Pridajte sa k prvej online kaviarni pre rodičov detí s poruchou sluchu

pred 3 rokmi

Nestihli ste sa pripojiť pred Veľkou nocou na naše prvé online stretnutie Na slovíčko o komunikácii?


Alebo ste sa zúčastnili a nestihli ste sa podeliť o svoju skúsenosť, prípadne sa opýtať ostatných rodičov na ich skúsenosť s dieťatkom v istom veku, v istých situáciách?


Hľadáte skupinu rodičov, s ktorými by ste sa mohli porozprávať, zdieľať názory, poradiť sa?


Alebo ste len jednoducho príliš dlho zatvorení doma v lockdowne a poteší vás aj pohľad na nejakú dospelú tvár a túžite počuť hlas niekoho, kto nepatrí do vašej bubliny?


Je stretnutie s inými rodičmi s dieťaťom s poruchou sluchu v dnešných časoch pre vás nevšedným zážitkom?

 

Pokiaľ ste si na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne a máte doma dieťa s poruchou sluchu, práve pre vás sme v OZ Nepočujúce dieťa pripravili novú možnosť stretnutia – rodičovskú online kaviareň. Pridajte sa k nám 15.apríla.

        Chcem sa registrovať

 


Ide o priestor, v ktorom sa môžeme stretnúť, vidieť a počuť. Nechceme vám vopred nadiktovať program stretnutia, nepozývame sem odborníkov a prednášajúcich. Chceme len, aby ste mali v tomto náročnom čase malý priestor pre seba – kaviareň, kam sa môžete vybrať bez toho, aby ste vytiahli nohy z domu. V našej kaviarni vám síce nevieme ponúknuť kávu alebo čaj - príprava obľúbeného nápoja bude na vás - ale čo vám ponúkneme veľmi radi je priestor, kde sa môžete rozprávať, pýtať, odpovedať, počúvať, zrelaxovať, nadviazať priateľstvá, obohatiť sa skúsenosťami druhých a vychutnať si výbornú atmosféru, ktorú spoločne vytvoríme.

 

Stretnutie v kaviarni nebudeme nahrávať a ďalej zverejňovať. To čo si tam povieme, nebude určené širokej verejnosti. Chceme aby bol tento priestor dôverným pre všetkých, aby sa nikto nebál položiť svoju otázku, alebo vysloviť svoj názor, zdieľať svoju skúsenosť. Aby však bola diskusia pre všetkých zaujímavá, budeme sa snažiť hovoriť predovšetkým o našich skúsenostiach s deťmi, nebudeme sa venovať iným témam a budeme vnímavé a vnímaví na problémy a otázky, ktoré sú pre druhých aktuálne. 

V našej prvej online kaviarni  sa stretneme už  vo štvrtok 15. apríla 2021 o 18.00 prostredníctvom platformy zoom. Určite si na stretnutie vyhraďte aspoň hodinku. Prihlásiť sa môžete do 13. apríla na tomto linku:

 

http://bit.ly/rodicovskakaviaren

Na základe registrácie vám zašleme deň vopred na mail link, ktorým sa na stretnutie pripojíte. Pokiaľ by ste ho v pošte nenašli, alebo by ste mali v súvislosti so stretnutím otázky, môžete nás kontaktovať na adrese martina.koysova@nepocujucedieta.sk  

 

 

Pokiaľ by sa nám tento formát do budúcnosti osvedčil, budeme ho opakovať. Je totiž výhodou stretnúť sa takto s rodičmi z celého Slovenska a nemusieť prekonávať veľké vzdialenosti. Ak by sme pri diskusii narazili na otázky, s ktorými si nebudeme vedieť rady, budeme hľadať spoločne odborníkov a zo stretnutí môžu vzísť témy, ktorým sa budeme venovať v budúcnosti na iných fórach, odborných prednáškach alebo webinároch. Takto  môžeme spoločne hľadať a vytvárať obsah našich ďalších spoločných stretnutí.


Už sa na vás, na našu kaviareň a na spoločnú rodičovskú cestu za počutím, porozumením a komunikáciou našich detí veľmi tešíme!

Tím OZ Nepočujúce Dieťa 

Komentáre (0)

Pridaj komentár