24 hodín, kedy S VAMI dokážeme urobiť pre nepočujúce deti EŠTE VIAC

Leto sa už preklopilo a vezieme dolu kopcom smerom k septembru, s ktorým máme  veľké plány . Na tie však budeme potrebovať pomoc od priateľov sluchovo postihnutých detí. Možnosť zapojiť sa do  24-hodinovky pre Dobrú krajinu  nás preto rýchlo naštartovala na plné obrátky.

 

Čo je 24-hodinovka? Je to akýsi darcovský maratón - dobročinná  organizácia, ktorá počas 24. augusta vyzbiera na Dobrej krajine najvyššiu sumu, získa ďalších 500 € od Nadácie Pontis . O víťazovi teda rozhodujete Vy a  podporiť nás môžete darom v projekte  Nepočujem, ale rozprávať môžem . Ale pozor! Dar pošlite presne 24. augusta.  Ak darujete sumu 24 € alebo vyššiu, navyše Vás odmeníme našim krásnym posunkovým pexesom.

 

Vaše dary nám už 2 roky pomáhajú meniť svet pre sluchovo postihnuté deti.  Cez prázdniny sme vďaka Vám pripravovali edukačné aktivity na rozvoj reči u detí, počujúcu verejnosť sme učili o našich "slucháčikoch", aby im boli bližšie, a teraz pripravujeme  rodinno-vzdelávacie celoslovenské stretnutie rodín , ktoré sa uskutoční v septembri. Vaším darom zaslaným presne 24. augusta v projekte  Nepočujem, ale rozprávať môžem , nám pomôžete realizovať aj ďalšie plány, ktoré nás čakajú v najbližších mesiacoch:

 

PRVÁ POMOC

 • Spolupráca s pôrodnicami pri šírení osvetových letáčikov, ktoré rodičom pomôžu v prvých ťažkých chvíľach.
 • Vytvorenie mapy odborníkov, lekárov, pomocníkov pre rodiny s deťmi s poruchou sluchu.
 • Dopĺňanie Kapitol príručky rodiča s poruchou sluchu na www.nepocujucedieta.sk.

DAR REČI

 • Tvorba edukačných hier (Posunkové pexeso a mnoho ďalších) na rozvoj reči, príprava video-návodov k hrám a slovníku posunkov.

PORADENSTVO

 • Poskytovanie pravidelného laického poradenstva v rodičovskej online poradni.

ZDIEĽANIE a PRIATEĽSTVO

 • Pomoc rodinám nepočujúcich detí vytvárať online aj offline komunitu, zdieľajúcu svoje skúsenosti a informácie
 • Celoslovenské stretnutie rodín 16. septembra
 • Komunitné stretnutia v Bratislave, aj mimo Bratislavy.

HLAS

 • Obhajoba práv detí s poruchou sluchu a ich rodín.

Prosíme, darujte 24. augusta počas 24 hodín (0:00-24:00) akúkoľvek sumu  OZ Nepočujúce Dieťa cez Dobrú krajinu . Iba s vašou pomocou budeme mať nádej získať výhru 500 € pre organizáciu s najvyššou vyzbieranou sumou.

 

A darček máme aj my pre Vás!  Ak nám totiž počas 24. augusta darujete 24 eur alebo viac, ako poďakovanie Vám pošleme  naše Posunkové pexeso . Každého darcu nad 24 € budeme kontaktovať emailom.

 

Ďakujeme Vám!

 

P.S. viete že 25.8. to budú 2 roky, čo sme spustili edukačno-komunitný portál  www.nepocujucedieta.sk ? Za ten čas sme vďaka nemu stihli veľa dobrého, viac sa dozviete v niektorom z ďalších článkov :)

Komentáre (2)

 • A je to tu :-) 24-hodinovka je v plnom prúde. Ak do polnoci vyzbierame na Dobrej krajine najviac príspevkov, od Nadácie Pontis získame navyše 500 € na projekty pre rodiny detí s poruchou sluchu.

  Príspevky už chodia, pomôcť môže aj ten Váš ;-)

  Prispieť sa dá tu: www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/nepocujem-ale-rozpravat-mozem#daruj

  Srdečne Vám ďakujeme  wink
 • Milí priatelia, naši pomocníci,
  Chceme sa vám z celého srdca poďakovať za vašu pomoc a podporu, ktorá nám pomohla získať 820,3€ na pomoc rodinám s deťmi s poruchou sluchu. Veľmi si to vážime a ĎAKUJEME, že sme sa vďaka vám mohli umiestniť na 3-ťom mieste. :) 

  www.dobrakrajina.sk/sk/clanok/24-hodin-takmer-800-darov-a-mnozstvo-uzasnych-ludi
Pridaj komentár