O necelý mesiac spúšťame dva kurzy posunkov v Bratislave

Tešíme sa, že vám od polovice marca môžeme priniesť ďalšiu možnosť učiť sa posunky - kurz pre začiatočníkov aj pre mierne pokročilých. Kurzy sú primárne určené rodičom detí s poruchou sluchu. Priebeh je prispôsobený ich potrebám - je praktický, so zdieľaním skúseností, so slovnou zásobou zameranou na deti.

 

 

Čaká nás spoločných 10 lekcií s našimi vynikajúcimi lektorkami - Darinou Tarcsiovou a Mirkou Tomáškovou.

Darina Tarcsiová  je profesorkou na Katedre špeciálnej pedagogiky PdF UK v Bratislave. Svoje znalosti v posunkovom jazyku nadobudla v rodinnom prostredí ako počujúce dieťa nepočujúcich rodičov (CODA dieťa) a zároveň vyštudovala pedagogiku sluchovo postihnutých, ktorej sa aj v súčasnosti venuje. Má skúsenosti s vedením kurzov posunkového jazyka pre rozličné vekové kategórie a je spoluautorkou knihy Posunkuj so mnou a metodických pomôcok na vyučbu posunkového jazyka.


Mirka Tomášková je doktorandkou na katedre špeciálnej pedagogiky, dlhodobo sa venuje problematike sluchovo postihnutých, sama má poruchu sluchu. Prevedie vás praktickými cvičeniami.


Na kurze sa môžete tešiť na osobný prístup, vzdelávacie pomôcky a veľa praktických cvičení. Veríme, že už po niekoľkých lekciách sa s nami budete môcť podeliť o nové naučené posunky a skúsenosti z ich využitím v živote.

Ako sa prihlásiť?
Stačí vyplniť Prihlasovací formulár a odoslať. Následne sa vám ozveme s ďalšími informáciami a dohodneme sa na zaradení do príslušného kurzu.

Kedy začíname?
mierne pokročilí: 18.3.2019 (pondelok), 17:30 do 19:00 hod.
a

začiatočníci: 19.3.2019 (utorok), 17:30 do 19:00 hod.
Predpokladané ukončenie kurzu je naplánované na 20.5. a 21.5.2019

Kde sa stretneme?
OZ Nepočujúce dieťa, Mánesovo námestie 4/A, Bratislava

 

Cena kurzu
69 €
Pre študentov: 55€.
Pre rodičovský pár 129€.


Naše kurzy posunkového jazyka a metodiku chceme ďalej rozvíjať aj do ďalších slovenských miest. Ak by výška poplatku za kurz mala byť prekážkou vo vašej účasti, dajte nám o tom vedieť a budeme hľadať spoločné riešenie.

Tešíme sa na vás už o mesiac!

Komentáre (8)

  • Dobrý večer, prosím Vás v Trenčíne, resp.okolí TN sa neplánuje nejaký kurz? Bohužiaľ, BA je pre nás nerealizovateľná. Ďakujem. A. Urbanová 
  • Dobrý deň Alenka, aktuálne nemáme kapacitu zorganizovať kurz aj v iných mestách. Toto je pilotná verzia kurzu z ktorej by sme chceli v spolupráci s lektorkami urobiť metodiku pre vzdelávanie dalších lektorov v krajoch. Naším cieľom je, aby rodičia z rôznych kútov SR mohli získať jednotný prístup k posunkom a zľahčiť komunikáciu s deťmi.
  • Robite prosim Vas kurzy aj pre deti?
  • Dobrý deň Andrejka, aktuálne nerobíme priamo kurzy pre deti. Priatelia v Košiciach robia kurzy posunkov pre deti z Aj ty môžeš rozumieť. 
  • Dobrý deň Andrejka, aktuálne nerobíme priamo kurzy pre deti. Priatelia v Košiciach robia kurzy posunkov pre deti z Aj ty môžeš rozumieť. 
  • Ďakujem pekne za odpoveď.
  • Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať na kapacitu kurzov pre začiatočníkov, keďže viem, že je prednostne určený pre rodičov. Záujem by som mala ako učiteľka primarneho stupňa vzdelávania.Ďakujem za odpoveď.Cvečková
  • Dobrý deň, Veronika,tešíme sa Vášmu záujmu. Situácia je taká, že kurz pre začiatočníkov má už naplnenú kapacitu. Ak mi pošlete mailový kontakt na Vás na katka@nepocujucedieta.sk, môžem Vás zaradiť do zoznamu náhradníkov a budeme Vás kontaktovať, ak sa uvoľní miesto.ďakujem :))
Pridaj komentár