KI - jedno alebo dve uska?

  • KI - jedno alebo dve uska?
    KI - jedno alebo dve uska?
    Dobry den. Rada by som sa spytala rodicov deti s KI. Zvolili ste si operaciu oboch usi dietata alebo len jedneho usko?? Co je podla Vas lepsie, ake mate skusenosti, pribehy. Ako Vase deti napreduju s KI? Za kazdu odpoved dakujem.

Komentáre (5)

  • Dobry den. My sme si u dcery zvolili obojstrannu implantaciu a nelutujeme. Cele okolo toho to bol jeden velky stres a sme radi, ze to mame za sebou. Dcera je pol roka od zapojenia a vidno( pre nas velke) pokroky. Otaca sa na zavolanie, zacina rozumiet jednoduchym poziadavkam, snazi sa opakovat zvuky zvierat aj niektore slova. Ak by ste mali otazky kludne sa ozvite ci tu alebo cez fb, dam Vam na seba tel. cislo.
  • Celosvetovo sa odporúča u malých detí implantovať obojstranne, z viacerých dôvodov, medzi najdôležitejšie patrí: lepšie porozumenie reči (až o 15-25%),  lepšia zrozumiteľnosť reči v nepriaznivých počúvacích podmienkach (šum, hluk, veľké priestory, škola, materská škola, rozhovor viacerých osôb...), smerové počutie, lokalizácia zvuku (odkiaľ zvuk prichádza), väčší komfort pri počúvaní, menšia únava používateľa, menej stresu - udávajú samotné deti, že pri jednom implantáte sa viac obávajú, že sa pokazí, lepšia súhra oboch mozgových hemisfér pri spracovaní zvukov .... Držím palce!
  • My sme chceli tiez obojstranne ale zamietli nam druhu stranu, cize uz tretim rokom funguje len s pravou stranou ale napreduje aj tak.
  • My zatial fungujeme z jedným KI a myslím že celkom pekne napreduje..chce to pravdaže vela trpezlivosti,opakovania ,učenia ale stojí to zato...Teraz ideme na druhé uško vybavit nový NA lepší ako ma teraz tak uvidíme ako to bude fungovat..
  • Dobrý deň aj my sme čakatelia na KI a rozhodli sme sa tiež pre obojstrannú implantáciu hlavne aj kôli narkoze a psychickej záťaži malého aj nás predsa je to zasah do hlavičky a nechceme ho viac trápiť stresom pred operáciou a po nej . Určite vám v hlave behá veľa otázok ako aj nám (máme červikov v hlave) určite aj vy ak chcete môžete mi napísať sme na rovnakej lodi pozdravujem a držte sa
Pridaj komentár