Mapa odborníkov sa nám rozširuje! Pridajte kontakt na tých svojich.

pred 2 rokmi
 
S radosťou vám chceme všetkým oznámiť, že mapa odborníkov na stránkach www.nepocujucedieta.sk sa nám aj vďaka vám, vašim rodičovským skúsenostiam, pekne rozšírila. 
 

V OZ Nepočujúce dieťa nám záleží na tom, aby rodiny s nepočujúcimi deťmi našli potrebné informácie a kontakty na kľúčových odborníkov včas.
Pomôcť nám v tom môžete aj vy rodičia, odborníci. Nenašli ste svoj záznam na mape odborníkov? Dajte nám o sebe vedieť pridaním do záznamu kliknutím sem, prípadne nám napíšte email na martina.koysova@nepocujucedieta.sk


V roku 2020 sme oslovili 108 osôb, alebo inštitúcií s ponukou zverejniť svoje údaje na našej mape, aby sa služby odborníkov stali pre rodiny s deťmi s poruchou sluchu dostupnejšie. V systéme sa vtedy zaregistrovalo 38 poskytovateľov služieb, čo predstavuje viac ako 70 odborníkov podporujúcich deti s poruchou sluchu a ich rodiny. V tomto roku sme taktiež zrealizovali rozsiahly Prieskum vašich rodičovských skúseností v oblasti zdravotnej starostlivosti.
 
Zapojilo sa doň 265 rodičov, z čoho 200 malo deti so sluchovými pomôckami dlhšie ako 6 mesiacov a mohli s nami prejsť, vzhľadom na ich cestu nepočutím, rôznymi scenármi. Týmto ďakuejme za každé jedno odporučenie na odborníka, ktoré ste nám v prieskume zanechali.  Každý jeden kontakt sme zaevidovali, doplnili o kontaktné údaje a individuálne sa s každým odborníkom, odborníčkou spojili. Mailovo alebo telefonicky. Ak viete o niekom, kto nám v zozname chýba, napíšte nám. Spojíme sa s ním tiež.

V tomto roku sme tak vďaka vašim odporúčaniam z minuloročného prieskumu oslovili 45 logopédov na celom Slovensku. Aj im sme ponúkli možnosť spropagovať svoje služby prostredníctvom mapy odborníkov na stránkach OZ Nepočujúce dieťa. Na ponuku zareagovalo 15 jednotlivcov a inštitúcií, čím sa zoznam odborníkov rozšíril takmer na stovku (nejde o matematickú chybu - vo viacerých organizáciách svoje služby poskytuje viac ako jeden odborník).
 
Máme z toho veľkú radosť. Veríme, že mapa odborníkov bude užitočným nástrojom pre rodiny s deťmi s poruchou sluchu, ktorí hľadajú vo svojom okolí odborníkov, ktorí pomôžu ich deťom efektívne napredovať v počutí a komunikácii. 

Našli ste na mape aj tých vašich?
Ak nie, napíšte nám o nich, alebo im priamo dajte kontakt na našu stránku. Radi ich tiež zaradíme na našu mapu odborníkov. Aby rodiny s nepočujúcimi deťmi našli potrebnú pomoc včas.
 
Ďakujeme
V mene OZ Nepočujúce dieťa, Maťka a Lubka
 
 
 
Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá NepocujuceDieta.sk 

Komentáre (0)

Pridaj komentár