Nepočujúce dieťa oslavuje päťročnicu - pospomínajte si s nami

pred 3 rokmi

Už 5 rokov nachádzajú rodičia detí s poruchou sluchu odpovede a podporu na webovom portáli nepocujucedieta.sk.

Wueeeej!

CHCEM WEB NEPOCUJUCEDIETA.SK PODPORIT DAROM, NECH FIČÍ AJ NAĎALEJ!

Vďaka tomu, že sme sa stretli správni ľudia na správnom mieste. Ďakujeme, Feri,Táňa,Silvia, Maťka a všetci naši pomocníci.

Ďakujeme, Nadačný fond Telekom.

Objavili sme v archíve videjko z tlačovky z roku 2015, poznáte?

 


A keďže nezostalo len pri jednom spomienkovom videu, pozývame vás zaobstarať si misu pukancov a stráviť s nami dnešný večer :) 

Lubka spomína:

“Takto pred 5 rokmi som mala iba sen, aby detí, ktoré sa úspešne vyvíjajú, ako to moje, bolo na Slovensku viac. Čo bolo tu sci-fi, javilo sa v zahraničí ako štandard. Chcela som, aby rodičia už nemuseli hľadať a fundraisovať na načúvatká. Za kvalitu sa výrazne priplácalo - okolo 1500 € za jeden výkonný prístroj na jedno uško.  Túžila som po tom, aby rodičia nemuseli tápať v tichu, nachádzali  informácie pre základné zorientovanie a mali sa na koho obrátiť.”

Kedy ste k nám na web zavítali prvý raz vy? Čo ste sa dozvedeli?
Napíšte nám do komentárov :)

Napríklad Zuzka nám už napísala, že tento web bol prvou vecou, na ktorú narazili a prelustrovali od A po Z. Zuzka, ak ste pri podrobnom prelúskavaní stránky našli nejakú “hrubku”,dajte nám prosím vedieť :D.

Janka spomína, ako na začiatku nevedela, čo robiť a na koho sa obrátiť. Ešte so slzou v oku čítala stránku a k našej radosti, nachádzala odpovede :)
Silvia s pomocou nepocujucedieta.sk našla odborníkov, ktorých hľadala.

Vďaka za spätné väzby, priateľky a priatelia! Nebolo to vždy ľahké, tak o to viac nás teší, keď práve toto je to miesto, ktoré vás naštartovalo k hľadaniu tých najlepších ciest pre vašu rodinu a vaše dieťa. 

Ak vám u nás niečo chýba, tiež je to pre nás dôležitá spätná väzba. Sem s ňou!


A teraz sľúbené video k tým pukancom:)

Takto nejako to vtedy vyzeralo u Majtánových doma

(alebo TU: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14147/80382?fbclid=IwAR0vm6anU_vVKHUTBs00DVpV3ktXPmHpJRVvIW_E6lqLub_GNrvxgz5BBdI#564)

Už vtedy zaznieva z Ferových úst, že na začiatku je to viac o rodičovi a o tom, ako rodič načerpá silu a odhodlanie, aby svoje uškové dieťa dokázal podporiť. Postupne sme si túto vetu zvedomili aj v práci OZtka.


Za tú dobu sa nám podarilo celkom dosť vecí (a pár samozrejme aj nevyšlo…)

príspevok na načúvacie prístroje sa vďaka spolupráci viacerých ľudí a inštitúcií podarilo zvýšiť zo 190€ na 500€ za jeden

 vďaka novým generáciam prístrojov a ochote firemníkov si rodičia dnes môžu zaobstarať výkonný prístroj s minimálnym doplatkom

 rodičia nájdu potrebné informácie poľahky! Mesačná návštevnosť webu je približne 3800 ľudí. Prihlásených užívateľov je 482. Takmer 400 užívateľov je v spojení na mape. A 330tim vám chodí na mail notifikácia aj tento článok. A čísla stúpajú :))

 podporili, sprevádzali a poskytli sme informácie podľa potrieb viac ako 300 rodičom, čo je približne 2500 rôznych kontaktov. Stále funguje online rodičovská poradňa, veľa je aj iných foriem konzultovania.

 v podpornej skupine Dieťa s poruchou sluchu je to občas ako v úli:). Je tam okolo 1000 členov. Rodičia si podávajú pomocnú ruku navzájom. Podporujú sa, organizujú stretnutia, zdieľajú zážitky. Ešte tam nie ste? Pridajte sa :) 


Ak vám ešte nestačilo videí… Farby zvukov sme takto spoznávali už o kus ďalej na našej ceste. V niektorých veciach sme mali jasnejšie a hlavne nás bolo viac!

(alebo TU: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14177/174296#2)

Solídny základ pre mnooožstvo našich ďalších plánov s webom, Sprievodcom, poradenstvom, prieskumom skúseností rodičov a ďalšie. Veď uvidíte :)

Ďakujeme, že ste v tom s nami. Na rôzne spôsoby. Teraz nám môžete pomôcť aj finančným darom. Najviac nám prácu uľahčujú pravidelné dary, ktoré nám umožňujú plánovať dopredu.

 

(alebo TU: https://nepocujucedieta.darujme.sk/3479/)


Na dobrú noc tu pre Vás máme ešte našu hudobnú srdcovku 

 

 

 

Srdečne <3

Katka a Lubka

 


PS: máme toho v archíve ešte viac, môžete sa tešiť nabudúce… netrpezlivejší možno aj pogooglia :D
Komentáre (2)

  • Ja sa Vám chcem poďakovať zo srdca za Vašu prácu, veľmi ste nám pomohli keď nášmu synovi v 6-tich rokoch diagnostikovali stredne ťažkú poruchu sluchu, nevedeli sme na koho sa obrátiť a skúšali sme všetko možné, Vy ste nás pomohli nájsť tých správnych lekárov a ľudí, ďakujeme zo srdca
  • Martinka aj my Ďakujeme za Vašu spätnú väzbu. Vďaka takýmto slovám dostávame energiu hľadať ďalšie "AKO NA TO" ... "AKO TO SKÚSIME VYMYSLIEŤ", Máme nádej, že podporu, ktorú sme Vám poskytli my, posuniete ďalej k niekomu, koho na Vašej ceste stretnete. Želáme všetko dobré Vám, synovi aj celej rodine. Srdečne Lubka Majtánová
Pridaj komentár