O udalostiach a zážitkoch

 • Letná grilovačka
  Letná grilovačka
  Ahojte priatelia, chcela by som Vás pozvať na letnú grilovačku, ktorá sa uskutoční 08.07.2017 od 13:00 v Košiciach na sídlisku Nad jazerom. Chýbať nebudú športové a vedomostné aktivity pre deti, maľovanie na tvár a mini kurz posunkového jazyka. Rodičia si oddýchnu pri grilovaní a ochutnávke gulášu, ktorý nebude chýbať. V prípade zlého počasia sa akcia presunie na iný termín. V prílohe zasielam pozvánku + mapu ako sa k nám dostanete. Príďte sa zabaviť a stráviť s nami peknú sobotu. Tím Aj ty môžeš rozumieť.
 • Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Festival KDE BOLO, TAM BOLO v Bratislave už tento víkend!
  Hľadáte kreatívny program pre vás a vaše deti na tento víkend?
  Prídite na každoročný detský rozprávkový festival plný kreativity a invenčnosti už tento víkend do starej tržnice.

  Čakajú vás rôzne kreatívne workshopy, ktorých prehľad nájdete na - www.kdebolotambolo.com
  Zabavíte sa pri varení jedla, kreatívnych dielnach, hudobnom workshope, tanečnom workshope, spoznáte inšpiratívne príbehy, postavíte krásne architektonické stavby, spoznáte cestu za architektúrou,vyrobíte svoj prvý model oblečenia, zahráte zaujímavé hry a spolu s nami z OZ Nepočujúce Dieťa sa zabavíme s posunkami :) . 

  Nájdete tam tiež tlmočníka do posunkového jazyka, aby sme si všetci lepšie rozumeli. :) Pre tých, ktorí ešte hovoriť rukami nevedia sme pripravili sobotu aj nedeľu od 10:00 - 11:00 parádne workshopy. Naučíte sa hravo hovoriť rukami, zahráte si posunkové pexeso, zaspievame si riekanky v posunkoch, pozriete si divadielko a spoznáte naše milé postavičky - Počujkov. V sobotu od 10:00 - 15:00 nás nájdete na Trhu chránených dielní, kde si Posunkové pexeso, či iné krásne veci budete môcť aj zakúpiť a ich kúpou podporiť našu činnosť. 

  Neváhajte, určite sa oplatí prísť :) 
  Kliknite na www.kdebolotambolo.com a pozrite sa na program
  Tešíme sa na vás! 

 • Bubnový workshop v EFFETE
  Bubnový workshop v EFFETE
  Srdečne vás - deti aj rodičov - pozývame osláviť deň detí v Effete bubnovým workshopom pod vedením RYTMIKA Etnobubnová škola z Bratislavy. Okrem bubnovania sa naučíme aj nové posunky a zažijeme pritom veľa zábavy. Každé dieťa bude čakať sladká odmena. Aby bola atmosféra ešte krajšia, rodičia môžu priniesť malé občerstvenie. Prihláste sa najneskôr  do 02. 06. 2017 emailom na projekty@effeta.sk alebo telefonicky/sms na 0905 173 292. Tešíme sa na vás!
 • Florbalový tábor
  Florbalový tábor
  Milí rodičia, ak máte dieťa staršie ako 7 rokov a neviem, kam ho dať cez prázdniny, máme pre vás ponuku do florbalového tábora. Bližšie informácie na linku www.camp2017.sk/
 • Rodinný deň
  Rodinný deň
  Milí rodičia a deti, ak neviete, čo s voľným časom v sobotu 10.6.2017 o 14h, prídite medzi nás na rodinńý deň, kde vás čaká pestrý program, rôzne súťaže a workshop bubnovania spojený s piknikom. Nezabudnite sa zaregistrovať. Tešíme sa na vás.
 • Premiéra filmu Putovné načúvatká
  Premiéra filmu Putovné načúvatká
  Unikátny film z prostredia nepočujúcich na Slovensku ponúka príbehy 5 rodín s nepočujúcimi deťmi.

  Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a Roma Media - Romed si vás dovoľujú pozvať na premiéru filmu Putovné načúvatka v Bratislave. 

