Druhá online kaviareň pre rodičov detí s poruchou sluchu už budúci štvrtok!

pred 3 rokmi

Milí rodičia! Srdečne opäť pozdravujeme. smile

Radi Vás pozývame do rodičovskej online kaviarne už po druhý krát! Pridať sa môžete z pohodlia vašich obývačiek, kuchýň, izieb... alebo jednoducho tam, kde sa viete pripojiť na internet, kde sa vám pohodlne sedí, relaxuje a debatuje s priateľmi. Máme nádej, že sa nám tak podarí opäť stretnúť z rôznych kútov Slovenska.

Naša spoločná online rodičovská kaviareň pre rodičov detí s poruchou sluchu bude už o týždeň, vo štvrtok 3. júna od 18.00. Keďže je toto stretnutie veľmi blízko Dňa detí, ktorý sme v predkoronovej minulosti radi oslavovali všetci spolu na veselých eventoch, aj túto online kaviareň naladíme na veselú nôtu. 

Prihlásiť sa môžete vyplnením formuláru tu: https://forms.gle/1FNjzteuKcYzawCBA 

 


Chceli by sme sa preto tentokrát rozprávať prevažne o tom pozitívnom. Za čo sme našim deťom vďační, čo sme s nimi zažili, ako nás rozosmiali a ako ich máme radi. Na toto stretnutie si môžete pripraviť okrem obľúbeného nápoja aj veselé príbehy, ktoré ste s deťmi zažili. Môžete nám tiež priblížiť slovami a kamerou, nejaký milý darček,  ktorý ste dostali od dieťaťa.  Alebo hocijaký predmet, ktorý vo vás prebúdza spomienky na to pekné, čo spolu zažívate alebo ste zažili.

Naša kaviareň je priestorom, v ktorom sa môžeme stretnúť, vidieť a počuť. Rovnako ako v minulosti, ani tentokrát Vám nechceme vopred nadiktovať presný priebeh stretnutia. Vytvoríme si ho spoločne, z toho, čo kto pridá do spoločnej debaty. Nepozývame sem odborníkov a prednášajúcich. 

Stretnutie v online kaviarni je určené prioritne pre počujúcich rodičov detí s poruchou sluchu. Preto ho neplánujeme tlmočiť do posunkového jazyka. Ak je však medzi vami nepočujúci rodič dieťaťa s poruchou sluchu, ktorý by sa chcel do kaviarne pridať a tlmočenie vám umožní naplno sa do diskusie zapojiť, napíšte nám! Skúsime to nejak vymyslieť. 

Chceme len, aby ste mali v tomto náročnom čase malý priestor pre seba – kaviareň, kam sa môžete vybrať bez toho, aby ste vytiahli nohy z domu. Miesto, kde sa môžete rozprávať, pýtať, odpovedať, počúvať, zrelaxovať, nadviazať priateľstvá, obohatiť sa skúsenosťami druhých a vychutnať si výbornú atmosféru, ktorú spoločne vytvoríme. Ak budete aj s deťmi a náhodou by aj okolo vás robili väčší hurhaj, online priestor nám umožní tento šum stlmiť, vy si napríklad vďaka slúchatkám budete môcť vychutnať spoločnú diskusiu. :)

Neváhajte si preto dovoliť pridať sa k nám! 

Stretnutie v kaviarni nie je nahrávané. Je určené primárne pre počujúcich rodičov s deťmi s poruchou sluchu. To, čo si tam povieme, nebude určené širokej verejnosti. Chceme, aby bol tento priestor dôverným pre všetkých, aby sa nikto nebál položiť svoju otázku alebo vysloviť svoj názor, zdieľať svoju skúsenosť. Aby však bola diskusia pre všetkých zaujímavá, budeme sa snažiť hovoriť predovšetkým o našich skúsenostiach s deťmi, nebudeme sa venovať iným témam. Skúsime sa naladiť na vlnu vzájomnej vnímavosti jeden k druhému. Na otázky, výzvy či veci, ktoré sú aj pre druhých aktuálne.  

Tešíme sa na vás už vo štvrtok 3. júna 2021 o 18.00. Stretneme sa prostredníctvom platformy zoom.

Stretnutie odhadujeme tak na hodinku a pol, ale každý prihlásený účastník sa bude môcť odpojiť, podľa svojich časových možností. Prihlásiť sa do online kaviarne môžete do ranných hodín 2. júna na tomto linku:

https://forms.gle/1FNjzteuKcYzawCBA 

Na základe registrácie vám zašleme deň vopred na mail link, ktorým sa potom na stretnutie pripojíte. Pokiaľ by ste ho v pošte nenašli, alebo by ste mali v súvislosti so stretnutím otázky, môžete nás kontaktovať na adrese martina.koysova@nepocujucedieta.sk  


Zo skúsenosti vieme, že je výhodou stretnúť sa takto s rodičmi z celého Slovenska a nemusieť pritom prekonávať veľké vzdialenosti. Už sa na Vás všetkých, na našu kaviareň, na ďalšie kroky našej spoločnej rodičovskej cesty za počutím, porozumením a komunikáciou našich detí, veľmi tešíme!


Za tím OZ Nepočujúce Dieťa

Maťka a Lubka

Komentáre (0)

Pridaj komentár