Tak, ako pri káve, aj tu sa môžeme rozprávať.
Toto je miesto pre otázky, objavy a zážitky.

V pokeci môže celá komunita rodičov a priateľov zdieľať:

Otázky, na ktoré potrebujeme odpovede

Zaujímavé stránky, obrázky a materiály, ktoré sme objavili

Prichádzajúce alebo uplynulé udalosti a zážitky

Zdieľať v skratke svoje úspechy, skúsenosti a myšlienky
(na detailnejšie zdieľanie skúseností a myšlienok sú tu Blogy)

 • artikulacne karticky
  artikulacne karticky
  Prosim Vas neviete mi poradit kde zozeniem logopedicke artikulacne karticky?Nasla som to len na jednej ceskej stranke,ale ta neposiela na slovensko...viem,ze by som to mohla aj nakreslit,ale na to som antitalent :) Dakujem.
 • Letná grilovačka
  Letná grilovačka
  Ahojte priatelia, chcela by som Vás pozvať na letnú grilovačku, ktorá sa uskutoční 08.07.2017 od 13:00 v Košiciach na sídlisku Nad jazerom. Chýbať nebudú športové a vedomostné aktivity pre deti, maľovanie na tvár a mini kurz posunkového jazyka. Rodičia si oddýchnu pri grilovaní a ochutnávke gulášu, ktorý nebude chýbať. V prípade zlého počasia sa akcia presunie na iný termín. V prílohe zasielam pozvánku + mapu ako sa k nám dostanete. Príďte sa zabaviť a stráviť s nami peknú sobotu. Tím Aj ty môžeš rozumieť.
 • Surdopéd
  Surdopéd
  Dobry den mohli by ste mi poradit nejakeho surdopeda va Bratislave nemozem na internete ziadneho najst neviem ci zle vyhladavam .Dakujem
 • VRA audiometria v Bratislave
  VRA audiometria v Bratislave
  Dobrý deň,
  prosím niekoho, kto má skúsenosť s vyšetrením VRA audiometria v Bratislave na klinike Akustik. Ulica Krížna 5.
  S naším ročným synom sme tam objednaní, takže budem rada za Vaš pohľad na vyšetrenie, prístup personálu, výsledky vyšetrení a celkové hodnotenie. Prípadne porovnanie audiometrie v Bratislave a Brne, ak ma niekto skúsenosť s oboma pracoviskami.

  Ďakujem za každú odpoveď.
 • Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Hľadáte kreatívny program pre vás a vaše deti na tento víkend?
  Prídite na každoročný detský rozprávkový festival plný kreativity a invenčnosti už tento víkend do starej tržnice.

  Čakajú vás rôzne kreatívne workshopy, ktorých prehľad nájdete na - www.kdebolotambolo.com
  Zabavíte sa pri varení jedla, kreatívnych dielnach, hudobnom workshope, tanečnom workshope, spoznáte inšpiratívne príbehy, postavíte krásne architektonické stavby, spoznáte cestu za architektúrou,vyrobíte svoj prvý model oblečenia, zahráte zaujímavé hry a spolu s nami z OZ Nepočujúce Dieťa sa zabavíme s posunkami :) . 

  Nájdete tam tiež tlmočníka do posunkového jazyka, aby sme si všetci lepšie rozumeli. :) Pre tých, ktorí ešte hovoriť rukami nevedia sme pripravili sobotu aj nedeľu od 10:00 - 11:00 parádne workshopy. Naučíte sa hravo hovoriť rukami, zahráte si posunkové pexeso, zaspievame si riekanky v posunkoch, pozriete si divadielko a spoznáte naše milé postavičky - Počujkov. V sobotu od 10:00 - 15:00 nás nájdete na Trhu chránených dielní, kde si Posunkové pexeso, či iné krásne veci budete môcť aj zakúpiť a ich kúpou podporiť našu činnosť. 

  Neváhajte, určite sa oplatí prísť :) 
  Kliknite na www.kdebolotambolo.com a pozrite sa na program
  Tešíme sa na vás! 