  Unikátny film z prostredia nepočujúcich ľudí na Slovensku ponúka príbehy 5 rodín, ktorých deti majú poruchu sluchu. Rodiny rozprávajú svoj vlastný príbeh. Hovoria o tom, ako sa o diagnóze dozvedeli, ako postupovali, ako zvládali ťažké obdobia, a čo všetko museli robiť. Návody na riešenie ponúkajú vo filme aj odborníci, ktorí v tejto problematike pracujú. Film je príbehom o tom, čo všetko rodičia chorých detí musia zvládnuť, ale zároveň poukazuje na to, že ak človek nájde vnútornú silu, podporu okolia a pozitívny príklad, dokáže oveľa viac ako si myslí.

  Film je návodom na prežitie pre rodiny, ktorým sa narodí nepočujúce dieťa, vyšiel z produkcie organizácie Roma media – Romed, ktorej tím sa viac ako 14 rokov špecializuje na zobrazovanie Rómov v médiách a práve film Putovné načúvatka bol témou nie len rómskou, ale celospoločenskou.

  Dátum: 15.5.2017
  Čas: 18.00 - 20.00
  Miesto: Cinemax - Bory Mall, Bratislava-Lamač
  Kapacita: 134

  Keďže je kapacita obmedzená, pre účastníkov je potrebné registrovať sa. Účasť je podmienená pozvánkou. 
  Registrácia tu: www.nadaciapontis.sk/podujatie/premiera-filmu-putovne-nacuvatka
 • Grilovačka
  Grilovačka
  Ahojte priatelia, chceli by sme Vás pozvať na Grilovačku, kde sa stretnú nepočujúce rodiny, rodiny s nepočujúcimi deťmi ako aj všetci, ktorí majú záujem spoznať túto komunitu. Bude sa konať v Košiciach na sídlisku Nad jazerom - park oproti malému jazeru, 14.05.2017 od 14:00. Priniesť si môžete všetko na čo budete mať chuť, gril bude zabezpečený a budeme variť aj guláš :) Dostanete sa k nám električkou 3,7,9, autobusom X7,X9,19,52 (zastávka Dneperská) alebo autom priamo na veľké parkovisko pri Jazere. V prípade zlého počasia si zahráme bowling v neďalekom obchodnom centre OC IDEA. V prípade otázok ma kontaktujte. Teší sa na Vás Tím Aj Ty Môžeš Rozumieť.
 • Koncert Počuť srdcom v Aréne
  Koncert Počuť srdcom v Aréne
  Pozvánka na benefičný koncert Počuť srdcom 28.4. v Bratislave
  Nadácia Vlada Kulíška (míma a priateľa Nepočujúcich detí) a ZŠ s MŠ pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím Drotárska Vás pozývajú na benefičný koncert Počuť srdcom, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
  Koncert so zaujímavým programom a obsadením sa uskutoční 28.4.2017 o 19:00 v Divadle Aréna Bratislava (divadlo na bratislavskom nábreží pri sade Janka Kráľa).
  Program nájdete v prílohe.
  Tešíme sa na Vás!
 • Párty priateľov posunkov
  Párty priateľov posunkov
  Ahojte priatelia,
  dovoľte mi, aby som Vás pozvala na Detský veľkonočný muzikál, ktorý bude obohatený o preklad do posunkového jazyka. Bude sa konať 09. 04. 2017 v Košiciach. Tak isto by sme Vás radi pozvali na Veľkonočné stretnutie priateľov posunkov, na ktorom sa stretávajú nepočujúce rodiny s deťmi, rodiny, ktoré majú nepočujúce dieťa, študentky špeciálnej pedagogiky, ale aj široká verejnosť, ktorá má záujem spoznať kultúru nepočujúcich. Deti si vyrobia veľkonočné pohľadnice, vyzdobia si vajíčka a pre ostatných je pripravený program, kde sa dozvieme novinky nielen o svete nepočujúcich. V neposlednom rade si precvičíme posunky hravou formou :) Tešíme sa na Vás 10.04.2017 tak isto v Košiciach, bližšie informácie prikladám na pozvánkach, ktoré sú prílohou.
 • Deň otvorených dverí na Drotárskej
  Deň otvorených dverí na Drotárskej
  Ahojte priatelia,
  dávame do pozornosti aj Deň otvorených dverí, ktorý organizuje ZŠ a MŠ pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím (Drotárska), v dňoch 15.3 a 29.3.

  Viac informácií v prílohe