Pozývame rodičov detí s poruchou sluchu do tretej online kaviarne o nástupe našich detí do škôlok a škôl

pred 2 rokmi

Tak ako sme avizovali už minulý týždeň, radi by sme pozvali všetkých rodičov detí s poruchou sluchu do našej už tretej online kaviarne, ktorá sa uskutoční prostredníctvom platformy zoom VO ŠTVRTOK 5. AUGUSTA 2021 OD 18.00.                
Stretnutie odhadujeme tak na hodinku a pol, ale každý prihlásený účastník sa bude môcť odpojiť, podľa svojich časových možností.

Keďže sa nám blíži koniec júla a s ním sa letné prázdniny prehupnú do svojej druhej polovice, chceme si v kaviarni povedať o svojich dobrých skúsenostiach s nástupom našich detí do škôlok a škôl. Ako pripraviť dieťa, na čo nezabudnúť pri komunikácii so školským zariadením a čo ešte sa nám osvedčilo...

Naša kaviareň, tak ako tomu bolo aj v minulosti, je priestorom, v ktorom sa môžeme stretnúť, vidieť a počuť. Rovnako ako v minulosti, ani tentokrát vám nechceme vopred nadiktovať presný priebeh stretnutia. Vytvoríme si ho spoločne, z toho, čo kto pridá do spoločnej debaty. Nepozývame sem odborníkov a prednášajúcich. Chceme len, aby ste mali v tomto náročnom čase malý priestor pre seba – kaviareň, kam sa môžete vybrať bez toho, aby ste vytiahli nohy z domu, kde sa môžete rozprávať, pýtať, odpovedať, počúvať, zrelaxovať, nadviazať priateľstvá, obohatiť sa skúsenosťami druhých a vychutnať si výbornú atmosféru, ktorú spoločne vytvoríme.

 

Stretnutie v kaviarni nebudeme nahrávať a ďalej zverejňovať. To čo si tam povieme, nebude určené širokej verejnosti. Chceme aby bol tento priestor dôverným pre všetkých, aby sa nikto nebál položiť svoju otázku, alebo vysloviť svoj názor, zdieľať svoju skúsenosť. Aby však bola diskusia pre všetkých zaujímavá, budeme sa snažiť hovoriť predovšetkým o našich skúsenostiach s deťmi, nebudeme sa venovať iným témam a budeme vnímaví na problémy a otázky, ktoré sú pre druhých aktuálne. Stretnutie v online kaviarni nebude tlmočené do posunkového jazyka. 

Na naše online stretnutie sa môžete registrovať do ranných hodín 4. augusta na tomto linku:

https://forms.gle/ExWHBWw13yckDh1V8 

Na základe registrácie vám zašleme deň vopred na mail link, ktorým sa potom na stretnutie pripojíte. Pokiaľ by ste ho v pošte nenašli, alebo by ste mali v súvislosti so stretnutím otázky, môžete nás kontaktovať na adrese martina.koysova@nepocujucedieta.sk  

Zo skúsenosti vieme, že je výhodou stretnúť sa s rodičmi z celého Slovenska a nemusieť pritom prekonávať veľké vzdialenosti. Už sa vás všetkých, na našu kaviareň a na ďalšie kroky na našej spoločnej rodičovskej ceste za počutím našich detí veľmi tešíme!

Za tím OZ Nepočujúce dieťa
Maťka a Lubka

 

 

 

 

Komentáre (0)

Pridaj komentár