Ľubka a Fero dnes oslavujú narodeniny, urobme im radosť!

pred 3 rokmi

Milí priatelia,

dnes oslavujeme spoločné narodeniny. Za posledné roky sme ich nejako špeciálne neoslavovali. Poznáte to, keď je vždy niečo dôležitejšie. Tento rok by sme ich však radi oslávili spolu s vami. Ak nám chcete urobiť radosť, podporte dobrú vec, ktorá sa nás osobne týka. Najšťastnejší budeme, ak nám prispejete na nášho Sprievodcu pre rodičov nepočujúcich detí a spoločne tak pomôžeme rodinám nepočujúcich detí na Slovensku.

Čo môžete urobiť? Rozdarujte sa

Stačí kliknúť na Sprievodcu pre rodičov nepočujúcich detí a rozdarovať sa.

 

Mnohí rodičia nám píšu, že bez rád, ktoré sme im poskytli v Rodičovskej poradni OZ Nepočujúce dieťa, by svoje začiatky tak dobre nezvládli. Hoci nás to teší, uvedomujeme si, že poskytovať takéto poradenstvo po nociach a neraz nad rámec svojich síl nie je udržateľné riešenie. Rodičia, ktorí sa na nás obracajú, akútne potrebujú praktickú publikáciu, ktorá by im v jednoduchej a zrozumiteľnej forme podala práve tie informácie, ktoré vo svojej situácii potrebujú. Budeme na nej pracovať s lekármi, špecialistami ORL, špeciálnymi a mobilnými pedagogičkami a ďalšími, ale predovšetkým s rodičmi detí s poruchou sluchu.

Rodičia, ktorým pomáhame, nemajú s poruchou sluchu skúsenosti a väčšinou im nedokáže poradiť ani nikto z ich okolia. Majú obrovskú motiváciu pomôcť svojmu dieťaťu, no zároveň prepadajú beznádeji, keď si uvedomia, že nevedia, čo majú robiť. Vďaka Sprievodcovi by sa za jeden večer dokázali zorientovať v novej téme a hneď ďalšie ráno by dokázali robiť správne kroky a rozhodnutia pre svoje dieťa.

 

Z celého srdca vám ďakujeme.

A sľubujeme, že už tento víkend si naše narodeniny spoločne pripomenieme v tichu pozorovaním hviezd cez teleskop aj s naším malým Maťkom. Presne tak, ako sme si to spolu vysnívali a v určitý moment tento sen stratili. Naším darom bude, že budeme môcť v tej tme stáť, rozprávať sa, počuť sa a rozumieť si.

Ľubka a Fero

 


Komentáre (0)

Pridaj komentár