2 slúchadielka kupované v Brne

 • 2 slúchadielka kupované v Brne
  2 slúchadielka kupované v Brne

  Ahojte milí priatelia na spoločnej lodi...Mám na Vás takúto otázku..
  Snažíme sa našej NInke vybaviť príspevok zo sociálnej poisťovne na druhé slúchadielka...

  Chodíme do Brna a tam nám odporučili Phonak Naidy S V SP, ktoré jej chceme kúpiť.

  Chcela som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s kupovaním slúchadielok v Audio-fone v Brne a s ich preplácaním cez našu poisťovňu.
  Či ste museli  dokladať niečo špeciálne, keď sú to prístroje zakúpené v Čechách...

  Nám totiž povedali, že potrebujeme doložiť výpis z obchodného registra,

  že predajca má oprávnenie predávať slúchadlá. Tiež ste to dokladali?
  Ďakujem za odpoveď.

Komentáre (2)

 • Ahoj, Ivanka. 

  Tiež vybavujeme nové slúchadielka v Brne a presne ten istý typ. Prvé slúchadielka máme zo zdravotnej poisťovne. Zo zdravotnej poisťovne máš nárok podľa druhu poruchy sluchu každých päť rokov.

  O druhé slúchadielka (ak sa nemýlim, tak môžete žiadať o slúchadielka raz za 7 rokov a najvyšší príspevok na 1 ks je cca 331 Eur ) môžete požiadať Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Treba tam zájsť, dajú ti žiadosť, vysvetlia aké prílohy potrebuješ a napísať odôvodnenie svojej žiadosti. Ja som to napísala ako samostatnú prílohu. Snažila som sa zamestnankyni všetko vysvetliť, aby pochopila, prečo žiadam nové načúvacie aparáty a čo je vlastne VRA vyšetrenie sluchu. ŽIadosť so všetkými prílohami som podala 30.11.2015. V pondelok som bola na ústnom pohovore, kde sa pýtali rôzne veci vrátane toho či máme sprchovací kút alebo vaňu, či máme auto, koľko ľudí žije v našej spoločnej domácnosti atď. a tiež čo asi počuje a nepočuje. Vysvetlili mi, že máme nárok na príspevok z úradu práce, soc. vecí a rodiny a máme si počkať na posudok a následne na rozhodnutie. Na základe rozhodnutia môže firma v Brne vystaviť predfaktúru a následne faktúru. Všetko sa včas dozvieme. Ešte dôležitá vec - úrad má na prijatie rozhodnutia 60 dní. Takže asi tak, ak máte niekto iné informácie, tak ma prosím doplňte. Veľmi som to chcela aj urýchliť (aby som mala slúchadielka čo najskôr), všemožne som sa snažila, ale jednoducho to nejde. Takže nám už zostáva len čakať. Upozorňujem ťa na príspevok od Evky Reviľákovej, napísala o tom, čo všetko potrebuješ k vybaveniu žiadosti. Keď budeš mať vybavené slúchadielka, neznamená to, že si nemôžeš požiadať o ďalšiu kompenzačnú pomôcku napr. FM systém. 

 • Zanetka, nam uz schvalili peispevok v plnej vyske, teda presne 663€. U nas to trvalo s podanim ziadosti a peipisanim peniazkov na ucet presne dva a pol mesiaca. Na komisii sme boli pred 2 tyzdnami, pytali sa nas len ci byvame v byte a kolki , nic viac. Dokonca bola pani velmi mila a ustretova, este nemam rozhodnutie v rukach a hned mi volala, ze nam prispevok schvalili a na aky ucet ho ma poslat. Uz mame objednane aj aparatiky, tak sa tesime :-) ....drzime palce aj vam :-) 

Pridaj komentár