Nečakané - posuňme teraz našu skúsenosť aj na európsku úroveň

pred 3 rokmi

Naši priatelia z FEPEDA - European Federation of Parents of Hearing-Impaired Children pokračujú v porovnávacom prieskume na celoeurópskej úrovni. Už tretíkrát sa pýtajú rodičov detí s poruchou sluchu na ich skúsenosť so starostlivosťou, dostupnosťou služieb, školstva, či pomôcok v jednotlivých krajinách Európy. Predchádzajúce kolá dotazovaní prebehli v rokoch 2000 a 2013, ako Slovensko sme však v tomto porovnaní zahrnutí prvý raz.

U pravidelných účastníkov už bude vidieť vývoj situácie v čase - či sa postavenie rodín detí s poruchou sluchu zlepšuje, alebo trend je opačný. My si ešte na naše porovnanie v čase počkáme na ďalšiu vlnu výskumu (čo to nám prezradí slovenský dotazník, ktorý sme na konci septembra uzavreli). Teraz je však možnosť začať po spoločnej ceste kráčať.

Sme radi, že Silvia Hovorková nás s Fepedou prepojila a spoločne s maminou Luckou zastrešili preklad do slovenčiny. Spoločne s Luckou zastrešíme v OZ prípadný preklad vašich odpovedí, či iné veci, ktoré nám zo vzájomnej spolupráce vzídu.

Veríme, že aj z takýchto európskych prepojení môže prísť postupné zlepšenie k nám

Preto vás oslovujeme s prosbou o vyplnenie dotazníkahttp://bit.ly/fepedadotaznik  


Sľubujeme, že na dlhšiu dobu posledného :)

Neplánovali sme to tak, ale vnímame to ako posunutie rodičovských skúsenosti nielen na Slovenskú úroveň - čo sa udialo v našom dotazníku s vašimi 265 odpoveďami , ale aj zviditelnenie našich výziev a problémov v širšom - európskom - kontexte.

Tento dotazník si vyžaduje o poznanie menej vašich kapacít - do 15 minút ho máte vyklikaný a to bez vyhľadávania v zdravotnej dokumentácii a podobne. Otázky sú voliteľné.  Ak sa vás istá otázka nebude týkať, môžete ju vynechať,prípadne využiť variant "iné".

Ak sme zvládli náš slovenský dotazník - toto bude brnkačka. 
Dôležitá brnkačka!  PRIDAJTE SA 

Dotazník je otvorený do 15.10. na tomto linku:  http://bit.ly/fepedadotaznik  
Ak vám preklik nefunguje, stačí link skopírovať do internetového prehliadača.

 


ĎAKUJEME, že ste v tom s nami až po uši  

 

Komentáre (1)

  • Čaká vás ešte vyplnenie prieskumu? Neváhajte, ešte ostávajú posledné 3 dni! :) Vyklikané to budete mať rýchlo - aj na mobile do 10-15 minút. Prieskum nájdete tu -  bit.ly/fepedadotaznik  
Pridaj komentár