Hravo ku komunikácii - v septembri spúšťame sériu workshopov

pred 4 rokmi

Chcete sa dozvedieť, ako sa hrať a rozvíjať pritom u vášho dieťatka komunikáciu a reč? Čo všetko s rozvojom komunikácie súvisí a čo pre to môžete robiť doma každý deň? Ako pomôcť dieťaťu aj sebe a neschádzať pritom z cesty?

 HRAVO KU KOMUNIKÁCII
 je séria workshopov pre rodičov a blízkych detí s poruchou sluchu, ktorí hľadajú spôsoby a konkrétne tipy, ako svoje dieťa doma rozvíjať, podporiť ho v komunikácii a reči.

Budeme sa stretávať od 5.10. do 16.11.2019

v tomto režime:
5.10.    poldenný režim:    9:00 - 13:00 - 1.workshop so Zuzkou Valábkovou
12.10.  celodenný režim:  9:00 - 18:00  - 2. + 3. workshop s Ferim Majtánom a Naty Šlossárovou
9.11.    celodenný režim:  9:00 - 18:00 - 4. + 5. workhop s Monikou Schieberovou a Hankou Balážovou
16.11.  poldenný režim:    9:00 - 13:00 - 6.workshop so Zuzkou Valábkovou

 

v priestoroch OZ Nepočujúce Dieťa, Mánesovo námestie 4/A, 851 01 Bratislava - Petržalka.

 

Chcem sa prihlásiť :)

Workshopy povedú skúsené odborníčky z oblasti surdopédie, klinickej logopédie, špeciálnej pedagogiky a koučingu a poradca Rodičovskej online poradne NepočujúceDieťa.sk: 

Zuzana Valábková
Fero Majtán 
Natália Šlossárová
Monika Schieberová 
Hana Bednárová

Organizátorom workshopov je OZ NepocujuceDieta.sk v spolupráci s Logopedickým centrom ASOBI.

Odbornou garantkou klinicko - logopedickej časti je PhDr. Zuzana Jandová, PhD.

Workshopmi vás bude sprevádzať Lubka Majtánová

 


 

Prečo potrebujete zažiť sériu workshopov Hravo ku komunikácii?


“Pred niekoľkými rokmi stál náš syn na rázcestí medzi svetom ticha a svetom počutia. Uvedomoval som si, že to, čo spravím v najbližších mesiacoch a rokoch rozhodne o celom jeho živote. Tak sme skúšali a hľadali... Dnes nám vie povedať všetko - aj to, čo nechceme počuť :). Rečou a posunkami. Chystá sa do prvej triedy. Naďalej sme na ceste a jeho rozvíjaniu potrebujeme venovať zvýšenú pozornosť. Chceme, aby ste aj vy mali zásobu nástrojov, s ktorou si tú svoju cestu ku komunikácii nájdete. Čo najskôr.”  
Feri Majtán, spoluzakladateľ OZ Nepočujúce Dieťa

Počas šiestich sobôt vytvoríme spoločne pevný základ pre komunikáciu s vaším dieťatkom. 
Veľa rodičov si svoj obrázok “ako na to?” skladá postupne a príde moment, kedy si povzdychnú “Keby som tak toto vedela/vedel na začiatku…”. Veríme, že kurz Hravo ku komunikácií vám môže ušetriť čas a vy sa budete môcť sústrediť na svoje dieťa a... rozumieť si :)

Už teraz sa na vás tešíme :))

 

Postupne spolu prejdeme spolu témami:

  • Moje dieťa nepočuje. Čo sa to deje a čo robiť?  Ako pomôcť sebe a ostatným?
  • Aké kroky vedú do sveta zvukov? Čo je to počutie a nepočutie? Čo ako rodič potrebujem o tom všetkom vedieť?
  • Možnosti a cesty ku komunikácii: Čo vedie k spoločnej komunikácii a ako na to?
  • Čistá výslovnosť je iba špičkou “ Komunikačného ľadovca.” Vedie k nej séria krokov.Tipy a triky na každý deň Spoznajte čo vaše dieťa baví. Metódy, stratégie, techniky, možnosti a nápady
  • Ako na spoločnú komunikáciu - Osobný plán 

Poplatok za 6 poldenných workshopov je 150€ (v prípade účasti oboch rodičov druhý rodič za 90€).
Ak by financie mali byť jediným dôvodom prečo sa kurzu nemôžete zúčastniť, prosím ozvite sa nám na info@nepocujucedieta.sk, napíšte nám o sebe viac a dohodneme podmienky platby na splátky.

