O udalostiach a zážitkoch

 • Divadielko - Perfektný kamarát
  Divadielko - Perfektný kamarát
  Je vaše dieťatko staršie ako 3 roky a miluje rôzne divadielka? Ak áno, určite sa prídite nielen zabaviť, ale tiež naučiť, ako byť dobrým kamarátom a že k tomu ani veľa nepotrebujete. Naučíte sa tiež, že spievať sa dá nielen ústami, ale tiež rukami :)  Viac informácii v priloženom letáku alebo na našom facebooku www.facebook.com/nepocujucedieta Tešíme sa na vás :)
 • Deň nepočujúcich detí
  Deň nepočujúcich detí
  Ahojte priatelia :)Už o týždeň vás srdečne pozývame osláviť nielen Medzinárodný deň detí ale tiež Deň nepočujúcich detí! :) Oslavovať ho budeme spolu s našimi priateľmi zo ZSI Drotárska 1.6. 2018 od 9:00 - 12:00. Už teraz sa na vás tešíme! :) Viac inforácii nájdete v priloženom letáku alebo na našom facebooku -  www.facebook.com/nepocujucedieta/Tešíme sa na vás :)
 • ZUČ 2018 - Benefičný koncert 27.4.2018
  ZUČ 2018 - Benefičný koncert 27.4.2018
  27.4.2018 o 19,00 hod. sa v Aréne koná už 25. ročník benefičného koncertu v rámci celoslovenského festivalu záujmovo umeleckej činnosti detí a mládeže so sluchovým postihnutím. Vstupenky možno kúpiť na mieste - cena 5 Euro.
 • Letná grilovačka
  Letná grilovačka
  Ahojte priatelia, chcela by som Vás pozvať na letnú grilovačku, ktorá sa uskutoční 08.07.2017 od 13:00 v Košiciach na sídlisku Nad jazerom. Chýbať nebudú športové a vedomostné aktivity pre deti, maľovanie na tvár a mini kurz posunkového jazyka. Rodičia si oddýchnu pri grilovaní a ochutnávke gulášu, ktorý nebude chýbať. V prípade zlého počasia sa akcia presunie na iný termín. V prílohe zasielam pozvánku + mapu ako sa k nám dostanete. Príďte sa zabaviť a stráviť s nami peknú sobotu. Tím Aj ty môžeš rozumieť.
 • Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Hľadáte kreatívny program pre vás a vaše deti na tento víkend?
  Prídite na každoročný detský rozprávkový festival plný kreativity a invenčnosti už tento víkend do starej tržnice.

  Čakajú vás rôzne kreatívne workshopy, ktorých prehľad nájdete na - www.kdebolotambolo.com
  Zabavíte sa pri varení jedla, kreatívnych dielnach, hudobnom workshope, tanečnom workshope, spoznáte inšpiratívne príbehy, postavíte krásne architektonické stavby, spoznáte cestu za architektúrou,vyrobíte svoj prvý model oblečenia, zahráte zaujímavé hry a spolu s nami z OZ Nepočujúce Dieťa sa zabavíme s posunkami :) . 

  Nájdete tam tiež tlmočníka do posunkového jazyka, aby sme si všetci lepšie rozumeli. :) Pre tých, ktorí ešte hovoriť rukami nevedia sme pripravili sobotu aj nedeľu od 10:00 - 11:00 parádne workshopy. Naučíte sa hravo hovoriť rukami, zahráte si posunkové pexeso, zaspievame si riekanky v posunkoch, pozriete si divadielko a spoznáte naše milé postavičky - Počujkov. V sobotu od 10:00 - 15:00 nás nájdete na Trhu chránených dielní, kde si Posunkové pexeso, či iné krásne veci budete môcť aj zakúpiť a ich kúpou podporiť našu činnosť. 

  Neváhajte, určite sa oplatí prísť :) 
  Kliknite na www.kdebolotambolo.com a pozrite sa na program
  Tešíme sa na vás! 

