Sociálny úrad-načúvacie aparáty

  • Sociálny úrad-načúvacie aparáty
    Sociálny úrad-načúvacie aparáty
    Mám 14-ročnú vnučku, ktorá je rovnako nepočujúca ako jej rodičia.Má 3 roky načúvací aparát zo zdravotnej poisťovne ktoré sú pokazené.Na daľšie má nárok až o 2 roky.Požiadali sme úrad sociálnych vecí a rodiny o nové načúvacie aparáty.
    Chceme íst na vyšetrenie do Brna alebo Viedne.Ked nám tam pridelia nove načúvacie aparáty,preplatí nám sociálny úrad príslušnú čiastku alebo nie.Má niekto s tým skúsenosti? Ďakujem za odpoved

Komentáre (2)

  • Dobry den, ano je to mozne. Aj ja som kupovala NA v Brne a preplacal ich Urad prace. Postup je taky, ze Vasu vnucku najprv vysetria v Bne/Viedni, vyberiete spolu vhodne NA. Ked sa dohodnete na cene objednaju Vam NA. Potom je potrebne ist na Urad prace, vyziadat si tlacivo s kopou priloh, hned ich upozornit, ze NA budete kupovat v zahranici, hned ziadat o 2 ks NA na prave a lave usko. Niekde su na to potrebne 2 samostatne ziadosti, mne stacila jedna ziadost, ale rozhodnutia prisli dve - kazde ucho samostatne. Potom vyplnit a dorucit potrebnu dokumentaciu. Zhruba po mesiaci ma predvolali, a zistovali soc. pomery - napr. ci mame doma vanu, auto a pod. a potom nasledovalo rozhodnutie. Cele to trva zhruba necele dva mesiace. Pocas doby, kym Vam schvaluju ziadost sa k sluchadlam nedostanete - firma Vam ich nepreda. A nakoniec, ked je schvalena ziadost a mate rozhodnutie potrebuje urad predfakturu, na ktorej musi byt uvedene, ze Vam fakturuju 2 ks NA na prave a lave usko. Uhrada predfaktury nesmie byt skor, ako rozhodnutie o schvaleni prispevku. 
  • Veľmi pekne Dakujem.

Pridaj komentár