Už o dva týždne začína kurz posunkov. Ešte sa môžete prihlásiť

pred 5 rokmi

V pondelok 12.11. o 17:30 sa stretneme prvýkrát na kurze posunkov. Kurzom nás prevedie profesorka Darinka Tarcsiová. Počas desiatich stretnutí sa naučíme základnú slovnú zásobu posunkov - rodina, jedlo, oblečenie, farby a čísla, zvieratá, doprava, môj domov, ročné obdobia a mesiace. Okrem praktickej časti si prejdeme aj potrebnú teóriu - ako správne posunkovať, ktoré sú to tie ikonické posunky a ako to, že ich už ovládate, ani o tom neviete a mnoho ďalších zaujímavostí. Bude miesto na vaše otázky a budeme zdieľať skúsenosti s posunkovaním náš všetkých.

Ako pomôcku pri kurze a domácom opakovaní budeme používať knihu Posunkuj so mnou, Ak ju máte, pribaľte si ju so sebou :) Ak máte záujem, môžete ju získať na našom profile na Dobrej krajine alebo priamo na kurze.

Hovoriť - smiať sa - ľúbiť. Toto je naša najobľúbenejšia lekcia posunkov :)))

 

 


Na čo všetko sú nám posunky?

Ťažké začiatky...
Posunky môžu byť veľmi nápomocné na začiatku, pri budovaní komunikácie, kým reč dieťaťa s poruchou sluchu nie je čistá. Pomáhajú rodičom porozumieť svojmu dieťaťu. Pomáhajú dieťaťu budovať si komunikačný kanál v čase, kým ovládne reč. Motivujú, umožňujú nebyť sám aj medzi najbližšími ľuďmi.

Plaváreň? Dážď? Dovolenka pri mori?
Alebo hlučná trieda, či detská oslava? Práve v takýchto sluchovo neideálnych podmienkach pomáhajú aj väčším, dávno rozprávajúcim deťom s poruchou sluchu a ich rodičom posunky.

Koľko jazykov vieš….
Posunkový jazyk je ďalší  jazyk, ktorý dieťa môže ovládať. Je to ďalšia možnosť rozvíjať si myslenie. Posunky umožnia deťom porozprávať sa aj s nepočujúcimi a prijať svoju identitu dieťaťa s poruchou sluchu.

Čo má na posunkovom jazyku najradšej Lubka Majtánová a jej Maťo?
“Posunkový jazyk sa ešte učím, zdokonaľujem sa a milujem tie chvíle, keď si môžeme potajme povedať niečo medzi sebou aj na diaľku...Dodáva to našej komunikácii ďalší rozmer.”

Ak máte záujem pridať sa k nám na kurze posunkov, napíšte nám na info@nepocujucedieta.sk a pošleme Vám ďalšie informácie. Kurz bude prebiehať 1x týždenne v priestoroch OZ NepočujúceDieťa.sk na Mánesovom námestí v Bratislave - Petržalke.

Tešíme sa na vás :)

Komentáre (0)

Pridaj komentár