 • Bubnový workshop v EFFETE
  Bubnový workshop v EFFETE
  Srdečne vás - deti aj rodičov - pozývame osláviť deň detí v Effete bubnovým workshopom pod vedením RYTMIKA Etnobubnová škola z Bratislavy. Okrem bubnovania sa naučíme aj nové posunky a zažijeme pritom veľa zábavy. Každé dieťa bude čakať sladká odmena. Aby bola atmosféra ešte krajšia, rodičia môžu priniesť malé občerstvenie. Prihláste sa najneskôr  do 02. 06. 2017 emailom na projekty@effeta.sk alebo telefonicky/sms na 0905 173 292. Tešíme sa na vás!
 • Florbalový tábor
  Florbalový tábor
  Milí rodičia, ak máte dieťa staršie ako 7 rokov a neviem, kam ho dať cez prázdniny, máme pre vás ponuku do florbalového tábora. Bližšie informácie na linku www.camp2017.sk/
 • Rodinný deň
  Rodinný deň
  Milí rodičia a deti, ak neviete, čo s voľným časom v sobotu 10.6.2017 o 14h, prídite medzi nás na rodinńý deň, kde vás čaká pestrý program, rôzne súťaže a workshop bubnovania spojený s piknikom. Nezabudnite sa zaregistrovať. Tešíme sa na vás.
 • Premiéra filmu Putovné načúvatká
  Premiéra filmu Putovné načúvatká
  Unikátny film z prostredia nepočujúcich na Slovensku ponúka príbehy 5 rodín s nepočujúcimi deťmi.

  Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a Roma Media - Romed si vás dovoľujú pozvať na premiéru filmu Putovné načúvatka v Bratislave. 

  Unikátny film z prostredia nepočujúcich ľudí na Slovensku ponúka príbehy 5 rodín, ktorých deti majú poruchu sluchu. Rodiny rozprávajú svoj vlastný príbeh. Hovoria o tom, ako sa o diagnóze dozvedeli, ako postupovali, ako zvládali ťažké obdobia, a čo všetko museli robiť. Návody na riešenie ponúkajú vo filme aj odborníci, ktorí v tejto problematike pracujú. Film je príbehom o tom, čo všetko rodičia chorých detí musia zvládnuť, ale zároveň poukazuje na to, že ak človek nájde vnútornú silu, podporu okolia a pozitívny príklad, dokáže oveľa viac ako si myslí.

  Film je návodom na prežitie pre rodiny, ktorým sa narodí nepočujúce dieťa, vyšiel z produkcie organizácie Roma media – Romed, ktorej tím sa viac ako 14 rokov špecializuje na zobrazovanie Rómov v médiách a práve film Putovné načúvatka bol témou nie len rómskou, ale celospoločenskou.

  Dátum: 15.5.2017
  Čas: 18.00 - 20.00
  Miesto: Cinemax - Bory Mall, Bratislava-Lamač
  Kapacita: 134

  Keďže je kapacita obmedzená, pre účastníkov je potrebné registrovať sa. Účasť je podmienená pozvánkou. 
  Registrácia tu: www.nadaciapontis.sk/podujatie/premiera-filmu-putovne-nacuvatka
 • Grilovačka
  Grilovačka
  Ahojte priatelia, chceli by sme Vás pozvať na Grilovačku, kde sa stretnú nepočujúce rodiny, rodiny s nepočujúcimi deťmi ako aj všetci, ktorí majú záujem spoznať túto komunitu. Bude sa konať v Košiciach na sídlisku Nad jazerom - park oproti malému jazeru, 14.05.2017 od 14:00. Priniesť si môžete všetko na čo budete mať chuť, gril bude zabezpečený a budeme variť aj guláš :) Dostanete sa k nám električkou 3,7,9, autobusom X7,X9,19,52 (zastávka Dneperská) alebo autom priamo na veľké parkovisko pri Jazere. V prípade zlého počasia si zahráme bowling v neďalekom obchodnom centre OC IDEA. V prípade otázok ma kontaktujte. Teší sa na Vás Tím Aj Ty Môžeš Rozumieť.