Pozývame rodičov detí s poruchou sluchu do našej online kaviarne

pred 2 rokmi

Ani sme sa nenazdali a dva mesiace ubehli ako voda. Radi by sme opäť pozvali všetkých rodičov detí s poruchou sluchu do našej spoločnej online kaviarne, ktorá sa uskutoční prostredníctvom platformy zoom - https://forms.gle/rETJ5HYq8gJaArBp6  

                                Vidíme a počujeme sa ŠTVRTOK 7. OKTÓBRA 2021 OD 18.00 

Stretnutie odhadujeme tak na hodinku a pol - dve. Dôverne poznáme rodičovské povinnosti a preto sa každá prihlásená účastníčka/účastník, bude môcť odpojiť, podľa svojich časových možností.

So začiatkom nového školského roku, ešte stále pod hrozbou pandémie, chceme venovať čas v kaviarni venovať "novej dobe covidovej" a vzdelávaniu našich detí. Spoločne podebatiť, ako sme to v týchto posledných týždňoch zvládali a čo nové nám tento čas priniesol. Bude zaujímavé vidieť čím je táto doba odlišná od „doby predkovidovej“.

 

Naša kaviareň je online priestor, v ktorom sa môžeme stretnúť, vidieť a počuť. Rovnako ako v minulosti, ani tentokrát vám nechceme vopred nadiktovať presný priebeh stretnutia. Vytvoríme si ho spoločne, z toho, čo kto pridá do spoločnej debaty. Nepozývame sem odborníkov a prednášajúcich. Chceme len, aby ste mali v tomto náročnom čase malý priestor pre seba – kaviareň, kam sa môžete vybrať bez toho, aby ste vytiahli nohy z domu, kde sa môžete rozprávať, pýtať, odpovedať, počúvať, zrelaxovať, nadviazať priateľstvá, obohatiť sa skúsenosťami druhých a vychutnať si výbornú atmosféru, ktorú spoločne vytvoríme.

 

Stretnutie v kaviarni nebudeme nahrávať a ďalej zverejňovať. To čo si tam povieme, nebude určené širokej verejnosti. Chceme aby bol tento priestor dôverným pre všetkých, aby sa nikto nebál položiť svoju otázku, alebo vysloviť svoj názor, zdieľať svoju skúsenosť. Aby však bola diskusia pre všetkých zaujímavá, budeme sa snažiť hovoriť predovšetkým o našich skúsenostiach s deťmi, nebudeme sa venovať iným témam a budeme vnímaví na problémy a otázky, ktoré sú pre druhých aktuálne. Stretnutie v online kaviarni neplánujeme tlmočiť do posunkového jazyka. Ak ste nepočujúci rodičia dieťaťa s poruchou sluchu a radi by ste sa k nám pripojili, dajte nám o sebe vedieť mailom. Budeme hľadať spôsoby ako to vymyslieť.

Na naše rodičovské online stretnutie sa môžete registrovať do ranných hodín 6. októbra na tomto linku:

https://forms.gle/rETJ5HYq8gJaArBp6  

Na základe registrácie vám zašleme deň vopred na mail link, ktorým sa potom na stretnutie pripojíte. Pokiaľ by ste ho v pošte nenašli, alebo by ste mali v súvislosti so stretnutím otázky, môžete nás kontaktovať na adrese martina.koysova@nepocujucedieta.sk  

Zo skúsenosti vieme, že je výhodou stretnúť sa s rodičmi z celého Slovenska a nemusieť pritom prekonávať veľké vzdialenosti. Už sa vás všetkých, na našu kaviareň a na ďalšie kroky na našej spoločnej rodičovskej ceste za počutím našich detí veľmi tešíme!

Za tím OZ Nepočujúce dieťa, srdečne Lubka a Maťka

Komentáre (0)

Pridaj komentár