Ako oslavujete týždeň nepočujúcich?

pred 3 rokmi

 

Posledný septembrový týždeň je už tradične medzinárodným týždňom nepočujúcich.

Už päť rokov zisťujeme, aké podoby môžu mať oslavy či prihlásenia sa k tomuto pre nás sviatočnému času.

Pred piatimi rokmi napríklad Majtánovci prekročili všetky svoje hranice komfortu :) a rozprávali o poruche sluchu a spustení webu všade možne až po Teleráno.

 

 

V iné roky sme mali možnosť sa s vami stretnúť na podujatiach.
Väčších - ako pri spustení kampane Neverím vlastným ušiam v OC Bory Mall, celoslovenskom stretnutí rodín v Liptovskej Sielnici

alebo pri detských hrách na Železnej studničke. Aj komornejších - v spolupráci so ZŠI Drotárska.

Čo z toho vám zostalo najviac v pamäti? 

Čo sa deje teraz?

Stále prichádzajú chvíle, kedy vlasným ušiam ani očiam neveríme. Stále sa opakujú niektoré problémy, s ktorými sa ako rodičia detí s poruchou sluchu boríme. Začínajú už pri zistení diagnózy a prvých vyšetreniach a nastavovaniach.

Refrénom septembrových osláv je tento rok pre nás nádej. Máme nádej, že situácia sa môže pomaly zlepšovaťNádej, že my - spolu s vami - máme šancu ku zmene prispieť.

Potrebujeme poznať situáciu, aby sme ju mohli ďalej meniť. Preto tento rok komorne a menej oslavne - pozývame vás pridať sa k nám. Zdieľajte Vašu rodičovskú skúsenosť. Je dôležitá

  Všetky naše príbehy sú odžité v každodennej podpore našich detí. Aj keď stále skôr napriek okolnostiam.

Váš príbeh za počutím môžete zdieľať v tomto prieskume: bit.ly/zdielajterodicovskuskusenost 

 

Možno ste tak už aj urobili.  V tejto chvíli už 180 z vás pridalo svoje mnohokrát neľahké skúsenosti. Venovali ste tomu kus vášho tak vzácneho času! Toto je naša tohtoročná oslava! Cítime, že sme v tom spolu a veru nás nie je málo :))) 

Čaká nás náročná jeseň pri spracovávaní dát a druhej fáze zisťovaní. Na jej konci budeme mať v rukách dáta. Umožnia nám cielenejšie podporovať rodičov. Dajú nám argumenty pri rokovaniach na pracovných skupinách, v oslovovaní štátnych a verejných orgánov. Dajú nám základ pre ďalšie sledovanie situácie a možnosť porovnať si v čase, či kráčame na úrovni systému starostlivosti o deti s poruchou sluchu dobrým smerom.

Sme pripravené a pripravení ísť do toho! 

Buďte v tom s nami až po uši aj naďalej. 

Vaše Lubka a Katka z OZtka :)

 


PS: Ak máte niekde na dne šuflíka Vyhlásenie k poukázaniu 2% z daní, prosíme vás o jeho zaslanie na Daňový úrad. Ešte stále tak do konca októbra môžete urobiť. Venujte svoje 2% na podporu rodičov detí s poruchou sluchu. Tu nájdete naše údaje.

Tento rok je aj pre nás v tomto ohľade kritický. Ďakujeme

                 

Komentáre (0)

Pridaj komentár