Príležitosť učiť sa posunky je tu opäť už od 30.septembra

pred 4 rokmi
Tešíme sa, že vám od 30.9. môžeme priniesť ďalšiu možnosť učiť sa posunky -  už odskúšaný a obľúbený kurz pre začiatočníkov a pre mierne pokročilých. Túto jeseň prinášame aj novinku - kurz konverzácie pre absolventky a absolventov kurzov a ostatných - už ovládajúcich posunky, ktoré si potrebujú priebežne osviežiť.

Kurzy sú primárne určené rodičom detí s poruchou sluchu. Priebeh je prispôsobený ich potrebám - je praktický, so zdieľaním skúseností, so slovnou zásobou zameranou na deti.


Čaká nás spoločných 10 lekcií s našimi vynikajúcimi lektorkami - Darinou Tarcsiovou a Mirkou Tomáškovou.

V prípade konverzácie začneme sériou 3 stretnutí .


Darina Tarcsiová  je profesorkou na Katedre špeciálnej pedagogiky PdF UK v Bratislave. Svoje znalosti v posunkovom jazyku nadobudla v rodinnom prostredí ako počujúce dieťa nepočujúcich rodičov (CODA dieťa) a zároveň vyštudovala pedagogiku sluchovo postihnutých, ktorej sa aj v súčasnosti venuje. Má skúsenosti s vedením kurzov posunkového jazyka pre rozličné vekové kategórie a je spoluautorkou knihy Posunkuj so mnou a metodických pomôcok na vyučbu posunkového jazyka.


Mirka Tomášková je doktorandkou na katedre špeciálnej pedagogiky, dlhodobo sa venuje problematike sluchovo postihnutých, sama má poruchu sluchu. Prevedie vás praktickými cvičeniami.

Na kurze sa môžete tešiť na osobný prístup, vzdelávacie pomôcky a veľa praktických cvičení. Veríme, že už po niekoľkých lekciách sa s nami budete môcť podeliť o nové naučené posunky a skúsenosti z ich využitím v živote.


  Ako sa prihlásiť?

Stačí vyplniť prihlasovací formulár klinutím tu a odoslať. Následne sa vám ozveme s ďalšími informáciami a dohodneme sa na zaradení do príslušného kurzu.  Kedy začíname?

mierne pokročilí: 30.9.2019 (pondelok), 17:00 do 18:30 hod.

a

začiatočníci: 30.9.2019 (pondelok), 19:00 do 20:30 hod.

Predpokladané ukončenie kurzu je naplánované na 2.12.

Kurz konverzácie bude prebiehať v sérii 3 stretnutí - stredy: 9.10. , 13.11 a 11.12 v čase od 17:00 do 20:00


  Kde sa stretneme?

OZ Nepočujúce dieťa, Mánesovo námestie 4/A, Bratislava

  Aký je poplatok za kurz?


Poplatok za kurz pre začiatočníkov a mierne pokročilých: 69 €

Pre študentov: 55€.

Pre rodičovský pár 129€.


Poplatok za kurz konverzácie: 45€ . Je to séria 3 stretnutí, 1x mesačne po 3 hodiny.* Ak by výška poplatku za kurz mala byť prekážkou vo vašej účasti, dajte nám o tom vedieť a budeme hľadať spoločné riešenie.

Kurzy otvárame pri minimálnom počte prihlásených 8 a maximálny počet účastníkov je limitovaný na 15.Tešíme sa na vás :)

 

PS: Ak prídete 24.9. od 14:00 na ZŠI Drotárska na podujatie Vtedy na západe môžete si zažiť bezplatnú ukážkovú hodinu kurzu a zoznámiť sa s Darinkou Tarcsiovou ak ju ešte nepoznáte :) Deti sa zatiaľ vyšantia na detských aktivitách na tému Vtedy na západe.

 

PS2: Je možné sa prihlásiť naraz na kurz pre mierne pokročilých aj konverzáciu, prípadne si zopakovať pre veľký úspech kurz ešte raz. Lebo nie vždy máme možnosť posunky hneď používať a zopakovať si je fajn :)

Komentáre (0)

Pridaj komentár