Budúci poradcovia v Rodičovskej poradni absolvovali prvé školenie

 • Budúci poradcovia v Rodičovskej poradni absolvovali prvé školenie
  Budúci poradcovia v Rodičovskej poradni absolvovali prvé školenie
  Po niekoľkých mesiacoch príprav, plánovania a kreovania projektu Rodičovskej poradne sme dnes odštartovali finálne prípravy prvým školením pre našich rodičovských poradcov.

  Prišli Maťka, Ivanka, Gabika, Luky, Feri, Lubka a virtuálne aj Anka, ktorá nemohla prísť osobne a tak sme si ju prenášali v tablete po miestnosti :-) Stretli sme sa, aby sme sa dozvedeli viac o tom, čo to znamená byť dobrým poradcom, aby naša pomoc bola skutočným prínosom pre rodičov. 

  Školením nás previedla skúsená Janette Motlová z Eduma n.o., ktorej školenia vždy stoja za to a dnešok nebol výnimkou. Prešli sme si spolu, z akej potreby rodičovská poradňa vznikla, aké sú silné stránky našich poradcov, ako a s kým komunikovať v rámci poradne a načrtli sme si aj spôsob, akým to bude technicky fungovať.

  Kým sa "vymakáme", čaká nás ešte niekoľko školení a samozrejme veľa učenia a zlepšovania počas samotného života poradne. Veríme ale, že je to cesta, ktorá má obrovský zmysel, pretože si stále spomíname, aké ťažké to bolo pozerať sa po diagnóze na svoje dieťa, bez poňatia o tom, ako mu pomôcť. Vďaka Rodičovskej poradni budú mať rodičia od prvého dňa prístup k potrebným informáciám a podpore.

  Ďakujeme našim partnerom, vďaka ktorým Rodičovská poradňa vzniká: Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis, Nadácii Tatrabanky a OZ Nepočujúce dieťa. Keďže chceme pomáhať aj nepočujúcim rodičom, na svoju úlohu pripravujeme aj nepočujúce poradkyne Ivanku a Gabiku, pre ktoré tlmočila naša Agátka Čermáková. Našej budúcej poradkyni Táničke, ktorá nemohla prísť, želáme do Viedne skoré uzdravenie, myslíme na Teba ;-)

  Nevieme sa dočkať, kedy budeme môcť začať pomáhať prvým rodičom. Držte nám palce, aby nám prípravy išli od ruky :-)

Komentáre (0)

Pridaj komentár