Deň nepočujúcich deti opäť vyšiel na výbornú

Je už veľmi peknou tradíciou, že na Deň detí privítajú žiaci a pedagógovia ZŠI Drotárska u seba v škole a na školskom dvore kamarátov. Malých aj veľkých. Nepočujúcich aj počujúcich. Aby si všetci spolu mohli zasúťažiť v rôznych disciplínach - od pretekov kolobežiek, cez hod na cieľ, až po výskok na trampolíne, či rýchlosť na šmykľavke. Aj klauni boli viac veselí než strašidelní.

 

Poklad deti našli celkom rýchlo, postarali sa o poníka a ten ich zase povozil. Bolo veselo.


Na tvorivých dielničkách si deti vyfarbili ruku s posunkom “I love you”. Takže to najdôležitejšie si budú odteraz všetci zúčastnení rozumieť :)


Jasné, že bol aj koláč. Veď to bolo riadne akčné dopoludnie.

 

Pre nás bol tento deň výnimočný. Okrem už stabilných pomocníčok nám prvýkrát s programom pre deti pomáhali nové dobrovoľníčky

 

Tešíme sa z pozitívnych spätných väzieb.

Katka mala na začiatku menšie obavy: ”...keďže som s nepočujúcimi deťmi nikdy predtým nepracovala, ale bolo to veľmi milé, deti aj pani učiteľky boli zlaté a užila som si to naplno.”

Henka ocenila aké boli deti úžasné, milé a pomáhali si navzájom. “Keď som nevedela niečo posunkovať, vždy mi iné dieťa pomohlo aj pani učiteľka a pani riaditeľka mali úžasný prístup a celkovo v tej škole bola veľmi dobrá atmosféra.”  

Lucka sa podieľala na hľadaní pokladu: “Deti sa nadšene zapájali do aktivity, hľadali mince ukryté v tráve. Veľmi dobre som sa s nimi cítila, aj v učiteľskom kolektíve a už teraz sa teším na ďalšie akcie."

 


A ako to vidí Miška, ktorá je s nami a pomáha už dlhšie?

Vždy, keď zistím, že sa zúčastním akcie, ktorá sa týka nepočujúcich detí a ich kamarátov, zaplavia ma iba pozitívne emócie. Nie len z toho dôvodu, že pomáham ako dobrovoľníčka OZ Nepočujúce Dieťa.  Opäť uvidím deti s ich krásnym "tichým" úsmevom, ale aj tú ich energiu, ktorá ich nikdy neopustí a v mojich očiach sú väčší bojovníci ako som ja sama. Je to niečo, čo veľa ľudí nezažije a nemôže vidieť.  Som za túto možnosť nesmierne vďačná. Okrem detí sa veľmi teším na ľudí, ktorých som mohla spoznať skrz všetky akcie a stretnutia. Napĺňajú ma pokojom, radosťou, štastím a toľkými úsmevmi, ktoré ma nabijajú energiu do ďalších dní. MDD na Drotárskej je pre mňa vždy krásnym zážitkom a je tam cítiť taký ten "feeling" ako keby ste boli doma a vedeli ste, že ste v bezpečí. Som vďačná, že som sa mohla na ňom zúčastniť a opäť spoznať nových ľudí, stretnúť tých, ktorých som dlho nevidela a samozrejme sa aj pofotiť čo by nemalo nikde chýbať.  :)”

 

Ďakujeme, dievčatá :)

Ďakujeme, Drotárska: za krásne prostredie, váš drive a ústretovosť. Ďakujeme aj deťom, že prijali kamarátov zvonku.
Ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju za podporu tohto podujatia.

 

Komentáre (0)

Pridaj komentár