Vyšetrenie sluchu zdarma v Eurovea počas Dňa sluchu (3. marec)

3. marec je medzinárodným dňom sluchu pod záštitou WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie). Tento deň je každoročne venovaný ľudom, ktorí trpia poruchami sluchu, stratili dar počutia a tiež téme zdravého sluchu.

Ľahkou a strednou poruchou sluchu môžu trpieť aj deti, ktoré rozprávajú a naoko počujú dobre. Stáva sa tak, že na poruchu sluchu upozornia až problémy v škole. V zahraničí preto každé dieťa absolvuje predškolský skríning sluchu. Ten sa na Slovensku nerealizuje.

Vďaka OZ Nepočujúce dieťa a nadačnému fondu Dar sluchu zavíta počas Dňa sluchu (3. marec 2018) do bratislavského obchodného centra Eurovea mobilný Sluchobus s lekárom. V ňom môže dieťa absolvovať orientačné vyšetrenie sluchu a poradiť sa s lekárom o ďalšom postupe. Sluchobus pre Vás bude pripravený od 15:00 do 18:00. Vyšetriť je možné dobre spolupracujúce deti od cca 5 rokov. V prípade voľných kapacít môžu vyšetrenie absolvovať aj dospelí.

Okrem samotného vyšetrenia a lekára sme pripravili aj aktivity pre deti, vďaka ktorým môžu spoznať svet detí s poruchou sluchu a ich tajnú posunkovú reč. Tešíme sa na Vás!

Komentáre (0)

Pridaj komentár