vášho domáceho kalendára, ale pozývame aj k prečítaniu blogu. Nájdete tam cenné skúsenosti autorky, tipy na tvorenie aj iné podnetné články a čítanie.

Nájdite si pre seba to užitočné: https://www.centrumdys.sk/inspiracie-na-adventny-kalendar/  

4. Prvoadventný pozdrav od nás, pred-mikulášsky darček a prosba o pomoc
S prosbou o pomoc sa na nás obracajú rodičia s rôznymi témami. Najčastejšie je to po zistení diagnózy, pri rôznych životných situáciach ako je výber sluchovej pomôcky, školka, škola... obracajú sa na nás však aj s milými prosbami, ako urobila mamina Ivka :) Poslala nám riekanku a poprosila nás o jej pretlmočenie jej synovi. Nakoľko však covid u nás pozmenil mnohé plány, začali sme hľadať ako to vymyslieť. Spájanie sa je jedna z našich hodnôť a preto sme spojili sily s našou Jankou. Ako študentka špeciálnej pedagogiky s nami začínala spolupracovať ako naša dobrovoľníčka, neskôr sa stala kolegynkou a dnes ju nájdete ako učí naše uškové deti na špeciálnej škole na Drotárskej. Potešte sa s vašimi deťmi a dajte nám vedieť ako sa vám darí. V prílohe posielame básničku na vytlačenie.

Naučiť celú sa ju môžete tu: https://www.facebook.com/nepocujucedieta/videos/1067677367357172 


Byť tu pre rodiny včas a podporne. Hľadať spôsoby ako sa deti s poruchou sluchu môžu dostať k zvukom a komunikácii včas.

To je kľúčový cieľ našej činnosti, ktorý môžete dnes podporiť tiež prostredníctvom zbierky ZAPNI NÁM ZVUK! 

K tomuto momentu sa nám spoločne podarilo vyzbierať 1922€ za čo moc ďakujeme! Ak sa nám podarí spoločne vyzbierať čiastku 5000€, každý dar znásobí Nadácia otvorenej spoločnosti. Spolu tak vytvoríme podporu pre poskytovanie pomoci rodičom a deťom až vo výške 10.000€. Každé euro sa počíta – ak môžte podporte nás tu: https://bit.ly/zapninamzvuk  

5. Pozvánka do súťaže " Dobi svoje ušká ... nielen pozitívnou energiou!"

Spolu s našimi priateľmi z OZ Uškové deti sme, kým nám to pandemická situácia dovoľovala, mohli podporovať Mikulášske stretnutia rodín aj v regiónoch. Nakoľko nám to však pandemická situácia nedovoľuje, rozhodli sa naši priatelia opäť vytvoriť túto kreatívnu súťaž pre naše uškové deti. Ak máte takéto dieťatko doma, pridajte sa tiež! 

Prijmite pozvanie do adventnej súťaže o baterky do "ušiek" vašich drobcov: viac informácii v pozvánke


Tak a to už je na dnes naozaj všetko. Sledujte nás na našom facebooku a instagrame a spoznajte nás viac!
Tešíme sa na stretnutie v našej online kaviarni už budúci týždeň a prajeme vám všetkým pokojné adventné dni.
Maťka a Lubka z OZ Nepočujúce dieťa 

Komentáre (0)

Pridaj komentár