Sú nás tu stovky a všetci si môžeme pomáhať! V diskusnom fóre je priestor pre každú otázku a diskusnú tému.
Chcete sa niečo spýtať alebo diskutovať? Skvelé! Toto je to správne miesto pre Vaše otázky a diskusné témy. Začnite vyplnením formuláru "NOVÝ PRÍSPEVOK" nižšie.
Chcete niečo zdieľať? Vaše pozvania na udalosti, zdieľanie noviniek, stránok, videí, Vašich reportáží z udalostí, ktoré ste navštívili - to patrí do AKTUALÍT.
Ďalší priestor na diskusiu je FB skupina Dieťa s poruchou sluchu.
Podle me je velky problem najit dobrou knizku pro deti, napriklad pro cteni pred spanim. Z duvodu horsiho porozumeni vybiram knizky, ktere maji jednonduchy text a jsou doplneny podrobnymi obrazky. Mate nejakou podobnou knizku, kterou byste mi mohli doporucit? Linkujte, piste, sdilejte, at mame na vecer nove knizky :) U nas tento mesic jsou nejoblibenejsi O malej Anicke, kde se skvele procvicujou predlozky a Rozpravky o zvieratkach.
Dobry den tento tyzden diagnostikovali mojmu 6 mes. synovi tazku poruchu sluchu na oboch uskach. Bude mat nacuvacie aparaty ale pravdepodobne mu nepomozu tak potom implantat. Chcem sa teda spytat ci mam pouzivat posunky aby som sa s nim dorozumela alebo cakat na to ako zareaguje na strojcek popripade implantat. A je nejaka knizka kde by som sa posunky mohla ucit nasla som tuto ale to je pre pocujuce deti :Zaklady znakove reci pro miminka od Monta Z. Briant . Za odpovede dakujem
Objevili jsme perfektni neurologicke a rehabilitacni centrum na kraji BA. Jinde nam rekli, ze je mala v poradku a vyroste z toho, tady pani primarka dala do 40 min diagnozu a to co by se za 2 roky ve skole ukazalo jako porucha uceni, psani a cteni, by nebylo az tak pravdive a bylo by zbytecne neskoro. Velmi me prekvapil pristup, konecne nekdo, kdo nezakonci sve vysetreni jen zpravou se slovy " pridte se ukazat o rok", ale "chcem si precist vsechny lekarske zpravy od narozeni do 5 let, pristi tyden zaciname rhb 2 x tydne a vybavime pro Vas rhb pobyt". Presvedcila jsem se, ze poznam svoji dceru a ze kdyz se mi něco nezda, nemusí mit hned prvni lekar pravdu a treba si za tim jit. S diagnozou se teprve seznamujeme, bude to dlouhodoby proces, ale mame vyhodu, ze muzeme zacit uz dneska.. www.tetis.sk
http://www.tetis.skDobrý deň,
v prvom rade sa Vám chcem tak isto poďakovať za to, že existuje táto stránka a mne ako mamičke nepočujúceho dieťaťa veľa pomáha. No mám pár otázok: diagnostikovali nám ťažkú poruchu sluchu, malá ma 6,5 mesiaca a včera dostala prvé aparátiky, no bohužiaľ sme zistili, že jej nepostačujú a Nelka nereaguje vôbec na zvuky okolo, a keďže lekár k nám chodí každé 2 týždne tak musíme čakať a prinesie nám nové silnejšie aparáty, no keď ani tie nepomôžu tak sa konzultovalo o implantácii KI, tak netuším čo bude. Ale rada by som sa opýtala ako mám vlastne začať s posunkami, aby som si s malou vytvorila akú takú komunikáciu, existujú nejaké príručky? alebo stačí posunkovať zatiaľ len základné slovíčka?(mama, oco, piť, jesť..) Netuším vôbec, kde mám začať a hlavne ako :( a druhou otázkou je, že malá nám veľa výska, bľaboce a tak.. je to normálne? samozrejme, že som rada, len som počula, že nepočujúce deti po čase prestanú bľabotať.. ďakujem
Ako všetci viete, situácia v zdravotnej starostlivosti o deti s poruchou sluchu, žiaľ, nie je ideálna. Následkom toho sú na Slovensku deti, ktoré majú nesprávne nastavené načúvacie prístroje, čo ich môže poznačiť na celý život.
