Sú nás tu stovky a všetci si môžeme pomáhať! V diskusnom fóre je priestor pre každú otázku a diskusnú tému.
Chcete sa niečo spýtať alebo diskutovať? Skvelé! Toto je to správne miesto pre Vaše otázky a diskusné témy. Začnite vyplnením formuláru "NOVÝ PRÍSPEVOK" nižšie.
Chcete niečo zdieľať? Vaše pozvania na udalosti, zdieľanie noviniek, stránok, videí, Vašich reportáží z udalostí, ktoré ste navštívili - to patrí do AKTUALÍT.
Ďalší priestor na diskusiu je FB skupina Dieťa s poruchou sluchu.
Dobrý deň,
chcela by som sa s Vami poradiť ohľadne koncovky k načúvaciemu prístroju. Dcéra má 9 rokov a nosí načúvací prístroj od Slovtonu. Keď bola menšia mávala aj tvrdú koncovku a strojček Flasch 9. Keď nám opätovne robili koncovku, tak zamestnanec čo to nastavoval hovoril, že by mala mať už mäkkú koncovku. Teraz máme mäkkú koncovku, dokonca s ventigom. Posledné tri roky ale dcéra máva často začervenaný zvukovod a v lete dokonca končíme na ATB, nakoľko tam máva bacil (uško jej spuchne). Mazivo v ušku máva také biele a chodíme často na odsávanie maziva k ušnému. Ten nám navrhol Baha strojček (šróbik, prípadne magnet)-vraj by to bolo pre ňu lepšie nakoľko by nemusela mať uzatvrené uško koncovkou. Zdá sa mi to ale veľký zásah do tela a neviem ako by to dcéra znášala. Chcela som sa spýtať, aké koncovky majú vaše deti, z akého materiálu. Neviem čo mám robiť, či vyskúšať iné firmy, to by asi znamenalo aj zmenu načúvacieho prístroja. Ale chcem vyskúšať všetko. Dcéra má strojček len v jednom ušku, vraj do toho druhého to už nie je vhodné (by ju to rušilo). Pekne so strojčekom rozpráva a napreduje.Pýtala som sa ušného, či majú aj iné deti s koncovkou podobný problém a povedal, že nie. Vždy jej uško vyčistí, chodíme tam často, ale stále sa ten problém objaví, uško červená, šupinatie a po čase svrbí. Máme aj čističku a sušičku widex, koncovku pretriem, umyjem, nekladiem nikam na špinavé miesto.Poraďte prosím. Ďakujem.
Chceme íst na vyšetrenie do Brna alebo Viedne.Ked nám tam pridelia nove načúvacie aparáty,preplatí nám sociálny úrad príslušnú čiastku alebo nie.Má niekto s tým skúsenosti? Ďakujem za odpoved
Prídťe sa s našimi Počujkami zabaviť a naučiť sa, ako hovoriť rukami do Popradu na akciu "Poprad tancuje s nepočujúcimi". Tešíme sa, že spolu so špeciálnou pedagogičkou Maťkou Rzymanovou z CŠPP Poprad pre vás a vaše deti môžeme pripraviť bohatý program.
Čakajú na vás naši Počujkovia, ktorí vás hravo naučia hovoriť rukami a naučia vás, ako byť perfektným kamarátom. Na najmenších čakájú aj kreatívne dielne a nezabudli sme ani na rodičov, ktorí budú mať možnosť sa spolu viac porozprávať. Akcia začína o 14:00 a nás tam nájdete od 15:00.
Okrem nás uvidíte tanečné skupiny, motorkárov a zabávať Vás bude DJ Džambo.
Pozvánku v posunkovom jazyku nájdete v tomto videu:  www.youtube.com/watch?v=4D1BvJjTNMg
Tešíme sa na vás!
Mam doma 2 nacuvacie pristroje aj s komplet prislusenstvom, ktore sme k nim dostali:
- Phonak Naida Q50 -UP - jeho cena bola vo februari tohto roku 1100,-- Eur
- Phonak Naida S I UP - jeho cena bola vo febrari tohto roku 350,-- Eur
Radi by sme tieto nacuvacie pristroje posunuli za zvyhodnenu cenu niekomu, kto ich potrebuje. Netusim, ako sa cena aparatov zmenila od februara tohto roku, no kto ma o nich zaujem, tak sa urcite dohodneme. Ozcite sa mi cez FB alebo na tel. cisle 0905 821 895.
Michaela Hurtova