Ako darovať 2% a nové tlačivá na dve percentá 2020

Veríme, že aj v roku 2020 budete chcieť darovať dve percentá zo svojich daní na podporu dobrých vecí. Ďakujeme, ak ste sa rozhodli práve pre OZ Nepočujúce dieťa. 

 

Na poukázanie vašich 2 % budete potrebovať oficiálne tlačivá Finančnej správy. Tlačivá v inom formáte nebudú úradom akceptované a vaše 2% prepadnú.

Ako darovať 2% (tlačivá pre rok 2020)

 

 1. Do 15.02.2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania.
 2. Vypýtajte si od neho Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti – POZOR! Potvrdenie musí byť vytlačené na štandardizovanom tlačive daňového úradu, iné formáty nebudú akceptované.  
 3. Vyplňte formulár Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby – veľmi pozorne si prečítajte poznámky. Nesprávne vyplnené tlačivo je neplatné. Stiahnite si tlačivo s údajmi OZ Nepočujúce dieťa alebo čisté tlačivo Pomôcť vám môže aj Poučenie na vyplnenie vyhlásenia.
 4. Do 30.04.2020 obe tieto tlačivá doručte na ktorýkoľvek daňový úrad.

 

Ako darovať 3%

3% môžete darovať, ak ste v roku 2018 odpracovali aspoň 40 dobrovoľníckych hodín. Organizácia alebo osoba, ktorej ste takto pomáhali, vám vystaví potvrdenie s určeným obsahom, ktoré priložite k vyššie uvedeným tlačivám. Ak ste pomáhali OZ Nepočujúce Dieťa, o potvrdenie môžete požiadať na info@nepocujucedieta.sk.

 

ak PODÁVATE daňové priznanie

Ak podávate daňové priznanie, tlačivá uvedené vyššie nebudete potrebovať. V daňovom priznaní sú určené kolónky, do ktorých sa vypĺňajú údaje príjemcu dvoch percent. Naše údaje nájdete nižšie

 

Údaje pre darovanie 2% oz nepočujúce dieťA

 

 • IČO/SID: 42416825 (SID prázdne) - IČO zarovnajte doprava (tj. ak je kratšie, ako počet okienok, voľné okienka budú pred ním).
 • Právna forma: Občianske združenie
 • Názov: NepocujuceDieta.sk
 • Sídlo – ulica: Krasovského
 • Súpisné/orientačné číslo: 3742/13
 • PSČ: 85101
 • Obec: Bratislava

 

Ďakujeme, že svojimi 2%, či 3% podporujete organizácie, ktoré robia dobré veci pre nás všetkých!

Komentáre (0)

Pridaj komentár