Porucha sluchu

 • Porucha sluchu
  Porucha sluchu
  Dobrý večer chcem sa spýtať vidíme že nás malý reaguje keď ho oslovíme aj na foniatrick3j ambulancii doktorke reagoval aj na tichšie hračky a výsledky keď ho uspali vyšli na také výsledky že vôbec nepočuje ma niekto takú skúsenosť?

Komentáre (7)

 • Dobrý deň,áno, počul som už o takých prípadoch - dieťaťko reagovalo, ale podľa vyšetrení malo ťazkú alebo úplnú stratu sluchu. Ako staré je dieťatko? Bolo narodené v termíne? Má nejaké ďalšie problémy/diagnózy?
 • Dobrý deň,aj našej Elke diagnostikovali (bez uspania) ťažkú poruchu sluchu, má načúvatká, ale vidíme na nej, že reaguje v podstate tak isto (dobre) keď ich má aj keď ich nemá. Tiež záhada. Ono je to ťažko, keď ešte nedokážu povedať a vysvetliť čo a ako počujú a čo nie.
 • Katka - pred pár mesiacmi som si písal s mamkou, ktorej dieťa malo poruchu sluchu okolo 80-90 dB. Keď jej dali načúvatká, tak aj s načúvatkami reagovala až na tých 80-90 dB, teda akoby ich ani nemala. Mamka išla nakoniec do Brna, kde zistili, že načúvacie prístroje boli na Antolskej nastavené nesprávne. Po úprave nastavenia dieťa reaguje pri 40 dB a teraz ich čakajú dlhé týždne a mesiace ďalšieho nastavovania, aby to číslo ešte zlepšili. Ak má teda dieťa ťažkú poruchu sluchu, a s načúvatkami reaguje rovnako ako bez nich, jedna z možností je, že načúvacie prístroje nie sú nastavené správne. Katka - keď Elke robili vyšetrenie sluchu s načúvacími prístrojmi na uškách, na ako slabé zvuky reagovala?
 • Dobré ránko - Feri, práveže má načúvatká nastavené úplne super - chodíme pravidelne na VRA. Krivku má okolo 25 - 40 dB. Robili jej aj VRA bez načúvatiek, nebolo až také dobré ako s nimi, ale ani výrazne zlé. Preto som písala, že reaguje a reaguje fakt, že dobre aj bez načúvatiek na to, že keď bola malinké bábo jej diagnostikovali (v prirodzenom spánu, kde až tak kľudná nebola) ťažkú poruchu. Ale je dosť možné, že keď má načúvatká reaguje na viac frekvencií ako keď ich nemá.
 • Aha, uz rozumiem. Tak potom tam ale asi nebude tazka porucha sluchu. Deti s tazkou poruchou sluchu reaguju bez nacuvatiek okolo 80 dB a viac - to je zasadne hlasnejsie ako 25-40 dB. Ale presne ako pisete - zalezi aj od frekvencie - ak ma horsiu poruchu vo vysokych frekvenciach, moze sa nam zdat ze reaguje podobne ako bez nacuvatiek pri beznych zvukoch, ale napr v reci by uz bez nacuvatiek prichadzala o sykavky. Vrátil by som sa este k pôvodnej otázke "Neznámeho používateľa" a mojich otázok k nej - Ako staré je dieťatko? Bolo narodené v termíne? Má nejaké ďalšie problémy/diagnózy?
 • Pan Majtan malý sa narodil normálne v pohode na nič sa nelieči akurát dlhodobejšie bVal splavy a tak potom mu zistili v stredousi tekutinu a bacila mora Ela cataralis, po antibiotika h sa aj tekutina zo stredousi vytratila, nevieme co si mame o tom myslieť nie vždy sa hneď otočí ale aj keď skúšame tak sa točí malý spal dcéra zapiskala a zobudil sa teda mykol sa na to a začal plakať, malý ma 1 rok aj 2 mesiace bude mať, no keď ho uspali vyšli výsledky že obojstranná krakticka hlichota a potom ho skúšali aj vo voľnom poli v blave a reagoval medzi 50 a 40 dB len už bol vtedy chorý a aj na tympano mal č krivku a zalahnute stredousia, krásne povie mama akurát si tak neblaboce možno ale snaží sa ukazuje chápe keď mu niečo povieme a tak, nevieme co si mame o tom myslieť 
 • A aj v Banskej bystrici reagoval na rapkac, pískacu bábiku a aj na takú hrkalku sa otočil, povedali ze nevedia co si majú o tom myslieť ze ci je tak bystri že sa tak na všetko otáča alebo co vôbec nevieme sama lekárka sa čudovala že aké výsledky vyšli a videla ako reaguje vôbec nevieme co si myslite o tom, vravím mama pekne povie, akurát si tak neblaboce ale vydáva všelijaké zvuky no vidíme že sa snaží 
Pridaj komentár