Kapacita je obmedzená v záujme zachovania individuálneho prístupu. Je potrebné sa dopredu prihlásiť. Workshopy na seba nadväzujú, preto je možné sa prihlásiť len na celú sériu.  Ak ste nepočujúci a máte záujem sa kurzu zúčastniť, dajte nám prosím vedieť v prihlasovacom formulári.

Prihlasovanie 


* Prvých 5 prihlásených získa autorské pexeso podľa vlastného výberu.
 

Za podporu týchto workshopov ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis

 


Komentáre (5)

  • Dobrý deň. Plánuje sa iba Bratislava alebo aj iné mesto-á v budúcnosti v rámci Slovenska ? Ďakujem 
  • Dobrý deň, pán Buša, Nateraz je to pilotná séria v Bratislave. Citime potrebu umožniť rodičom z celého Slovenska získavať všetky potrebné informácie, aj formou takéhoto kurzu. Hľadáme postupne možnosti. Držme si palce :)  Ako sa nám v tom darí, budeme priebežne informovať. Ďakujeme, že ste s nami.
  • Úžasné a super niečo takéto vytvorit
  • Na známosť sa dáva, že sme aktualizovali termíny série workshopov HRAVO ku komunikácii :) Veríme , že takto sa kurzu bude mať možnosť zúčastniť čo najviac záujemcov a si môcť odniesť domov čo najviac nových podnetov. Stále sa môžete prihlásiť, pár miest pre vás ešte máme...
  • Srdečne pozdravujeme! :)  Máme ešte posledných 5 voľných miest na sériu workshopov Hravo ku komunikácii!Začínajú už túto sobotu a vďaka nim budete môcť spoznať poruchu sluchu od A-N.Na prvom poldňovom workshope (5.10) lepšie porozumiete fázam, ktoré ako rodiča zažívame po zistení "Moje dieťa nepočuje" a spoznáte aj spôsoby, ako si pomôcť cítiť sa lepšie a môcť efektívnejšie prijímať množstvo potrebných informácii,ktoré po zistení poruchy sluchu u svojho dieťaťa prichádzajú.Počas druhého celodenného workshopu (12.10.) sa dozviete všetko dôležité, čo ako rodiča potrebujeme vedieť o poruche sluchu. Z lekárskeho pohľadu aj zo surdopedického pohľadu. Skrátka zistíme a lepšie porozumieme tým všetkým údajom a názvom, ktoré počujeme v ORL ambulancii a zistíme, čo o tom všetkom potrebujeme vedieť aj na ďalšie roky. Porozumieme aj názvu surdopéd - a zistíme, akými spôsobmi môžeme komunikovať a rozvíjať naše deti.Počas tretieho celodenného workshopu ( 9.11.) sa pozrieme na zúbok komunikácii z logopedického pohľadu. Zistíme čo všetko súvisí s rečou, kedy a ako už začína komunikácia, akými rôznymi spôsobmi môžeme podporovať reč, aká je postupnosť jej vývoja a spoznáme aj dôležité a praktické tipy, ktoré sa dajú využiť v denno-dennom živote.Luxusný čas počas záverečného poldenného workshopu ( 16.11.) nám vytvorí priestor si tieto poznatky nie len utriediť a rozplánovať do najlbižšieho obdobia, ale posilní aj našu vieru v naše rodičovské schopnosti. Nazrieme aj do toho, čo nás spoločne s našimi deťmi bude čakať do budúcna... Pretože porucha sluchu tu s nimi ostane navždy. A my na to vieme seba a aj ich lepšie pripraviť.Tešíme sa na vás, teším sa na vás osobne aj ja veľmi.Prihlásené máme aj 3 manželské páry, ktoré k nám budú cestovať z Piešťan aj od Trenčína :) Ak všetko pôjde dobre, plánujeme sériu workshopov opakovať aj v priebehu budúceho roka.Ak však môžte, využite túto príležitosť a využite jeseň a zimu naplno.Do skorého videnia a počutia.Lubka
Pridaj komentár