Počujeme sa dobre? - Ako nám bolo počas Medzinárodného dňa sluchu v Eurovea

Počas Medzinárodného dňa sluchu, 3.3.2018, si bezplatne vyšetrili sluch deti aj dospelí. V  Sluchobuse tak bolo počas 3 hodín stále plno. Niektorým sme odporučili následnú návštevu ORL lekára, odhalili 3 zápaly v uškách detí a našťastie počuli z úst rodičov a manželiek viackrát:    
                                                                                      “ Počuješ dobre, už je to potvrdené! Nie že ma budeš nabudúce ignorovať ! “V škole aj v bežnom živote je každé slovo dôležité . Odhaliť ľahkú až stredne ťažkú poruchu sluchu sa väčšinou podarí až pri nástupe do školského kolektívu a pri prvých problémoch s porozumením. Ak má dieťa problém so sluchom, pomôcť mu potrebujeme čím skôr a najkvalitnejšími metódami. Pri skorej a správne zvolenej forme pomoci, sa mnoho detí s poruchou sluchu môže naučiť počuť, rozumieť a rozprávať podobne ako ich počujúci rovesníci. Aj na tento fakt upozorňovalo beplatné vyšetrenie sluchu v Eurovea počas uplynulého víkendu.


“Na bezplatných vyšetreniach sluchu sa podarilo zachytiť dve deti, ktoré nepočuli tak dobre, ako by mali. V oboch prípadoch ide našťastie iba o tekutinu v strednom uchu. Po nastavení liečby sa ich sluch vráti späť do normálu. Vďaka Sluchobusu a prítomnosti MUDr. Kulicha dostanú liečbu včas a ich stav sa zbytočne nezhorší. ” - konštatuje František Majtán z OZ Nepočujúce Dieťa.

Na Sluchobus určite nebude spomínať v dobrom 9 ročný Jakub, ktorého mama si výsledky vysvetlila po svojom. "Tak! A už mi nebudeš môcť povedať, že si ma nepočul, keď máš niečo urobiť, počuješ veľmi dobre," vyhŕkla hneď ako s dozvedela správy od vyšetrujúceho lekára.


TIP NA ZÁVER:   9 z 10 rodičov predškolákov a školákov odporúča overiť si počutie u svojich detí pred nástupom do školy.
Oplatí sa pomôcť im včas alebo len odstrániť príčiny výhovoriek “Nepočujem Ťa mami”.
Do Počutia

Tím OZ Nepočujúce Dieťa


Komentáre (0)

Pridaj komentár