Tri slová: Ďakujeme veľmi pekne!

pred 3 rokmi

Milí naši kamaráti z Voisingu a zapojení umelci,

Na začiatku júna ste nám dali neskutočne cenný dar. Dali ste nám pieseň, dali ste nám vedieť, že ste s nami a dali ste nám nádej, že v našom svete ticha nie sme sami. Za to vám všetkým chceme povedať jedno veľké ĎAKUJEME.

Žijeme tu medzi vami, väčšina z nás sa narodila do počujúcich rodín a na prvý pohľad na nás nezbadáte, že sme v niečom iní. Spolu s rodičmi, súrodencami a kamarátmi, za pomoci lekárov, logopédov a mnohých iných odborníkov sa snažíme preniknúť cez ťažký záves ticha do vášho sveta plného zvukov. Niektorým sa nám to darí viac, iným menej, ale všetci máme veľkú radosť z každého, aj toho najmenšieho, pokroku.

To, o čo sa usilujeme, nie je ani tak všetko počuť, ako byť počutí, byť okolím videní, pochopení, nestáť na okraji, ale patriť niekam, patriť k ostatným. Najhorší je totiž pocit, že si na niečo ťažké odrazu sám.

Vďaka vám sme teraz zažili naplno ten pocit, že sami nie sme. Že sme počutí, videní, pochopení, že nestojíme na okraji, ale patríme k vám. Vaša blízkosť, ktorú ste nám svojím zanietením za nás ukázali, nám pomáha rásť a kráčať ďalej na našich cestách za počutím. 

Lebo každý niekedy potrebuje počuť: NIE SI SÁM. Ďakujeme Vám!

Vaše DETI S PORUCHOU SLUCHU   

                  

Premýšlate, za čo je to naše Ďakujeme veľmi pekne? Ak ste doposiaľ nepočuli... vypočujte si na vlastné uši teraz:

Ak nás chcete podporiť, môžete tak urobiť kliknutím na www.chcempocut.sk 

 

 

Vokálna skupina Voising naspievala spolu s veľkou skupinou umelcov pieseň Tri slová, ktorou sa rozhodla upozorniť na problematiku detí s poruchou sluchu a ich rodiny na Slovensku. Tieto deti to nemajú v živote jednoduché a ich možnosti komunikácie sa v čase pandémie značne zúžili. Izolovanosť, nosenie rúšok, vzdelávanie cez internet, to všetko zasiahlo do ich životov oveľa viac, ako do životov počujúcich detí. Ďakujeme ešte raz!

 

  Vypočujte si pieseň a dajte nám vedieť do komentára, ako na vás pôsobí, čo vo vás prebúdza.

Najkrajšie tri reakcie odmeníme v júli prázdninovým prekvapením. Už teraz sa tešíme na všetky vaše reakcie!


Viac ku vzniku videa a aj niečo o aktivitách OZ Nepočujúce dieťa sa môžete dozvedieť aj zo záznamu z ranného vysielania TV JOJ z piatku 4.6.2021, kde sme pieseň Tri slová v podaní vokálnej skupiny Voising a ich priateľov predstavili.

 

 

 

Komentáre (0)

Pridaj komentár