Brno

  • Brno
    Brno
    Dobrý deň prosím Vás kto ste boli s detičkami na vyšetrení v Brne ako to tam prebieha? Ako je to s platením tam? Ako dlho to tam trvá? A viac informácií ak vás môžem poprosiť. Ďakujem krásne za nejakú odpoveď

Komentáre (2)

  • Parkování je tam teď katastrofa, opravuji parovod a jsou zavřené 4 ulice okolo. Takže jestli pojedete autem nechejte ho raději v nějakém parkovacím domě a dojděte pěšky nebo MHD. 
  • Dobrý deň Mirka. Na prvej návšteve zmerajú stratu sluchu pomocou subjektívneho vyšetrenia (dieťa má audiologické sluchadlá na ušiach a keď počuje zvuk, postaví kocku na kocku, priloží ďalšiu puzzle do obrázku alebo ak už je tak šikovný, skrátka stlačí tlačidlo, na znak, že počul. Skúma sa, aké najslabšie zvuky počuje svojimi ušami.). Zároveň zopakujú to isté, s tým, že bude mať na uškách načúvatká a zvuky pôjdu z reproduktorov (bude sa teda skúmať, čo počuje s načúvatkami). Ak bude dieťa dobre spolupracovať, dá Vám to veľmi dobrú informáciu o tom, či počuje dobre, resp. ako presne nastavenie NP upraviť, aby počul lepšie. Takýchto návštev bude potrebných niekoľko, nastavenie načúvacích prístrojov jednoducho nie je možné spraviť na jednej návšteve. Najskôr nastavenie upravia, potom pôjde dieťa domov, zvyknúť si na nové nastavenie. Potom príde opät, zopakuje sa vyšetrenie s načúvatkami na ušiach a opäť sa o niečo vylepší.  Veľmi silno NEodporúčame, aby nastavenie načúvacích prístrojov siahalo viac ľudí naraz. Ak teda začnete chodiť nastavovať do Brna, veľmi silno odporúčame aj naďalej chodiť na kontroly a úpravy nastavenia do Brna. Keď bude načúvatká nastavovať niekto iný, môže sa vybrať iným smerom a všetko to "vydreté" v Brne, jedným nastavením prepísať.  Veľmi silno odporúčame ubytovať sa v Brne alebo v Bratislave deň vopred, pokiaľ by ste mali do Brna cestovať viac ako hodinu. Deti sú po dlhej ceste vyčerpané, otrávené a zcela nepoužiteľné na dobrú spoluprácu pri vyšetreniach. Keď sa ubytujete v blízkosti Brna alebo priamo v Brne deň vopred, ráno Vás bude čakať už iba krátka cesta ne kliniku, čo výrazne pomôže kvalite vyšetrenia. Dieťa musí mať pri vyšetrení perfektne priechodné uši. Pár týždňov po chorobe a zvyčajne aj pred vypuknutím choroby môže mať zaľahnuté v ušiach, čo by skreslilo vyšetrenia. Vyšetrenie, ktoré toto meria je tympanometria. Odporúčame deň pred plánovaným odchodom do Brna navštíviť ORL lekára alebo kliniku (overte si dopredu, že majú tympanometer) a spraviť tympanometrické vyšetrenie. Dieťa musí mať krivky "A". Ak má "B" alebo "C", vyšetrenie je zbytočné, budeme merať nepresné čísla. Môžu byť aj "slabé" B alebo C krivky, ktoré nemusia mať dopad na správnosť vyšetrenia, to musí zhodnotiť ORL lekár. Prvé vyšetrenie stojí cca 5500 CZK, podľa toho, aké úkony budú potrebné. Ďalšie návštevy stoja 1000 - 3000 CZK, opäť podľa potrených úkonov. Platiť sa dá iba v českých korunách, platba kartou nie je možná. Hneď pri klinike je detské ihrisko, takže ak dieťa nespolupracuje, môže sa ísť "vyvetrať" a môžete to skúsiť o trochu neskôr. Pani magistra, ktorá vyšetrenia realizuje je velmi chápavá, ústretová a priateľská, verím, že to pôjde dobre. Držím palce.
Pridaj komentár