 • Bubnový workshop v EFFETE
  Bubnový workshop v EFFETE
  Srdečne vás - deti aj rodičov - pozývame osláviť deň detí v Effete bubnovým workshopom pod vedením RYTMIKA Etnobubnová škola z Bratislavy. Okrem bubnovania sa naučíme aj nové posunky a zažijeme pritom veľa zábavy. Každé dieťa bude čakať sladká odmena. Aby bola atmosféra ešte krajšia, rodičia môžu priniesť malé občerstvenie. Prihláste sa najneskôr  do 02. 06. 2017 emailom na projekty@effeta.sk alebo telefonicky/sms na 0905 173 292. Tešíme sa na vás!
 • Florbalový tábor
  Florbalový tábor
  Milí rodičia, ak máte dieťa staršie ako 7 rokov a neviem, kam ho dať cez prázdniny, máme pre vás ponuku do florbalového tábora. Bližšie informácie na linku www.camp2017.sk/
 • Rodinný deň
  Rodinný deň
  Milí rodičia a deti, ak neviete, čo s voľným časom v sobotu 10.6.2017 o 14h, prídite medzi nás na rodinńý deň, kde vás čaká pestrý program, rôzne súťaže a workshop bubnovania spojený s piknikom. Nezabudnite sa zaregistrovať. Tešíme sa na vás.
 • Premiéra filmu Putovné načúvatká
  Premiéra filmu Putovné načúvatká
  Unikátny film z prostredia nepočujúcich na Slovensku ponúka príbehy 5 rodín s nepočujúcimi deťmi.

  Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a Roma Media - Romed si vás dovoľujú pozvať na premiéru filmu Putovné načúvatka v Bratislave. 

  Unikátny film z prostredia nepočujúcich ľudí na Slovensku ponúka príbehy 5 rodín, ktorých deti majú poruchu sluchu. Rodiny rozprávajú svoj vlastný príbeh. Hovoria o tom, ako sa o diagnóze dozvedeli, ako postupovali, ako zvládali ťažké obdobia, a čo všetko museli robiť. Návody na riešenie ponúkajú vo filme aj odborníci, ktorí v tejto problematike pracujú. Film je príbehom o tom, čo všetko rodičia chorých detí musia zvládnuť, ale zároveň poukazuje na to, že ak človek nájde vnútornú silu, podporu okolia a pozitívny príklad, dokáže oveľa viac ako si myslí.

  Film je návodom na prežitie pre rodiny, ktorým sa narodí nepočujúce dieťa, vyšiel z produkcie organizácie Roma media – Romed, ktorej tím sa viac ako 14 rokov špecializuje na zobrazovanie Rómov v médiách a práve film Putovné načúvatka bol témou nie len rómskou, ale celospoločenskou.

  Dátum: 15.5.2017
  Čas: 18.00 - 20.00
  Miesto: Cinemax - Bory Mall, Bratislava-Lamač
  Kapacita: 134

  Keďže je kapacita obmedzená, pre účastníkov je potrebné registrovať sa. Účasť je podmienená pozvánkou. 
  Registrácia tu: www.nadaciapontis.sk/podujatie/premiera-filmu-putovne-nacuvatka
 • Grilovačka
  Grilovačka
  Ahojte priatelia, chceli by sme Vás pozvať na Grilovačku, kde sa stretnú nepočujúce rodiny, rodiny s nepočujúcimi deťmi ako aj všetci, ktorí majú záujem spoznať túto komunitu. Bude sa konať v Košiciach na sídlisku Nad jazerom - park oproti malému jazeru, 14.05.2017 od 14:00. Priniesť si môžete všetko na čo budete mať chuť, gril bude zabezpečený a budeme variť aj guláš :) Dostanete sa k nám električkou 3,7,9, autobusom X7,X9,19,52 (zastávka Dneperská) alebo autom priamo na veľké parkovisko pri Jazere. V prípade zlého počasia si zahráme bowling v neďalekom obchodnom centre OC IDEA. V prípade otázok ma kontaktujte. Teší sa na Vás Tím Aj Ty Môžeš Rozumieť.