Preto sa snažíme presadzovať zmeny, ktoré prispejú k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti a Vás chceme poprosiť o 3 kliknutia - presne tak málo stačí na to, aby ste tieto zmeny podporili.
Viac sa dočítate na  www.nepocujucedieta.sk/trikliknutia
Ďakujeme!
http://www.nepocujucedieta.sk/trikliknutiaV prvom rade chcem poďakovať zakladateľom za túto stránku. Som registrovaná iba od včera..ale stránku sledujem niekoľko dní... Nestihla som si prečítať všetky vaše príspevky...preto Vás chcem o niečo poprosiť. Zachytila som informáciu o nastavení načúvacích prístrojoch v Brne. Mohol by mi niekto poradiť, prípadne dať adresu kde?Viem, že to nepôjde len tak ľahko ..dostať sa tam...ale pokúsim sa spraviť aj nemožné. Moje zlatíčko má 21 mesiacov a v auguste diagnostikovanú obojstrannú ťažkú poruchu sluchu...máme načúvacie prístroje ani nie mesiac.. tak sa hľadáme kde sa dá...Vopred Vám srdečne ďakujem a prajem Vám veľa zdravia, trpezlivosti a síl...Andrea
ahojte vsetci,ani neviem co mam na uvod povedat.Snad,len som mamina nepocujuceho dievcatka,Adresu na tento web som dostala na letaku spolu s lekarskou spravou s ASSR vysetrenia.Ocitla som sa v uplne neznamom svete,snazim sa trochu zorientovat.dakujem zakladatelom,uz sa mi tu podarilo ziskat zopar uzitocnych informacii a hlavne za ten pocit,ze uz v tom niesme same. Ladky
ahojte...najprv chcem vám veľmi poďakovať za tento web...
sme rodičia začiatočníci, aj keď máme už trojročné dievčatko s ťažkou obojstrannou poruchou sluchu
a človek si mnohokrát sám nepomôže
o čom nás presvedčil aj dnešný deň...
tak som veľmi vďačná za toto miesto, kde môžeme hľadať radu a pomoc...
Dnes sa Ninke stratil jeden načuvák. Možno odplával v Dunaji, alebo čupí v tráve, každopádne sme ho nenašli.
Ninka je bez neho takmer nepočujúca, práve začala hovoriť prvé slová.
Je nám to veľmi ľúto a vôbec nevieme čo môžeme urobiť.
Začali sme vybavovať ŤZP, aby mohla mať kvalitnejší načuvák, ale to zrejme ešte potrvá, kým dojdeme do cieĺa.
Zatiaľ počúva svet cez Widex Real Re - 19...
veľmi ďakujeme za odpoveď
Doporucujem knizku Diagnostika ditete predskolniho veku, kterou mi doporucil surdoped a s kterou nyni velmi intenzivne pracujeme. Cela kniha je rozdelana do kategorii Motorika, Grafomotorika, Kresba, Zrakove vnimani a pamet, Vnimani prostoru, Prostorove predstavy, Vnimaci casu, Rec, Sluchove vnimani a pamet, Zakladni matematicke predstavy, Socialni dovednosti a Sebeobsluha. Ke kazde kapitole je prehledna tabulka dovednosti a testu, ktere zodpovidaji konkretnimu veku. Lehce si muzete zjistit, v cem jste oslabeny a na prilozenych obrazkach, hrach a pracovnich listech vite danou oblast potrenovat. Na konci jsou i pekne namety aktivit na rozvoj schopnosti a dovednosti podle veku. Velka knihkupectvi maji knizku vyprodanou, ale da se jeste sehnat v mensich. Knizka je v cestine, ale urcite to neni zadny problem pro praci s ni. Nahledy napr. zde  www.martinus.sk/?uItem=44487
Ahojte, dna 07.08. 2015 som poslala prihlášku na kurz posunkovej reči ktorá sa má konať v Prešove sez víkend dna 09.10.- 11.10.2015 pre začiatosník A1. Poslaly mi na mail ža ak bude prijimacie konanie, napíšu mi. O kurze som sa dozvedela na stránke facebooku, majú sa konat v KE, PS, NR, BB, BR, 4 hod. cez víkend a kurz je zadarmo. Neviete o tej stránke viac? A mám záujem o posunkovú reč.
A