Blíži sa každoročná možnosť darovať svoje 2%

Milí priatelia detí s poruchou sluchu,
mnohé rodiny, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácií narážajú na nedostatok dostupnej pomoci. Pokiaľ ju nenájdu v štátom poskytovaných službách, neraz prichádza od obyčajných ľudí, ktorým nie sú ich náročné osudy ľahostajné. Práve preto je dôležitý neziskový sektor. Pomáha tam, kde zlyhávajú bežné inštitúcie.

Bez ohľadu na dobrý úmysel, aj neziskové organizácie majú svoje náklady a bez darov by nikdy svoju pomoc poskytovať nemohli. Jedným z takýchto darov môžu byť aj Vaše 2%. Vás to pritom nebude stáť ani cent navyše. Aby ste mohli darovať 2%, prvé kroky je potrebné podniknúť už do 15.2.2018. Viac o postupe sa dočítate na stránke Ako darovať 2%.

Občianske združenie Nepočujúce dieťa už od roku 2015 pomáha rodinám detí s poruchou sluchu nájsť správnu cestu po zistení diagnózy. Pokiaľ túto cestu nájdu včas, ich dieťa získa možnosť žiť počujúci život. Okrem toho organizujeme akcie pre našu komunitu, ale aj pre verejnosť, aby pre nich naše deti neboli neznámou. V neposlednom rade sa angažujeme všade tam, kde sú ohrozené práva našich detí. Vo fotogalerií nájdete malý prierez našimi aktivitami.

Budeme vďační, keď svoje 2% venujete na dobrý účel. Sme presvedčení, že v našej, či niektorej z mnohých ďalších organizácií, budú môcť meniť ľudské osudy k lepšiemu.

Srdečne Vám ďakujeme,

František Majtán, predseda OZ Nepočujúce dieťa
a celý náš tím

Komentáre (0)

Pridaj komentár