KI - rečovy procesor RONDO

  • KI - rečovy procesor RONDO
    KI - rečovy procesor RONDO
    Ahojte, nemá tu náhodou niekto skúsenosť s rečovym procesorom RONDO od firmy Med-el (je to jediný jednodielny rečovy procesor na trhu). Rozmýšľame medzi závesnym Sonnet a Rondo pre 3 a polročné dieťa. Poraďte svoje skúsenosti s ním! Ďakujem!

Komentáre (3)

  • Dobrý deň prajem, skúste sa informovať v rodičovskej poradni - www.nepocujucedieta.sk/poradna . Sú tam tiež poradcovia/rodičia implantovaných detí, ktorí majú viac skúseností a  informácii o možnostiach KI na trhu :) Držíme palce
  • Dobry den, aj my sme nad nim uvazovali. Nemat za uskom nic. No reakcie rodicov, hlavne zo zahranicia, nas nasmerovali inam. A teraz som rada. V pripade 1-dielneho ki musi byt ten pristroj na magnete tazsi. Bud sa viac namaha pokozka pod nim pri silnejsom magnete ( nasa dcerka bude mat 3 roky v septembri a hocikedy ma pokozku otlacenu, zacervenanu, vcera dokonca prvykrat az poranenu) alebo hrozi, ze bude padat, ked date slabsi magnet. A to je nebezpecne.
  • Este ma napada dalsi argument, preco nie rondo. Miesto, kde mame situovane ucho, je najlepsie pre pocutie. Takze aj vonkajsi procesor, ktoreho mikrofon je zaveseny za uchom, je lepsi. Ked doteraz nosilo dietatko nacuvacie pristroje za uchom, nebude mu to robit problem, je to prenho prirodzene.
Pridaj komentár